укр eng

Звіт за результатами моніторингу центрального телебачення за період 6-12.10.2014


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Загальнонаціональні медіа (Kиїв)

Потужних інформприводів цього тижня було небагато. Найрезонанснішою подією стала відставка міністра оборони. Решта інформацій – переважно стосувалися тем, що вже звучали минулого тижня:

- попередні висновки тимчасової слідчої комісії парламенту по розслідуванню подій під Іловайськом, заява голови ТСК Андрій Сенченко, що міністерство оборони блокує роботу комісії.

- міністр оборони Валерій Гелетей подав до суду на Юлію Тимошенко за наклеп.

- обговорення прийнятого Верховною Радою пакету антикорупційних законів.

- президент підписав закон про люстрацію.

- брак доларів, повернувся чорний ринок валюти.

- підготовка армії до зими.

- кадрові ротації. Президент Петро Порошенко  звільнив губернатора Донеччини Сергія Таруту і призначив на цю посаду генерала Олександра Кіхтенка. Глава держави прийняв відставку міністра оборони Валерія Гелетея.

 

ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ПЕРЕДВИБОРЧОЇ КАМПАНІЇ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ

Виборча кампанія висвітлюється активно. Зросла частка політичної інформації у загальному обсязі новин.

Найбільше повідомлень про діяльність уряду та президента: уряд – майже 27% від усієї політичної інформації, президент - 17,1%.

Про спікера Олександра Турчинова інформували зовсім мало - 0,9%.

Серед партій виокремилася група лідерів -  "Блок Петра Порошенка"  - 12,4%,  "Опозиційний блок" –  10,3%,  "Батьківщина" – 8%.

Друга група партій, представлена менш активно - "Громадянська позиція"  - 4,6%, "Сильна Україна"  та "Радикальна партія"  - 5,4%. Майже удвічі менше стало інформації про "Народний фронт" – 3,9% проти 7% минулого тижня.

Найменше інформації про "Свободу" (1,2%)  КПУ та "Самопоміч" –  менше 1%.

Найбільше критики подано про діяльність уряду. Понад 60% прозвучало на каналі Інтер.

Серед партій найбільше негативу про "Сильну Україну" та "Радикальну партію". Про партію Ляшка – 90% негативу подав канал 1+1.

Позитивних повідомлень найбільше про "Опозиційний блок". Так само, як і минулого тижня – 99% позитиву містилося на двох каналах – Інтер та ТРК "Україна".  Багато повідомлень із позитивним забарвленням телебачення подавало про "Блок Петра Порошенка" та "Радикальну партію" – 85% позитиву про партію Ляшка містилися на каналі Інтер. Загалом про "Радикальну партію" емоційно забарвленої інформації більше, ніж нейтральної.

Найбільше прямої мови мали представники уряду, "Батьківщини" та "Опозиційного блоку". Найменше – КПУ та "Самопоміч".

 

Тенденції висвітлення виборчої кампанії на телебаченні протягом тижня:

- Збільшилася кількість матеріалів із ознаками замовних (джинси).

- Зросла кількість повідомлень, де політики (президент та прем’єр-міністр) використовують свої посади для агітації за партію. Зокрема, висвітлення передвиборчих поїздок посадовців регіонами країни. 

- Медіа частіше використовують оціночні судження, медіа-ефекти.

- Збільшилася кількість сюжетів, що містяться інформацію про програми політичних сил, однак бракує оцінки їх реалістичності, аналізу.

- Телеканали порівняно з минулими періодами частіше  вказують на приналежність до політичних сил  - політиків, експертів, громадських діячів, радників перших осіб держави. Однак ця інформація з’явилася не на всіх каналах.

- Тривають корпоративні (медійні) війни між власниками найбільших всеукраїнських каналів. Це переноситься й на висвітлення виборів – проявляється у симпатіях та антипатіях каналів до політичних партій.  

