Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Рівненські Інтернет сайти (4 влада та ВСЕ) активно писали про перебіг виборчої кампанії. Матеріали подані, що вже стало страдицією, найбільш збалансовано серед трьох видів медіа Але наразі рано говорити про те, що усі політичні сили мають рівність можливостей доступу. Частка виборчого контенту в загальному об’ємі матеріалів на сайтах, що моніторяться, становить близько 15-20% від загального обсягу.
Найактивніше на рівненських сайтах писали про Блок Петра Порошенка, Батьківщину та Народний фронт, найменше – Громадянську позицію, КПУ, Опозиційний блок та Сильну Україну. Більшість матеріалів написані в нейтральній тональності.
В позитивній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка, найменше – Народний фронт та незалежних мажоритарників (які додані окремою позицією в моніторингу починаючи з 6 жовтня), і зовсім нічого про Громадянську позицію, КПУ, Опозиційний блок, Радикальну партію, Свободу та Сильну Україну.
В негативній тональності найоб’ємніші матеріали стосувалися представників Блоку Петра Порошенка (в т.ч. і самого Петра Порошенка) та незалежних мажоритарників. Найменше в цій тональності писали про Самопоміч, і зовсім не було щодо Громадянської позиції та Радикальної партії.
В нейтральній тональності найбільше писали про Батьківщину, Народний фронт та Радикальну партію, найменше – Самопоміч та Опозиційний блок.
Основні теми, які були висвітлені в контексті представлення суб’єктів виборів – це підписання закону про люстрацію, представники Блоку Петра Порошенка на різних мажоритарних округах, акції від підприємства Санком-Рівне, директор, якого балотується по 152 округу, як незалежний кандидат, а також різноманітні перипетії передвиборної агітації на Рівненщині.
На сайті 4 влада досить активно писали про виборчу кампанію, переважно в нейтральній тональності. Найбільше в цій тональності журналісти видання присвятили уваги Народному фронту, Батьківщині та Радикальній партії, найменше – незалежним мажоритарникам.
В негативній тональності найбільші за обсягом матеріали присвячені Блоку Петра Порошенка та Свободі, найменше – Батьківщині, КПУ, Опозиційному блоку та Сильній Україні. Зовсім не згадали в цій тональності – Громадянську позицію, Народний фронт, Радикальну партію, Самопоміч та мажоритарників.
В позитивній тональності найбільше писали про Блок Петра Порошенка, Батьківщину та Самопоміч, найменше - Народний фронт.
Пріоритетності в черговості подачі тієї чи іншої політичної сили не було.
Маніпуляцій чи фейкових новин не помічено.
На сайті ВСЕ, як завжди, активно писали про виборчі перегони. Тональність переважної більшості матеріалів або нейтральна, або негативна.
Найбільше в нейтральній тональності присвятили уваги незалежним мажоритарникам та Батьківщині, найменше - Громадянській позиції, Сильній Україні та Свободі.
В негативній тональності найоб’ємніші матеріали були про мажоритарників та Блок Петра Порошенка, і зовсім не було про Батьківщину, Громадянську позицію та Радикальну партію.
В позитивній тональності писали не дуже активно. Між тим, найбільше в цій тональності згадували Блок Петра Порошенка, мажоритарників та Народний фронт, про решту не писали.
Пріоритетності в черговості подачі тієї чи іншої політичної сили не помічено.
Маніпуляцій чи фейкових новин помічено не було.