укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаської преси за період 06-12.10.2014 р.


З 06.10.2014 по 12.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Черкаська область

Черкаська преса активно висвітлювала вибори, однак - не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі контенту сягає до рівня 50% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.

Подання значного обсягу нейтральної, однак за всіма ознаками джинсової інформації , дає змогу зробити попередній висновок про те, що в цей період виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.  Виданням по-ранішому бракує якісних аналітичних матеріалів. Також  виборців часто дезорієнтують, адже  розміщення немаркованих чи неналежно маркованих (в вихідних даних газети) рекламних матеріалів, особливо поряд з явно маркованими статтями, ускладнює для читачів адекватне сприймання текстів  .

Петро Порошенко був більше представлений як партієць, ніж як посадова особа,    Олександр Турчинов  та Арсеній Яценюк - більше як посадові особи, ніж партійці,  при цьому лідером за кількістю згадок є Арсеній Яценюк.

Явним лідером за кількістю згадок  на шпальтах газет є «Народний фронт»,  значні згадки мають мажоритарники, «Свобода», «Радикальна партія», «Сильна Україна», «Батьківщина» та «Блок Петра Порошенка».

В цьому періоді була відсутня на шпальтах газет КПУ.

Найбільше симпатій, тобто явно вираженої позитивної тональності, отримали відносно себе «Свобода», «Сильна Україна» та Петро Порошенко як партієць.

Найбільше негативу на свою адресу отримав цей період Арсеній Яценюк як посадова особа та мажоритарники.

Найактивніше у нейтральній тональності був представлений «Народний фронт».

Комплексно суб’єкти моніторингу згадувалися в рамках висвітлення всеукраїнської акції «Замість білбордів – допомога армії», висвітлення того, скільки «старих» депутатів балотується на цих виборах до Верховної ради. «Батьківщина» була представлена в матеріалі про поїздки Юлії Тимошенко до Херсонщини, «Блок Петра Порошенка» - в контексті висвітлення концепції реформ  „Стратегія-2020“ та активності списочників та мажоритарника по 194 округу Олега Петренка, «Народний фронт» - в контексті висвітлення виборчої активності спис очників Андрія Парубія та Максима Полякова та мажоритарника Андрія Габрова, «Опозиційний блок» - в контексті висвітлення позицій кандидатів від цієї сили по питанням економічної та пенсійної реформи, «Радикальна партія» - в контексті висвітлення позицій кандидатів від цієї політичної сили з ситуації в Україні, «Самопоміч» - висвітлення приїзду до Черкас Семена Семенченка, «Свобода» - висвітлення відїзду черкаських свободівців в зону АТО та діяльності кандидатів від партії, «Сильні Україна» - висвітлення позиції кандидатів з різних питань.

Основними спікерами «Батьківщини» були Ю.Тимошенко;  «Блоку Петра Порошенка» - Олександр Черненко та кандидат по 194 округу Олег Петренко;  «Народного фронту» - Андрій Парубій, спис очник Максим Поляков та мажоритарник Андрій Габров;  «Опозиційного блоку» - Олександр Вілкул, Наталія Королевська та Юрій Бойко; «Радикальної партії» - Ігор Мосійчук, депутат Київради від Радикальної партії Ляшка, та Юрій Чижмарь; «Самопомочі» - Семен Семенченко;  «Свободи» - очільник обласної організації Юрій Ботнар, міністр екології Андрій Мохник та мажоритарник Сергій Рудик; «Сильної України» - СергійТтігіпко, Світлана Фабрикант, член партії „Сильна Україна“, заступник директора Смілянського технікуму харчових технологій НУХТ Тетяна Чужинова; мажоритарники.

В виданнях присутньо багато «джинсових» матеріалів.

Газета «Вечірні Черкаси»

Газета активно висвітлювала вибори, однак - не збалансовано (за представництвом субьєктів моніторингу). Частка виборчого контенту в загальному обсязі контенту була на рівні 40% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.  

Редакція газети продовжує  вибачатися перед читачами за обсяг рекламних матеріалів на першій сторінці видання : «Шановні читачі! Просимо з розумінням поставитись до збільшення на сторінках газети політичної реклами, що пов'язано із проведенням виборів до Верховної Ради 26 жовтня 2014 року».

Петро Порошенко був більше представлений як партієць, ніж як посадова особа,    Арсеній Яценюк - більше як посадова особа, ніж партієць, Олександр Турчинов був представлений тільки як посадова особа,   при цьому лідером за кількістю згадок є Петро Порошенко.