 

ПРО ПРЕДСТАВЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ НА КАНАЛАХ

 

ТРК "Україна", програми "Події" та "Події тижня"

ТРК "Україна" висвітлював вибори активно. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин збільшилася порівняно із минулим тижнем і становила 37%.

Однак канал не забезпечив  рівного доступ партій до медіа -  інформації про одні партії містилося багато, про інші – лише згадки.

Гостями студії були представники різних політсил: Олександр Вілкул, Юрій Павленко та Нестор Шуфрич з "Опозиційного блоку", Леонід Ємець із "Народного фронту", Олег Ляшко та Ігор Попов із "Радикальної партії", Анатолій Гриценко з "Громадянської позиції", Руслан Князевич із "Блоку Петра Порошенка", Андрій Сенченко із "Батьківщини". 

Найактивніше у нейтральній та негативній тональності представлена діяльність уряду - 20,3%.

Серед партій найактивніше представлена позиція партії "Опозиційний блок" (19,3%) – за тиждень гостями студії представники цією партії були тричі. Критики про "Опозиційний блок" майже не було, зате повідомлень у позитивній тональності – найбільше серед політичних сил.

Також активно представлена партія "Блок Петра Порошенка" (13,5%) – переважно у нейтральній та позитивній тональності.

"Батьківщина" (7%), "Народний фронт" (8%), "Громадянська позиція" (5%) та  "Радикальна партія" (6,5%) – за кількістю повідомлень входять у другу групу, інформації про них менше.

Кількість інформації про партію "Громадянська позиція" зросло в рази – 5% про 0,2% минулого тижня.

Мінімум повідомлень про "Сильну Україну", "Свободу", КПУ та "Самопоміч" – менше 1%.

Найбільше критики про уряд. Про політичні партії інформації в негативній тональності небагато. Про "Сильну Україну" – загалом інформації мало, але негативу більше, ніж у нейтральній тональності.

Представники "Опозиційного блоку" отримали найбільше прямої мови. Досить активно також виступали урядовці.

Не отримала можливості висловитися в ефірі "Самопоміч" та "Сильна Україна". Не подавали жодного синхрону спікера. Порівняно мало прямої мови президента. Решта політичних сил мали можливість виступити в ефірі і таких повідомлень достатньо багато. ТРК "Україна" входить до трійки каналів (поряд із Інтером та ICTV), які активно надають слово різним політикам.

Переважна більшість випусків починається із новин про ситуацію на Донбасі.

Інформаційна політика каналу у висвітленні виборів достатньо виважена. Зберігаються такі тенденції: ТРК "Україна" не зловживає негативною інформацією, у новинах представлені головні політичні сили. "Опозиційний блок"  - частіше за інших з’являються в ефірі, вони часто критикують владу і позитивно представляють свою партію, відверто агітують:

Олександр Вілкул: "Оппозиционный блок – это единственная политическая сила, которая знает, как работать и умеет это делать. Оппозиционный блок  - это тепло в батареях, газ в конфорах и свет, практически, в наших лампах" (ТРК "Україна", "Події", 6.10.2014)

Цього тижня на каналі стартував огляд виборчих новин – короткі інформаційні повідомлення, переважно із коментарем політика. У більшості таких блоків є інформація про "Опозиційний блок". Інформація про партії має ознаки замовної:

"Как победить коррупцию – знают в "Батькивщине", "Вскоре в Украину вернеться мир, заявила Юлия Тимошенко".

"Полной отмены пенсионной реформы требует "Оппозиционный блок"… Берет на себя ответственность защитить слабых", "Что делать – мы понимаем, мы восстановим заказы с нашей отечественной газовой отрасли".

"Украина должна стать страной передових технологий, считает Виталий Кличко".

 

Загалом цього тижня збільшилася кількість сюжетів із ознаками політичного піару.

Перші особи держави та столиці використовують посади для прихованої агітації за свої партії:

Столичний мер Віталій Кличко (перший номер у "Блоці Петра Порошенка") проїхав у метро, перевірив відремонтовані вагони підземки (ТРК "Україна", "Події", 6.10.2014).

