Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу херсонських інтернет-ЗМІ за період 06-12.09.2014
"Блок Петра Порошенко", Радикальна партія, «ВО «Батьківщина», "Народний фронт", "Опозиційний блок", партія «Сильна Україна», «ВО «Свобода», КПУ, «Об’єднання «Самопоміч», «Громадянська позиція»
Загальні тенденції.
Херсонські інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори активно, а також не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 60%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше в нейтральній.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що інтернет-ЗМІзабезпечили відносно рівний доступ до медіа.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили, не змогли організувати повноцінні дебати, не аналізували діяльність парламенту попередньої каденції, не аналізували рівень рівня популізму чи реалістичності програм.
Посадові особи Петро Порошенко та Арсеній Яценюк були представлені як виконавці своїх посадових обов’язків.
Найактивніше на телеканалах були представлені "Опозиційний блок", партія «Сильна Україна», КПУ.
Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію, "Народний фронт", «ВО «Свобода».
Про партію «Громадянська позиція» інтернет-ЗМІ взагалі не інформували.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали "Опозиційний блок", партія «Сильна Україна», КПУ.
А от про "Опозиційний блок", "Народний фронт" та Радикальну партію були і критичні статті.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені мажоритарники та "Опозиційний блок".
КПУ активно використовувала тему «Что мы получили в наследство от Украины Януковича?» Де описує «Антинародную пенсионную реформу Тигипко-Азарова, первый секретарь Скадовского райкома КПУ Максим Кравцов. В последние несколько лет своего правления режим Януковича пытался на свой лад «реформировать» Украину. В ход шли «покращення» любых мастей – от медицинского до административно-территориального. При этом банду у власти абсолютно не волновало, как будут жить люди. Коснулись «позитивные изменения» и пенсионной сферы. Ну как же, мы ведь услышим каждого…» Та тему «Павел Семененко: «Обман – главное орудие власти»». «И после свержения диктаторского режима ничего не изменилось, уверен первый секретарь Херсонского обкома комсомола. Как только стартует очередная избирательная кампания, украинцы сразу же готовятся к серии громких «разоблачений», использованию черного пиара да, и что греха таить, к откровенному обману. Честно говоря, многие из нас надеялись, что нынешние выборы будут другими. Майдан ведь стоял за европейские ценности, а двойным стандартам там не место. К сожалению, украинская реальность абсолютно не изменилась. И грязные технологии в политике как использовались, так и используются.»
"Свобода" «научит херсонцев немецким методам ведения партизанской войны».
«В это тревожное время, когда часть нашего государства является оккупированной, когда существует угроза дальнейшего вторжения московского агрессора, каждый сознательный гражданин должен готовиться к защите своей земли!»
Основной темой «Сильної України» «… было преодоление коррупции та відродження промисловості».
"Опозиційний блок" бореться за низькі тарифи: «Александр Вилкул: «Оппозиционный блок» внесет пакет законопроектов, которые позволят снизить тарифы на коммунальные услуги».
По кожному окремому ЗМІ
«Херсон Онлайн» висвітлювало вибори відносно активно, а також відносно збалансовано.. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 60%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що херсонські інтернет-ЗМІ забезпечили їм відносно рівний доступ до медіа.
Петро Порошенко та Арсеній Яценюк були представлені як виконавці своїх посадових обов’язків в негативній тональності.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.
Найактивніше на сайті були представлені "Опозиційний блок", «Сильна Україна» та КПУ.
Інформація була надана про всіх основних політичних гравців, окрім партії «Громадянська позиція», але в різному обсязі.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали "Опозиційний блок", партія «Сильна Україна», КПУ.
Критика була на адрес партій "Опозиційний блок" та Радикальна партія.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «Сильна Україна», «Опозиційний блок» та «ВО «Свобода»
Херсонське інформаційне інтернет-видання "Херсонские Вести" висвітлювало вибори відносно активно, а також відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 40%.
«Сильна Україна» та "Блок Петра Порошенко" отримали найбільше позитивної інформації.
Збалансовано, але в значно меншому обсязі були представлені інші політичні гравці, як «Народний фронт» та Радикальна партія загалом та за тональністю. Зокрема, це дає змогу зробити попередній висновок про те, що вони мали рівний доступ до преси.
Петро Порошенко згадувався, як президент.
Найактивніше в газеті були представлені «Сильна Україна» та мажоритарники.
Натомість виборці не отримали інформації про партію «ВО «Батьківщина», «Громадянська позиція», КПУ, "Опозиційний блок", «ВО «Свобода», «Сильна Україна» та «Об’єднання «Самопоміч».
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали «Сильна Україна» та мажоритарники. «Блок Петра Порошенко» отримав невеличкий об’єм інформації позитивної тональності. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «Блок Петра Порошенко», Радикальна партія та «Народний фронт».
Інформаційне агенство "Херсонці" висвітлювало вибори відносно активно, але відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 50%. Інформація була подана в позитивній, нейтральній та негативній тональності.
Про партії "Опозиційний блок", «Сильна Україна» та КПУ було надано найбільше позитивної інформації. Інформація негативної тональності надавалась про мажоритарників та Арсенія Яценюка, як прем’єр-міністра.
Петро Порошенко, як президент, не згадувався на цьому тижні.
Найактивніше на сайті були представлені "Опозиційний блок", «Сильна Україна» та КПУ.
Натомість виборці не отримали інформації про партії «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч» та Радикальна партія.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали "Опозиційний блок", «Сильна Україна» та КПУ. Найбільше інформації у нейтральній тональності було подано про "Опозиційний блок".