Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу херсонської преси за період 13-19.10.2014
Загальні тенденції.
Херсонська преса висвітлювала вибори дуже активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі газети «Вгору» була на рівні 30%, газети «Гривна» близько 70%, газети «Новий день» близько 90%. Найбільше інформації було в позитивній тональності.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що газети забезпечили їм відносно рівний доступ до медіа.
Також можна зробити попередні висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили. Не змогли організувати повноцінні дебати, не аналізували діяльність парламенту попередньої каденції, не аналізували рівень рівня популізму чи реалістичності програм.
Арсеній Яценюк, Прем'єр-міністр України був представлений як виконавець своїх посадових обов’язків в позитивній та негативній тональності. Також, Арсеній Яценюк був представлений як агітатор за «Народний фронт".
Найактивніше в газетах були представлені мажоритарники, "Блок Петра Порошенко", «Сильна Україна» та Радикальна партія.
Натомість виборці отримали мінімум інформації про «Громадянську позицію», «Народний фронт» та «Опозиційний блок».
Про такі партії, як КПУ, «ВО «Свобода» та «Об’єднання «Самопоміч» газети взагалі не інформували.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарники, "Блок Петра Порошенко", «Сильна Україна» та Радикальна партія. Активно критикувався уряд, майже втричі менше критикувався «Опозиційний блок» та в 5 разів менше «Сильна Україна.
Статей у нейтральної тональності майже не було.
Мажоритарники були представлені на перших шпальтах газет.
На цьому тижні найбільше інформації було про мажоритарників. Мажоритарники від партій активно пропагандували свої партії та партійні блоки.
Основними темами партії «Батьківщина» були подолання корупції та створення нової команди. «Нова команда, яка прийде до парламенту, сформує принципово новий уряд, можливо, на конкурсній основі, з молодих політиків, людей, які мають прекрасну освіту, які не пов'язані з корупцією, які готові служити Україні. Тоді й Україна зміниться, - вважає лідер.»
Радикальна партія закликає українців боротись з олігархами, наприклад, в статті «Государство для людей, а не олигархов!» «Сегодня перед украинским народом открывается трудный путь испытаний. Каждый понимает, что все эти годы власть работала исключительно на себя и на олигархов. Сейчас не удивляет никого тот факт, что большинство олигархов, которые «пасутся» на территории Украины, наживаются на бедном украинце. А как это делать, они усвоили на отлично. Ибо «щуку бросили в реку», где можно незаконно обогащаться на невыплате налогов, хищении бюджета, рейдерском захвате предприятий, незаконном получении земельных ресурсов, незаконной приватизации. Этот список можно продолжать». «… Ляшко убежден - борьба с олигархами будет длительной и тяжелой. Но если не бороться - мы потеряем Украину!»
Арсеній Яценюк як партієць, стверджує, що перший крок до знищення найбільшого зла української влади - корупції - вже зроблено. Наприклад в статті «Інтенсивна терапія проти «корупційної хвороби»» говориться, що перший крок до знищення найбільшого зла української влади - корупції - вже зроблено. «7 жовтня Верховна Рада нарешті ухвалила в першому читанні пакет із п'яти законопроектів щодо боротьби з корупцією, розроблений урядом та Президентом. Ці документи ще будуть коригуватися, потім буде друге читання та ухвалення в цілому. Але перший крок до знищення найбільшого зла української влади - корупції - вже зроблено.»
«Сильна Україна» робить акцент на правах регіонів. По цьому питанню в статті «Виктор БУБЛИКОВ: «Прекращайте заниматься словоблудием!» ділиться своїми враженнями член партії Сергія Тігіпко. «В Киеве состоялся круглый стол «Права — регионам», в котором принял участие Виктор БУБЛИКОВ, депутат Херсонского областного совета, член партии Сергея Тигипко «Сильная Украина». Своими впечатлениями о встрече Виктор Николаевич делится с читателями «Нового дня». «Что представляет собой региональная реформа? Речь идет о перераспределении полномочий между центром и регионами. Этим путем в последние 25—30 лет идут многие европейские страны: Италия, Франция, Польша... Здесь поняли: социальные, экономические, гуманитарные проблемы надо решать там, где они возникают — на уровне регионов, местной общины, ближе к людям. А значит, и деньги для решения этих проблем должны концентрироваться на местах».
