укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградської преси (13.08.2012 - 19.08.2012)


З 13.08.2012 по 19.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Кіровоградська область

Загальні тенденції

 

Третій тиждень передвиборчої кампанії більшість видань продовжило обговорення кандидатів у народні депутати, висунутих провідними партіями та блоками, а також кандидатів по мажоритарних округах, однаку основна увага сконцентрована була насамперед на їх деклараціях. Деякі видання достатньо широко висвітлювало візит до Кіровограда лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка.

 

Преса

Обласна періодика досить ґрунтовно висвітлювала процес реєстрації кандидатів у народні депутати від провідних політичних сил, але знову ж таки основна увага була сконцентрована на провладній політичній силі. Щоправда, у всіх виданнях наявні матеріали про провідні політичні сили в нейтральній тональності щодо власне самого процесу реєстрації кандидатів від провідних політичних сил. Також в тижневику «Україна центр» та газеті «Народне слово» вийшли програмні публікації КПУ, які доречно кваліфікувати як «джинсу». Загалом жодного матеріалу про будь-яку діяльність інших партій зафіксовано не було, натомість про Партію регіонів маємо по три публікації у кожному із згаданих вище видань. Окремо варто відзначити статтю в «Народному слові» (4 стор.) колишнього заступника Генерального прокурора України Миколи Обіхода, у якій з абсолютно негативною тональністю показано шлях Юлії Тимошенко до влади. Також «Народне слово» розгорнуто показує досягнення владної команди в розвитку області в рамках програми «Центральний регіон – 2015». «Кіровоградська правда» на відміну від двох попередніх видань, висвітлила інший бік «досягнень» обласної влади, коли губернатора з чиновниками в Долинській зустрів мітинг під гаслами опозиції, а також опублікувала програмну статтю кандидата від об’єднаної опозиції Андрія Табалова.

Таким чином, за аналізований період обласні ЗМІ загалом не змінили симпатій і тональності щодо провідних політичних сил, а менша кількість негативної інформації при фіксації певного збільшення згадувань про інші політичні партії пояснюється передруком рішень ЦВК щодо реєстрації тих чи тих кандидатів від політичних партій і рухів. Безапеляційним лідером за кількістю публікацій і згадок залишається провладна партія та її представники, далі спорадично – Об’єднана опозиція, УДАР, КПУ, «Україна – вперед», і «Свобода». Щодо маніпуляційних технологій насамперед варто зауважити наявність відверто замовних матеріалів про діяльність КПУ (неприхована джинса).