Президент приїхав на Донеччину в зону АТО з інспекцією, в іменній формі, каже, що вона такої ж якості, як у солдат (ТРК "Україна", "Події", 10.10.2014).

Підсумковий випуск новин цього тижня був скорочений – 30 хв замість звичних 60-80 хв і вийшов у інший час – о 23.00, а не о 19.00. "Події тижня" містили кілька інформаційних блоків, що мали ознаки замовних – інтерв’ю з Олегом Ляшком та інтерв’ю із Анатолієм Гриценком. Поява цих політиків не була вмотивована інформаційними. Це міні-інтерв’ю - короткі, не вичерпні, справляли враження урізаних.

У кожному випуску "Подій" міститься сюжет про гуманітарний штаб фонду Ріната Ахметова "Поможем".

ТРК "Україна" цього тижня в чотирьох випусках подав інформацію про відключення у Дніпропетровську 34 каналу, який входить до медіа-групи "Україна". В усіх повідомленнях містилася інформація, що канал вимкнули з мереж за вказівкою Бориса Філатова, заступника дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського. Це один із прикладів так званих корпоративних воєн у телевізійних медіа. ТРК "Україна", що належить Рінату Ахметову, і раніше кілька разів подавав сюжети з ознаками замовних, що представляли Коломойського у негативному світлі.

 

TVi, програми "Сьогодні" та "Сьогодні. Тиждень"

Канал  висвітлював вибори достатньо активно, але незбалансовано.

Частка виборчого контенту становила 26%.

У новинах TVi представлені чотири політичних суб’єкти: зі значною кількісною перевагою уряд (49,2%), "Блок Петра Порошенка" (17,1%), "Батьківщина" (15,4%) та президент (9,5%). На решту політичних сил сумарно припадає менше 9%, це лише незначні згадки.

Уряд представлений найактивінше в усіх трьох тональностях.

Багато критики про президента -  це пов’язаної із сюжетом про акцію протесту під Адміністрацією глави держави щодо непідйомних за нинішнім курсом валютних кредитів. Людей доводять до самогубства.

Урядовці, "Батьківщина" та "Блок Петра Порошенка" мали найбільше прямої мови: гостями студії  були міністр Кабінету міністрів Остап Семерак, Андрій Сенченко з "Батьківщини", Микола Томенко із "БПП".

"Джинси" на каналі не простежується. Явних зловживань – теж.

 

ICTV, «Факти» та «Факти тижня з Оксаною Соколовою»

Частка виборчого контенту – 33%.

Найбільше часу, так само, як і прямої мови, на каналі надано партії «Батьківщина». У 1,5 рази менше  - в «Опозиційного блоку» та «Блоку Петра Порошенка». Незначна кількість позитиву   - про «Народний фронт». Негатив – лише про діяльність уряду. Найменше згадок  про КПУ.

Випуски не містили прямої мови представників «Радикальної партії» та КПУ.

Новини здебільшого об’єктивні, подається коментарі та точки зору обох сторін, у сюжетах використовують експертні оцінки.

Сюжети виборчої тематики подаються у другій половині випуску. Переважна більшість із них – «джинса». Майже порівну за кількістю поданих матеріалів у партій «Батьківщина», «Сильна Україна» та «Опозиційний блок». Окрім того, у підсумкових новинах («Факти тижня», 12.10.14) Юлія Тимошенко, лідер партії "Батьківщина", та Нестор Шуфрич із "Опозиційного блоку" були гостями у студії.

Посадовці використовують адмінресурс  - для ведення агітації: прем’єр-міністр Арсеній Яценюк відвідав Миколаїв, вручив ключі від квартир 80 родинам та нагороди кращим працівникам бронетанкового заводу («Факти», 11.10.14); президент Петро Порошенка відвідав  Харківський завод Малишева («Факти», 11.10.14).