«Блок Петра Порошенко» робить наголос на плані «Стратегія-2020». Наприклад, в статті «Кого ведет в парламент Порошенко?» описують мету реформ. «Целью плана реформ «Стратегия- 2020», который объявил Президент Петр Порошенко, является подача заявки на членство в ЕС уже через шесть лет. При этом глава государства заявил, что не рассматривает эти реформы как персонально «свои» - их реализация является делом всех неравнодушных людей, экспертов, юристов, экономистов, журналистов. А значит, является делом каждого украинца, который 26 октября должен решить - давать Украине эффективный инструмент для реализации добытого кровью права на европейскую жизнь.»
"Опозиційний блок" критикує економічну діяльність чинної влади. Наприклад в статті «Политика власти ведет страну в экономическую пропасть». «Политика власти ведет страну в экономическую пропасть: в голод, холод и нищету. Власть 7 месяцев занимается только тем, что «убивает» экономику. Нынешняя власть пытается свою некомпетентность, свои «провалы» во всех сферах жизнедеятельности списать на войну. Люди уже начинают понимать реальную ситуацию в экономике. Об этом свидетельствуют данные последнего соцопроса, проведенного Центром Разумкова.»
По кожному окремому ЗМІ
Газета «Вгору» висвітлювала вибори відносно пасивно. Інформація була подана про мажоритарників та Арсенія Яценюка як прем’єр-міністра в позитивній тональності. Інші партії не згадувались.
Арсеній Яценюк був представлений на шпальтах газети як виконавець своїх посадових обов’язків.
Найактивніше були представлені мажоритарники. Натомість виборці не отримали інформації про інших учасників виборчих перегонів.
Газета «Гривна» висвітлювала вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні 70%. Інформації була подана, в основному, у позитивній тональності.
Найбільше позитивної інформації було подано про мажоритарників: Владлена Гіріна, В. Сальдо, Михайло Опанащенко, Владислава Мангера.
Найбільше в позитивній тональності були представлені такі політичні гравці, як "Блок Петра Порошенко", «Батьківщина» та Радикальна партія.
Про «Народний фронт» та «Громадянську позицію» виборці отримали дуже мало інформації.
Про «ВО «Свобода», КПУ та «Об’єднання «Самопоміч» виборці взагалі не отримали ніякої інформації.
«Опозиційний блок» та «Сильна Україна» висвітлювались в негативній тональності.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримав "Блок Петра Порошенко", «Батьківщина» та Радикальна партія.
На перших шпальтах подавалась інформація про мажоритарників.
Газета «Новий день» висвітлювала вибори дуже активно, а також відносно незбалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 90%. Інформація була подана в основному в позитивній тональності. Велика частка виборчого контенту відносилась до мажоритарних кандидатів.
Про мажоритарних кандидатів було надано найбільше позитивної інформації (біля 56776 знаків). Це Микола Дмитрук, Данило Ходорковський, Анна Гаркун, Владислав Мангер, Егор Устинов, Михайло Опанащенко, Володимир Сальдо та інші.
Арсеній Яценюк був представлений на шпальтах газети як виконавець своїх посадових обов’язків в негативній тональності втричі більше ніж в позитивній.
Найактивніше в газеті були представлені мажоритарні кандидати та "Блок Петра Порошенко", «Сильна Україна» та Радикальна партія.
Натомість виборці не отримали інформації про партії «ВО «Батьківщина», «ВО «Свобода», КПУ, «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч».
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримав "Блок Петра Порошенко", «Сильна Україна» та Радикальна партія.
На перших шпальтах була подана інформація про мажоритарних кандидатів: Миколу Дмитрука, Данила Ходорковського, Анну Гаркун.
Газета «Херсонський вісник»
В газеті міської ради «Херсонський вісник» при старій владі друкувались переважно матеріали про Партію Регіонів. При новообраному голові, матеріалів про учасників виборчого процесу, на даний час, надруковано не було.
Арсеній Яценюк був представлений на шпальтах газети, як виконавець своїх посадових обов’язків в негативній тональності втричі більше ніж в позитивній.
Найактивніше в газеті були представлені мажоритарні кандидати та "Блок Петра Порошенко", «Сильна Україна» та Радикальна партія.
Натомість виборці не отримали інформації про партії «ВО «Батьківщина», «ВО «Свобода», КПУ, «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч» взагалі не згадувались на шпальтах газети.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримав "Блок Петра Порошенко", «Сильна Україна» та Радикальна партія.
На перших шпальтах була подана інформація про мажоритарних кандидатів: Миколуа Дмитрука, Данило Ходорковського, Анну Гаркун.
Газета «Херсонський вісник»
В газеті міської ради «Херсонський вісник» при старій владі друкувались переважно матеріали про Партію Регіонів. При новообраному голові, матеріалів про учасників виборчого процесу, на даний час, надруковано не було.