Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу рівненської преси (за період 13-19 жовтня 2014)
Рівненська преса, що потрапила до вибірки (Рівне вечірнє, Рівне експрес, Вісті Рівненщини, Сім днів) у в звітному тижні ще більше висвітлювала виборчу кампанію, але значна частина матеріалів були марковані як «Передвиборча агітація» (відповідно не аналізуються під час моніторингу). Разом з тим, залишалися такі, що мали ознаки «джинси». Частка виборчого контенту в різних газетах складає від 10 до 30% загального обсягу.
Традиційно, у звітному тижні можна констатувати незбалансованість представлення різних політичних сил, як за обсягом, так і за тональністю Це, в свою чергу, не забезпечує виборцям можливості зробити зважений та усвідомлений вибір. Така тенденція зберігається від початку кампанії.
Посадові особи представлені мало, найбільше в державній та комунальній газетах.
Найактивніше в пресі були представлені Блок Петра Порошенка, Народний фронт та Батьківщина. Дуже мало інформації стосувалося діяльності Опозиційного блоку, і зовсім не було матеріалів про КПУ та Самопоміч.
В позитивній тональності найбільше писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенка та Народний фронт, менш активно – Свободу, і зовсім нічого – Громадянську позицію, КПУ, Опозиційний блок та Самопоміч.
Негативної тональності найбільше стосувалося Народного фронту. Мінімум критичних матеріалів щодо представників Опозиційного блоку та Сильної України, і зовсім не було матеріалів з негативною тональністю про КПУ, Радикальну партію, Самопоміч та Свободу.
В нейтральній тональності найбільше писали щодо Блоку
Петра Порошенка та самого Президента України, але вже в контексті виконання ним своїх посадових обов’язків, і зовсім не згадали Громадянську позицію, КПУ, Опозиційний блок, Самопоміч та Сильну Україну.
Основні теми для висвітлення: приїзд Юлії Тимошенко на Рівненщину та її зустрічі з виборцями, аналіз списків до Верховної ради від різних партій, критика рішення уряду про неможливість хімічними підприємствами використовувати газ для технічних цілей (актуальність цієї теми на Рівненщині пов’язана з діяльністю «Рівнеазоту»), декларована боротьба радикалів Ляшка з олігархами тощо.
Найбільшою проблемою у висвітленні виборів рівненськими газетами, традиційно, є велика кількість замовних немаркованих матеріалів.
В газеті Вісті Рівненщини у звітному періоді немаркованих матеріалів було мало. В позитивній тональності були представлені лише Батьківщина та Блок Петра Порошенка, в негативній – Блок Петра Порошенка та Народний фронт, в нейтральній – Батьківщина, Народний фронт та Радикальна партія. Крім того були об’ємні матеріали про виконання посадових обов’язків урядовцями, в нейтральній чи негативній тональності.
У газеті Сім днів, був лише один немаркований матеріал про суб’єктів виборчої кампанії, в нейтральній тональності. Стосувався він однаково за обсягом і Блоку Петра Порошенка, і Народний фронт, і Свободу, і одного з незалежних мажоритарників.
В газеті Рівне вечірнє найбільша серед усіх частка виборчого контенту – до 30% від загального обсягу. Частина з цим матеріалів були промарковані, частина ні. Найактивніше в немаркованих матеріалах писали про Блок Петра Порошенка, Народний фронт та Батьківщину. Зовсім мало написали про КПУ, і цілком проігноровано Громадянську позицію, Опозиційний блок та Самопоміч.
В позитивній тональності найактивніше писали про Блок Петра Порошенка та Батьківщину, найменше – незалежних мажоритарників, зовсім нічого – Громадянську позицію, КПУ, Опозиційний блок та Самопоміч.
В негативній тональності помітно більше за інших писали про Народний фронт, менше – незалежних мажоритарників та Блок Петра Порошенка, інших не згадували.
В нейтральній тональності писали мало: трішки більше про Блок Петра Порошенка та Народний фронт, менше – Батьківщину, Народний фронт, КПУ, Радикальну партію та мажоритарників, інших – проігнорували.
З Рівне експрес до моніторингу матеріалів потрапило менше, адже в цій газеті більше статей було марковано. На відміну від попередніх періодів з’явилося багато матеріалів з негативною тональністю, очевидно замовлених конкурентами.
В позитивній тональності найбільше писали про Батьківщину, Народний фронт та Сильну Україну, менше – Блок Петра Порошенка, Радикальну партію та Свободу, зовсім нічого – КПУ, Опозиційний блок, Самопоміч та мажоритарників.
В нейтральній тональності більш помітно написали про Блок Петра Порошенка, і зовсім трішки щодо Батьківщини та Громадянської позиції, про решту - зовсім нічого.
Найбільша кількість матеріалів в негативній тональності стосувалася Народного фронту, Громадянської позиції та Батьківщини, зовсім небагато – Опозиційного блоку та Сильної України. Про інші партії в негативній тональності не писали взагалі.