Гостем студії "Фактів тижня"  12 жовтня був віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який іде у списку "Блоку Петра Порошенка", який відповідаючи на запитання ведучої здебільшого представляв позицію президента, не уряду.

 

5 канал, "Час новин" та "Час. Підсумки тижня"

Частка виборчого контенту – 14%.

Ефірного часу найбільше надано «Блоку Петра Порошенка». Трохи менше – у «Батьківщини». Найменше інформації  - про «Радикальну партію» та «Громадянську позицію». Жодної згадки про «Самопоміч» та «Сильну Україну».

Прямої мови майже порівну у «Блоку Петра Порошенка» та «Батьківщини». Втричі менше синхрону у «Опозиційного блоку» та «Свободи». Іншим політичним силам не надано прямої мови в ефірі 5 каналу.

Канал висвітлює найбільш актуальні події, подає їх об’єктивно, не використовує маніпуляцій. Спеціального передвиборчого блоку – на каналі немає. Інформація про політичні сили подається в рамках основних тем, де представники партій виступають експертами або коментують ситуацію. Лише у підсумкових новинах «Час. Підсумки тижня» 12 жовтня  тема виборів винесена в окремий блок - журналісти дослідили, як підкуповують виборців.

У програмі «Час», 11.10.14 Петро Порошенко в інформації фігурував як представник партії, хоч його й представляли як президента. Його візит до Харкова, зустріч у Юридичній академії з активом області, зустріч з курсантами Університету повітряних сил нагадувало пряму агітацію. Сюжети на цю ж тему були й на інших каналах.

 

1+1, "ТСН" та "ТСН-тиждень"

Канал «1+1» висвітлював вибори активно. Частка виборчого контенту становила 13%. За тиждень на каналі згадали всі партії, аналізувались передвиборчі програми, подані результати соціологічних досліджень. Однак не всім партіям забезпечили однаковий доступ до медіа.

Найбільше інформації в нейтральній тональності, а найменше в негативній.

Петро Порошенко, Олександр Турчинов та Арсеній  Яценюк були представлені лише як посадовці.

Найактивніше представлені позиції президента, уряду та «Радикальної партії».

Мінімум інформації про КПУ, «Свободу» і «Сильну Україну».

Найбільше  позитиву про уряд, президента і партію «Народний фронт».

Активно критикували «Радикальну партію». Інформація із негативним забарвленням звучала також про КПУ та партію «Сильна Україна».

Найактивніше у нейтральній тональності представлені президент, уряд та партія «Блок Петра Порошенка».

Уряд, президент і партія «Народний фронт» отримали найбільше прямої мови.

Президент найчастіше був в перших сюжетах – 4 рази за тиждень новини починались із інформації про нього.

 Партію «Батьківщина» (інформація про льотчицю Надію Савченко) згадували у контексті теми про військовополоненого Сергія Фураєва, партію «Народний фронт» у зв’язку з переформатуванням батальйону «Азов» у полк Нацгвардії, «Блок Петра Порошенка» - у Центр військової підготовки на Прикарпатті приїхав полковник Юлій Мамчур, який балотується за списком "БПП".

Спікерами уряду крім Арсенія Яценюка були міністри, партії «Народний Фронт» - міністр юстиції Павло Петренко, радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Партії «Блок Петра Порошенка» - Віктор Чумак, Мустафа Джемілєв, Юлій Мамчур, Руслан Князевич. Партії «Опозиційний блок» - Нестор Шуфрич.

Маніпулятивні технології:

 "Чорний піар" проти «Радикальної партії». Продовження серії негативних сюжетів про її лідера Олега Ляшка. Про нього говорили у 6 із 7 випусках - щодня, крім середи. А в суботу новинну програму скоротили на 27 хв, щоб показати фільм про Олега Ляшка. У таких сюжетах багато сарказму: «Радикальні клоуни також хочуть у політику. Ляшко – той самий клоун» - каже клоун цирку. А нейтральне повідомлення набуває негативного забарвлення завдяки відео (дорогий годинник на руці Олега Лішка).