Лідерами за кількістю згадок  на шпальтах газет є «Народний фронт» та «Свобода»,  найменш представленими були  «Батьківщина». «Блок Петра Порошенка» та «Самопоміч», зовсім не була представлена на шпальтах КПУ та «Громадянська позиція».

Найбільше симпатій, тобто явно вираженої позитивної тональності, отримали відносно себе «Свобода», «Сильна Україна» та Петро Порошенко як партієць.

Найбільше негативу на свою адресу отримали мажоритарники.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «Народний фронт» та «Свобода».

Джинса. Видання по-ранішому маркує статті рекламного змісту шляхом зазначення рекламного характеру рубрик в вихідних даних газети, що не є очевидним для читача. І тим більше вводить в оману виборців розміщення матеріалів з цих рубрик поряд з належно маркованими.

Таким чином маркована значна частина  статей в газеті, які висвітлюють виборчий процесс.

Значно збільшилася кількість належним чином маркованих матеріалів політичної агітації. Так були належно марковані матеріали передвиборної агітації кандидатки по 194 округу Валентини Жуковської, спис очник а «Блоку Петра Порошенка»  Олександра Бакуменка, мажоритарників від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Власенка, Олега Петренка, Владислава Голуба; Андрія Садового від «Самопомочі»,  мажоритарника  від «Батьківщини»  Анатолія Бондаренка,  Тетяни Бахтєєвої від «Опозиційного блоку».

Найбільш яскраві  джинсові матеріали були розміщені щодо «Сильної України», «Радикальної партії», мажоритарника від «Свободи» Сергія Рудика» та спис очника Ігора Швайки, Петра Порошенка як партійця та «Блоку Петра Порошенка»,  мажоритарника від «Народного фронту» Андрія Габрова, «Опозиційного блоку».

 Газета «Акцент»

Газета активно висвітлювала вибори, однак також незбалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі контенту сягає майже 50% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.  Видання також є лідером за кількістю позитивно забарвлених згадок про суб’єктів моніторингу.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та відсутність маркування абсолютної більшості матеріалів як політичної агітації  дає змогу зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила рівний доступ до медіа та належний доступ виборців до інформації для прийняття усвідомленого рішення.

Петро Порошенко згадувався як партієць  (переважно позитивно та нейтрально ), Олександр Турчинов та Арсеній Яценюк – і як посадові особи, і як партійці,  при цьому Арсеній Яценюк також отримав значну кількість негатив у на свою адресу.

Найактивніше були представлені на шпальтах газети мажоритарники та «Народний фронт».

 суттєво були присутні «Сильні Україна», «Батьківщина», «Радикальна партія» та «Блок Петра Порошенка».

Натомість виборці зовсім не отримали інформації про «Громадянську позицію», КПУ та Самопоміч.

Найбільше симпатій, тобто явно вираженої позитивної тональності, Петро Порошенко як партієць, «Сильна Україна», Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов як посадові особи.

Найбільше негативу на свою адресу отримав  Арсеній Яценюк як посадова особа (в критиці його дій та дій уряду в прямій мові представників «Сильної України» та «Опозиційного блоку»

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені мажоритарники та «Народний фронт»

Джинса. Газета не змінила свій «стиль» подання інформації про суб’єктів виборчого процесу порівняно з попередніми виборами, і продовжує багато друкувати матеріалів, рекламних за змістом, без належного маркування.

Значно збільшилася кількість належним чином маркованих матеріалів політичної агітації. Так були належно марковані матеріали передвиборної агітації  мажоритарників від «Блоку Петра Порошенка» Юрія Власенка, спис очник а «Блоку Петра Порошенка»  Олександра Бакуменка, кандидатки по 194 округу Валентини Жуковської, мажоритарника  від «Батьківщини»  Анатолія Бондаренка,  мажоритарника Олександра Турченяка,

Олега Петренка, Владислава Голуба; Андрія Садового від «Самопомочі», 

Найбільш яскраві джинсові матеріали були розміщені щодо Петра Порошенка як партійця, мажоритарника від «Блоку Петра Порошенка» Олега Петренка , мажоритарника від «Народного фронту» Андрія Грабова,  Сергія Тігіпка «Сильної України», «Батьківщини», Тетяни Бахтєєвої від «Опозиційного блоку», «Радикальної партії», Арсенія Яценюка та Олександра Туричнова.

Газета «Нова доба»

Газета розмістила  матеріали про суб’єктів моніторингу в статті, яка висвітлювала всеукраїнську акцію «Замість білбордів – допомога армії».

Газета «Черкаський край»

Видання розмістило джинсовий матеріал  - статтю Юрія Чижмаря від «Радикальної партії». Також був присутній Арсеній Яценюк в статті, що висвітлювала його зустріч зі студентами.