Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу херсонських інтернет-ЗМІ за період 13-19.10.2014
Загальні тенденції.
Херсонські інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 60%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше нейтральній.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що інтернет-ЗМІзабезпечили відносно рівний доступ до медіа.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили, не змогли організувати повноцінні дебати, не аналізували діяльність парламенту попередньої каденції, не аналізували рівень популізму чи реалістичності програм.
На цьому тижні посадові особи Петро Порошенко та Арсеній Яценюк були представлені як виконавці своїх посадових обов’язків.
Найактивніше в херсонських інтренет-ЗМІ були представлені мажоритарники, «Сильна Україна», «Опозиційний блок» та КПУ.
Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію, «ВО «Батьківщину», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч», «Громадянську позицію».
Про партію «ВО «Свобода» інтернет-ЗМІ взагалі не інформували.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарники, «Опозиційний блок», «Сильна Україна» та КПУ.
Про «Блок Петра Порошенко», «Опозиційний блок», «Громадянську позицію», КПУ та партію «Сильна Україна» були і критичні статті.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені мажоритарники, Петро Порошенко як президент та партія «Народний фронт».
КПУ в статті «Максим Кравцов: «Продадим землю – исчезнет Украина»» ратує за те, щоб земля не стала товаром, тому що це знищить Україну, як державу. «Наша земля не может и не должна стать товаром, как хотел режим Януковича. И ничего не должно измениться в процессе евроинтеграции, - уверен первый секретарь Скадовского райкома КПУ Максим Кравцов. Продажа земли - это преступление против собственного народа, который могут за бесценок лишить права быть хозяином на своей земле. Мы уже знаем, чем для страны обернулась приватизация крупных промышленных предприятий, в результате которой закрылись заводы, а люди просто очутились на улице. Зато в очередной раз обогатились олигархи. Нельзя допустить, чтобы подобное произошло и с землями сельскохозяйственного назначения. Ведь мы – аграрная страна. Как же выживем в ЕС без собственных черноземов? Просто исчезнем как страна».
В статті «Социология: На Херсонщине лидируют самовыдвиженцы» наводять результати соціологічного дослідження про п’ятьох лідерів серед мажоритарних кандидатів : Владислав Мангер (самовісуванець), Андрій Гордєєв («Блок Петра Порошенко»), Анна Горкун (самовисуванець), Сергій Хлань («Блок Петра Порошенко»), Федір Негой (самовисуванець).
Експерт Ярослав Ковальчук підтримує партію «Сильна Україна» в статті «У «Сильной Украины» - высокие шансы получить поддержку избирателей Востока и Юга – эксперт». ««Представляя как крупный, так и средний бизнес, «Сильная Украина» имеет шансы стать аналогом американской Республиканской партии. Такая партия может дать позитивный сигнал украинской политике, так как эта сила будет отстаивать позиции предпринимательства, индустрии и защищать имущественные права украинцев. Подобные партии присутствуют в сильных западных демократиях и позволяют уравновешивать интересы и позиции различных политических групп: как либеральных, так и консервативных», - подчеркнул Ярослав Ковальчук».
Один з лідерів «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що саме в «Опозиційному блоці» зібралися виробничники і промисловці. «Это люди труда, то есть те, кто знает, как поднять экономику с колен. Мы внесем в парламент комплексный пакет по восстановлению промышленности. Мы знаем, как поднять угольную промышленность, не покупая уголь в Южной Африке и кормить африканских шахтеров. Необходимо в первую очередь восстанавливать работу нашей угольной промышленности». Також Олександр Вілкул звернув увагу на необхідність проведення індексації пенсій і заробітних плат.«Оппозиционный блок» также выступает за отмену пенсионной реформы: «Сегодня власть применяет манипулятивный прием: списывает все проблемы на войну. Они бояться закончить войну, потому что понимают, что потом столкнуться с огромными социальными проблемами. И эта война нужна власти, чтобы хоть как-то спасти свои падающие рейтинги».
По кожному окремому ЗМІ
«Херсон Онлайн» висвітлювало вибори відносно активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 70%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у нейтральній.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що херсонські інтернет-ЗМІ забезпечили їм відносно рівний доступ до медіа.
Арсеній Яценюк був представлений як виконавець своїх посадових обов’язків в негативній та позитивній тональності.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.
Найактивніше на сайті були представлені мажоритарники, «Блок Петра Порошенко», «Опозиційний блок», «Сильна Україна» та КПУ.
Про партії «ВО «Батьківщина» та «Об’єднання «Самопоміч» було надано недостатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.
Інформація була надана про всіх основних політичних гравців, окрім партії «Громадянська позиція» та «ВО «Свобода», але в різному обсязі.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарні кандидати, «Опозиційний блок», «Сильна Україна», КПУ та «Блок Петра Порошенко».
Критика була на адрес партій «Громадянська позиція», КПУ, «Сильна Україна» та мажоритарних кандидатів.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені мажоритарні кандидати та «Народний фронт».
Херсонське інформаційне інтернет-видання «Херсонские Вести» висвітлювало вибори відносно активно, а також відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 40%.
«Сильна Україна», кандидати в депутати по мажоритарним округам та Радикальна партія отримали найбільше позитивної інформації.
В негативній тональності згадувались «Блок Петра Порошенко», «Опозіційний блок» та кандидати в депутати по мажоритарним округам.
«ВО «Батьківщина», «Народний фронт», «ВО «Свобода», КПУ, «Об’єднання «Самопоміч», «Громадянська позиція» взагалі не згадувались в цьому інтернет-виданні.
Зокрема, це дає змогу зробити попередній висновок про те, що вони не мали рівний доступ до інтернет-видання.
Петро Порошенко згадувався, як президент в позитивній та нейтральній тональності.
Найактивніше в газеті були представлені «Сильна Україна» та кандидати в депутати по мажоритарним округам.
Натомість виборці не отримали інформації про партії «ВО «Батьківщина», «Народний фронт», «ВО «Свобода», КПУ, «Об’єднання «Самопоміч», «Громадянська позиція» взагалі.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали «Сильна Україна», кандидати в депутати по мажоритарним округам та Радикальна партія. Найактивніше у нейтральній тональності згадувався Петро Порошенко, як президент.
Інформаційне агентство «Херсонці» висвітлювало вибори відносно активно, але відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 50%. Інформація була подана, в основному, в позитивній та негативній тональності.
Про партію «Опозиційний блок», кандидатів в депутати по мажоритарним округам та КПУ було надано найбільше позитивної інформації, що в декілька разів перевищувала інформацію по всім іншим партіям. Інформація негативної тональності надавалась про мажоритарників, Арсеня Яценюка, як прем’єр-міністра, та «Блок Петра Порошенко».
Петро Порошенко як президент, не згадувався на цьому тижні.
Найактивніше на сайті були представлені «Опозиційний блок», КПУ та кандидати в депутати по мажоритарним округам.
Натомість виборці не отримали інформації про партії «Громадянська позиція», «Об’єднання «Самопоміч» , Радикальна партія, «ВО «Свобода».
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали «Опозиційний блок», КПУ та кандидати в депутати по мажоритарним округам. Найбільше інформації у негативній тональності було подано про партію «Сильна Україна» та про уряд України. Також була інформація у негативній тональності про «Блок Петра Порошенко».