 «Отруйний сандвіч». Сюжет про обіцянки уряду вдягнути армію до зими підкріплюють сюжетом, що якби не волонтери, то вояки були б голі. Цю тему продовжували ще два дні. Показали, як військові палять синтетичну форму, яку закупила держава, і як вона плавиться. А в п’ятничному випуску "підкололи" президента Порошенка цим питанням, коли він приїхав на передову.

Кілька разів за тиждень піднімалось питання карток «Приватбанку». Журналісти представили документи, «які їм потрапили до рук» - наказ Міноборони перевести зарплати вояків АТО до державних банків. Тут застосували прийом очевидця, в якому подано ряд прямих мов із невдоволеними матерями і дружинами військових. Ця тема є прикладом корпоративної війни – підтримки позиції власника каналу.

Паралелі. За тиждень колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка двічі показали поруч із колишнім президентом Януковичем, де вони йдуть поруч і усміхаються.

Питання, в якому вже є відповідь. У «ТСН. Тиждень» Алла Мазур запитує в міністра юстиції Павла Петренка: «І про антикорупційні закони. Чи воно працюватиме? Бо подібних уже в Україні ухвалили чимало».

 

Перший національний, програми "Підсумки дня" та "Підсумки тижня"

Канал  висвітлював вибори активніше, ніж попередні тижні. На цьому тижні згадали про більшу кількість партій. Передвиборчі технології і порушення розглядали в рубриці «Гачки для виборців».

Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 13%.

Найбільше інформації в нейтральній тональності, а найменше в негативній.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців  дає змогу зробити висновок, що «Перший національний» не забезпечив рівний доступ до медіа.

Президент, урядовці і спікер представлені виключно як виконавці своїх обов’язків.

Найактивніше на  телеканалі представлена діяльність президента, партії «Блок Петра Порошенка» та уряду.

Мінімум інформації про партії «Батьківщина», «Самопоміч», «Громадянська позиція» і спікера.

Про «Радикальну партію», «Опозиційний блок», КПУ і «Сильну Україну» телеканал не інформував.

Найбільше  позитивної тональності отримали партія «Блок Петра Порошенка», уряд і однаково, по 26 сек, – «Народний фронт» і президент.

24 сек критики дістав тільки уряд.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені президент, партія «Блок Петра Порошенка» і уряд.

Партія «Блок Петра Порошенка», уряд і президент отримали найбільше прямої мови.

Порошенко і Яценюк були завжди представлені в перших сюжетах.

«Блок Петра Порошенка» представлений у контексті інформації про створення антикорупційного бюро, «Самопоміч», «Свобода» і «Народний фронт» у рубриці «Гачки для виборців.

Спікером партії «Блок Петра Порошенка» був столичний мер Віталій Кличко, нардеп Тарас Кутовий, радник президента Ірина Геращенко.

Маніпулятивні технології:

Повтори. Поширені анонси з прямими мовами і повтор тих же слів у сюжетах.

 

Інтер, програми «Подробиці» та «Подробиці тижня»

Упродовж тижня канал висвітлював вибори досить активно. Частка виборчого контенту серед загальної кількості інформації збільшилася із 31% (минулого тижня) до 46%.

Найактивніше були представлені «Сильна Україна» (13,8%), «Опозиційний блок» (13,3%), «Блок Петра Порошенка» (11,5%) та «Громадянська позиція» (9,7%). Побіжно згадувалися ВО «Свобода» (2 хв.) та об’єднання «Самопоміч» (11 сек.) Жодного повідомлення – про КПУ.

Програма «Подробиці» не забезпечила рівний доступ до ефіру основних політичних гравців: відчутні суттєві кількісні переваги у позитивній та негативній тональностях. Канал прихильний до «Опозиційного блоку» (23,6% – у позитиві) і веде активну антиагітацію проти уряду та прем’єрської політсили «Народний фронт» (на їх долю припадає 66% усієї негативної інформації на каналі).

