Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
У тернопільських газетах «Свобода» (комунальна) та «Вільне життя» (приватна) виборчий контент становить до 45%, включаючи рекламні блоки та матеріали від кандидатів-самовисуванців. Усі публікації (окрім рекламних блоків) не марковані. Інформування щодо суб’єктів виборчих перегонів протягом минулого тижня було активним. Представлення суб’єктів виборчого процесу не є повним. Так, на шпальтах газет подавалася інформація про такі політичні сили – Блок Петра Порошенка, Народний фронт, Батьківщина, Свобода (більшість через мажоритарних кандидатів), Громадянська позиція (фігурує лідер партії). Здебільшого матеріали були у позитивній та нейтральній тональностях. Критичні публікації були з боку Батьківщини та Громадянської позиції на дії Президента та уряду, а також на Анатолія Гриценка, як колишнього міністра оборони України. Водночас від команди Петра Порошенка є утричі більше позитивних матеріалів про реформи та кроки президента.
Самопоміч згадується в обох газетах, але тільки у підтримці одного із кандидатів-самовисуванців у Тернополі. Радикальна партія – у питаннях щодо люстрації.
Протягом тижня не було повідомлень про Опозиційний блок, Сильну Україну, КПУ.
Не подавалося у газетах просвітницьких матеріалів, окрім офіційних повідомлень з ОВК та ЦВК у комунальній газеті «Свобода».
Серед найактивніших у ЗМІ - Блок Порошенка та його мажоритарними, Народний фронт та мажоритарними , Громадянська позиція, ВО Свобода та його мажоритарними,
Із матеріалів, опублікованих на виборчу тематику за звітний період , – більшість не марковані, що свідчить про використання «джинси» у друкованих ЗМІ області.