Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори дуже активно, і відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 30% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у позитивній.
В цей період виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Це відбулося в силу більш реактивного, ніж аналітичного висвітлення кампанії, коли переважно висвітлювалися дії та заяви політиків і передвиборчих штабів.
Посадові особи Петро Порошенко та Олександр Турчинов були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків, Арсеній Яценюк взагалі не був представлені в просторі інтернет-новин.
Найактивніше в просторі інтернет-новин була представлені мажоритарники, «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт».
Майже рівномірно були представлені «Опозиційний блок», «Радикальна партія», «Самопоміч», «Батьківщина», «Громадяінська позиція», зовсім не отримали виборці інформації про КПУ.
Найбільше позитиву і негативу на свою адресу отримали мажоритарники.
Комплексно згадувалися суб’єкти моніторингу в контексті висвітлення перспектив проведення виборів в окремих округах (наприклад, 1097), психології ведення агітації (сприйняття інформації на білбордах), та фактів «чорного» піару – обтрілу білбордів фарбою.
Також висвітлювалися приїзд до Черкас списочників «Блоку Петра Порошенка» Олександра Черненка та Юлія Мамчура, свободівця Олега Тягнибока; події з виявленням ознак прямого чи непрямого підкупу виборців мажоритарниками Володимиром Зубиком та Антоном Яценком; судові справи, пов’язані з відмовою ЦВК в реєстрації окремим потенційним мажоритарникам.
«ПроЧерк»
Видання почало маркувати рекламні статті зірочкою наприкінці назви статті з посиланням в кінці статті на рекламний характер матеріалу. Це є відносно очевидним для читача, тож відповідні матеріали в підрахунку загального обсягу згадок про суб’єктів моніторингу не враховувалися.
Найбільше інформації на свою адресу отримали мажоритарники (з великим відривом), «Блок Петра Порошенка» та «Народний фронт».
Видання не надало жодної інформації про «Громадянську позицію», КПУ, «Радикальну партію» та «Самопоміч».
Інформацію видання подавала переважно в нейтральній тональності.
Лідерами за кількістю позитиву та негативу на свою адресу є мажоритарники.
В однієї зі статей – «Опозиційний блок» пригрів ще одного екс-регіонала на Черкащині» (07.10.) негативна тональність повідомлення щодо мажоритарника по 195 округу О.Арсенюка формується заголовком.
ПроВсе
Видання подавало інформацію нейтрально, за рідкими виключеннями.
Найбільше інформації отримали на свою адресу мажоритарники та «Блок Петра Порошенка», інші представлені більш-менш збалансовано.
Видання не надало жодної інформації про КПУ.
В однієї зі статей - «У Черкасах проти кандидата від Блоку Порошенка розпочалася брудна антиагітація (фото)» використовувалася констатація факту: «"Проти кандидата на 194 окрузі Олега Петренка, який має високий рейтинг, розпочалась брудна антиагітація. "