Діяльність «Опозиційного блоку» висвітлюється переважно у позитивній тональності. Протягом однієї програми про їхню активну позицію згадують по кілька разів. І переважно у сюжетах, де критикується діяльність уряду. Перенасичений інформацією про «опозиціонерів» і короткий передвиборчий дайджест «Вибори». В одному блоці може міститися 2-3 матеріали. Негативу про «Опозиційний блок» канал уникає.

А про уряд навпаки: критики багато, подекуди вона жорстка, прямої мови урядовців практично немає, якщо вона й звучить, то коротка, подекуди вирвана з контексту.

Відчутна на каналі й війна олігархів, яка спрямована проти бізнесмена, губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського. Зокрема, його ім’я пов’язують зі скандалами навколо Іршанського гірничо-збагачувального комбінату, «Укрнафти», аеропорту «Бориспіль», Одеського припортового заводу, відключення «34 каналу».

Приміром, 8 жовтня подано такі сюжети:

1. Кабмін виділив додаткові кошти на впровадження проекту «Стіна». «…О бетонных или же проволочных сооружениях после разговоров об отопительном сезоне и газе, премьер, предлагая выделить дополнительные деньги. Заглядывает в шпаргалку и заметно нервничает… Но все же цену вопроса называет…Куда закопают 6 миллионов евро – в Кабмине не говорят… ». Політичний експерт Андрій Золотарьов стверджує, що це «пиар-проект нынешней власти в кооперации с одним из олигархов, у которого достаточно мощные металлургические емкости». Далі подано думку лідера «Опозиційного блоку» Юрія Бойка, який переконаний, що «… это закончится очередной кражей этих денег… Скорее всего, мы будем свидетелями очередного воровства, к чему, собственно, и привыкло сегодняшнее правительство». І закріплює негативне враження про діяльність уряду знову думкою політичного експерта Золотарьова «…То, что было выделено, будет благополучно оприходовано, освоено. А проект тихо сойдет на нет».

2. Сюжет із Качанівської колонії, де засуджені жінки збирають допомогу для переселенців, було підкріплено позицією «опозиціонера» Михайла Добкіна: «Было бы очень хорошо, если бы правительство вместо своей глупой вредной работы, которую оно проводит четыре месяца, село бы за швейные машинки и начали шить теплую одежду для переселенцев».

3. Одеський припортовий завод знаходиться на межі зупинки, працівники побоюються лишитися без роботи. За словами «опозиціонерів», зокрема Миколи Скорика, «они четко видят намерения Кабмина и недопустят этого».

4. В Дніпропетровську зник з ефіру «34 канал». Відключення каналу пов’язують з заступником Дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського Борисом Філатовим. «Опозиціонер» Олександр Вілкул вимагає від президента та прем’єр-міністра Яценюка «…навести порядок в Днепропетровской области, в которой продолжается давление на свободу слова, преследование оппозиционных кандидатов и обращаемся к международным наблюдателям изучить действия власти и дать надлежащую публичную оценку». Тут же була подана думка Бориса Філатова, який на своїй сторінці в «Фейсбук» «не постеснялся покрыть нецензурной бранью местных журналистов». У цей час на відео крупним планов показана ця сторінка, де було написане наступне: «Местные телеканалы, обслуживающие семейку Вилкулов и «оппозицию», в упор не замечают других кандидатов, кроме недобитков прошлого…». Прикметно, що цього канал не озвучив.

5. Аеропортом «Бориспіль» будуть управляти люди олігарха Ігоря Коломойського.

