укр eng

Звіт за результатами моніторингу Хмельницької преси за період 13-19 жовтня 2014


З 13.10.2014 по 19.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Хмельницька область

Протягом тижня (13 – 19.10.2014 року) Хмельницька преса продовжувала публікувати матеріали виборчого контенту. Традиційно найбільш активно такі публікації розміщувалися в «Подільських вістях».

Цього тижня передвиборчий контент становив 25% 4-х сторінкового числа газети від 14 жовтня і майже половину газетної площі від 16 жовтня, причому число від 16 жовтня було збільшене редакцією «Подільських вістей» до 10 сторінок формату А2.

Так у двох числах «Подільських вістей» було розміщено 20 публікації передвиборчої тематики. З них одинадцять стосуються кандидатів – мажоритарників з різних округів області, інші – партій суб’єктів виборчого процесу, а саме: ВО«Батьківщина», «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», Радикальна партія О.Ляшка. На користь окремих партій є по декілька публікацій в одному і тому ж числі. Також можна виокремити матеріали про П,Порошенка як Президента та А.Яценюка як Прем’єр –міністра.

Площі публікацій про кандидатів мажоритарників перевищують в 1,7 рази площі всіх інших передвиборчих публікацій разом взятих в газеті «Подільські вісті». Тональність всіх публікацій у вище згаданих ЗМІ – позитивна.

«Проскурів» значно відстає за розміром площ передвиборчих публікацій. Частка виборчого контенту - в межах 12,5% Публікації передвиборчої тематики займають уже традиційно 2 сторінки з 16-ти – четверту та п’яту. Тут дві публікації позитивної і негативної тональності(негативна більш ніж у 2 рази більша за площею) про діяльність Прем’єр-міністра в боротьбі з корупцією та впровадженні ним реформ. Половину сторінки також займає аналітична стаття, в якій автор намагається проаналізувати основні політичні сили на за показником кадрового оновлення та професіоналізму. «Народний фронт і ВО»Батьківщина» має негативну тональність, Блок П.Порошенка –  позитивну. Характеристика цієї політичної сили займає третину публікації.

Текст публікацій в обох ЗМІ щедро пересипаний висловлюваннями лідерів партій, цитатами з їх виступів, їх фотографіями Особливістю публікацій цієї виборчої кампанії є те, що майже всі вони мають позитивну тональність і дуже мало матеріалів негативної тональності..

Абзаци негативної тональності про інші політичні сили часто вкраплені в тексти партійних публікацій. Негативних статей майже немає, але майже немає незалежних аналітичних матеріалів, де були б спроби відносно об’єктивно охарактеризувати політичні сили – суб’єкти виборчого процесу і їх лідерів. Тому некомпетентному виборцю самостійно, знайомлячись із публікаціями в зазначених ЗМІ, зорієнтуватись у своєму виборі – проблемно.

Тижневик «Поділля» і цього тижня не друкував матеріалів на користь жодної із партій – суб’єктів виборчого процесу чи кандидатів в одномандатних округах. Його публікації передвиборчого контенту (не більше однієї сторінки) присвячені формам агітаційної роботи кандидатів з виборцями з метою переконати голосувати за себе