Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Третій тиждень передвиборчої кампанії більшість видань продовжило обговорення кандидатів у народні депутати, висунутих провідними партіями та блоками, а також кандидатів по мажоритарних округах, однаку основна увага сконцентрована була насамперед на їх деклараціях. Деякі видання достатньо широко висвітлювало візит до Кіровограда лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка.
Інтернет
Протягом тижня Інтернет-видання висвітлювали візит лідера КПУ Петра Симоненка до Кіровограда, а також діяльність обласного керівництва у плані реалізації програми «Центральний регіон – 2015». Сайт «Весь Кіровоград» ще раз підтвердив чітку провладну орієнтацію, оскільки кожного дня фіксувалася інформація про Партію регіонів або її спікерів, а щодо опозиційних сил маємо виключно нейтрал (це пояснюється звичайним передруком рішення ЦВК щодо реєстрації тих чи тих кандидатів від політичних партій і рухів). Про візит лідера КПУ Петра Симоненка до Кіровограда було згадано в нейтральній тональності, хоч раніше було опубліковано програмну статтю цієї політсили (джинса). У цьому руслі особливо відзначився ресурс «Фотоінформ», який протягом тижня тричі подавав матеріали про КПУ. Досить широко сайт «Весь Кіровоград» висвітлював реалізацію програми «Центральний регіон – 2015» у Долинському районі, щоправда, не згадуючи про протестні настрої місцевих жителів.
Сайт «Фотоінформ» окрім візиту Петра Симоненка до Кіровограда і «джинси» про цю політичну силу про жодні інші партії матеріалів не розміщував.
Продовжує підтверджувати свою опозиційність сайт «Гречка», який активно виступив проти тиску провладної партії (негативна тональність) і на своїх представників, і на колектив газети «Кіровоградська правда» (єдина згадка у ЗМІ регіону про подібні речі), а також повідомив в нейтральній тональності про прес-конференцію кандидата від «Свободи». Зафіксовано й розгромну (негативна тональність) публікацію про використання Партією регіонів адмінресурсу та придворних ЗМІ, та вказано на безпосередню участь губернатора в агітації за провладного кандидата Олександра Шаталова.
Таким чином, за аналізований період обласні ЗМІ загалом не змінили симпатій і тональності щодо провідних політичних сил, а менша кількість негативної інформації при фіксації певного збільшення згадувань про інші політичні партії пояснюється передруком рішень ЦВК щодо реєстрації тих чи тих кандидатів від політичних партій і рухів. Безапеляційним лідером за кількістю публікацій і згадок залишається провладна партія та її представники, далі спорадично – Об’єднана опозиція, УДАР, КПУ, «Україна – вперед», і «Свобода». Щодо маніпуляційних технологій насамперед варто зауважити наявність відверто замовних матеріалів про діяльність КПУ (неприхована джинса).