Усі політичні партії, крім КПУ та об’єднання «Самопоміч», мали відносно рівний доступ до ефіру у підсумковій програмі «Подробиці тижня». Цього тижня у студії дискутували Юрій Луценко («Блок Петра Порошенка») та Вадим Рабінович («Опозиційний блок»), Сергій Тігіпко («Сильна Україна») та Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Олег Ляшко («Радикальна партія»). Обговорювали актуальні теми: відставка міністра оборони України Валерія Гелетея, доцільність впровадження проекту «Стіна», хто «потрапить» під дію закону про люстрацію. У форматі «телемарафону» представники політичних сил відповідали на болючі запитання людей із селища Гірське, яким вже 4 місяці не виплачують заробітну плату. Політики дискутували та обмінювалися взаємозвинуваченнями. Тому велика частка передвиборчої агітації та негативної інформації на телеканалі припадає саме на цей випуск.

Свою позицію щодо питання «Чи потрібна стіна на кордоні з Росією?» мали можливість озвучити в межах 2 хв. Юлія Тимошенко («Батьківщина»), Валерій Хорошковський («Сильна Україна»), Анатолій Гриценко («Громадянська позиція»), Юрій Гримчак («Блок Петра Порошенка»), Руслан Кошулинський (ВО «Свобода»), Олег Ляшко («Радикальна партія»), Нестор Шуфрич («Опозиційний блок»).

 

СТБ, програма «Вікна-новини»

Канал висвітлював передвиборчу кампанію пасивно. Політичні новини не є пріоритетними. Частка виборчого контенту склала 19%.

Найактивніше представлена позиція уряду (41,7%) та президента (37,1%) у трьох тональностях.

Серед політичних сил найбільше інформації подано про «Громадянську позицію» (2,9%) та «Опозиційний блок» (1,8%). Побіжно згадали «Батьківщину», «Свободу», КПУ та «Сильну Україну» – в межах 0,5 хв.

Цього тижня найбільше негативної інформації на каналі прозвучало про діяльність уряду, зокрема критикували Міністерство охорони здоров’я, яке «нарешті розпочало процедуру закупівлі медикаментів для тяжкохворих» («Вікна-новини», 09.10.14), та Міністерство оборони України, яке не забезпечує бійців у зоні АТО зимовим одягом: «… А це табір добровольчого батальйону «Айдар». Підрозділ підпорядкований Міністерству оборони. Накази від нього отримують регулярно, а от забезпечення – дулю» («Вікна-новини», 09.10.14).

Політичні новини канал висвітлює переважно об’єктивно. Інформацію не приховує. Приміром, 10 жовтня було подано сюжет про відвідини Петром Порошенком Донбасу, де він інспектував блокпости і бліндажі. Цей сюжет можна було б розцінювати як піар-матеріал. Проте канал розставив інші акценти: вказав на те, що бліндажі, які інспектував президент зовсім не схожі на ті, що в зоні АТО.

 

Частка виборчого контенту від загальної кількості інформації

(у порядку спадання)

 

Інтер                              46%

ТРК "Україна"               37%

ICTV                               33%

TVi                                  26%

СТБ                                19%

5 канал                           14%

Перший національний  13%

1+1                                13%

 

 

 

ПРЯМА МОВА

Інтер

СТБ

Tvi

ТРК

1+1

Перший нац

5 канал

ICTV

Порошенко (президент)

280

194

0

48

195

176

265

210

Яценюк (прем’єр + уряд)

50

205

897

430

378

203

217

822

Турчинов (спікер)

10

59

0

0

40

0

72

19

«Блок Петра Порошенко»

681

0

518

379

99

205

98

600

«Народний фронт»

13

0

0

343

193

0

0

36

ВО «Батьківщина»

230

11

471

278

0

0

82

845

«Радикальна партія»

662

0

10

316

0

0

0

0

«Опозиційний блок»

985

25

0

908

19

0

24

616

«Громадянська позиція»

743

21

36

195

29

0

0

31

«Свобода»

66

7

0

27

0

26

30

103

КПУ

0

0

0

16

0

0

0

0

«Самопоміч»

11

0

0

0

39

9

0

21

«Сильна Україна»

851

0

0

0

0

0

0

124