укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу ТБ Кіровоградської області за 30.07. – 19.08.2012 р.


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: ТБ
Регiон: Кіровоградська область

Проміжний звіт по Кіровоградській області за 30.07. – 19.08.2012 р.

1. Загальні тенденції

Упродовж 30 липня – 19 серпня ключова увага ЗМІ регіону зосередилась на процедурі висунення та реєстрації кандидатів від політичних партій та рухів. Саме тому максимальна кількість згадок провідних політичних сил припадає на перший тиждень та третій, коли кандидати почали оприлюднювати свої декларації. І якщо стосовно провладних кандидатів не було зафіксовано жодних маніпуляцій них технологій, то стосовно декларацій опозиційних кандидатів прискіпливість журналістів була очевидною. Щодо політичних партій, то переважну кількість згадок в нейтральній тональності було зафіксовано в публікаціях про їх списки. Цього не можна вже сказати стосовно авторських коментарів щодо конкретних кандидатів. Слід зазначити, що найбільше обговорювалися списки Об’єднаної опозиції та УДАРу, обласна організація якої відзначилася скандальною конференцією щодо висунення кандидатів по мажоритарних округах, в результаті чого двоє її провідних членів залишили ряди УДАРу. Партія регіонів у всіх ЗМІ регіону отримала максимум уваги, про що свідчить кількість секунд та друкованих знаків. Коли на початку виборчої кампанії опозиційні спікери ще певним чином були «засвічені» здебільшого у зв’язку з скандалом щодо анонімних листівок про кандидата від опозиції Валерія Кальченка та провладного – Олександра Шаталова, то на третьому тижні фактично немає будь-якої змоги когось із них назвати, за винятком лідера КПУ Петра Симоненка.

Загалом, можна більш-менш чітко окреслити пріоритети ЗМІ регіону, які є об’єктом моніторингу, а політична кампанія, очевидно, буде спрямована не на показ позитивних здобутків певної сили, а на висвітленні негативних аспектів діяльності опонуючої політичної сили чи її представників.

Телебачення

Коментар найбільших та найменших показників

Партія регіонів має максимальні показники в позитивній тональності по обох місцевих каналах. Особливо активно висвітлює її діяльність Кіровоградська обласна телерадіокомпанія. Інші представники виборчого процесу мають виключно нейтральну або негативну тональність. Насамперед це стосується Об’єднаної опозиції, УДАРу та КПУ. Деякий негатив щодо Партії регіонів траплявся в поодиноких фрагментарних виступах спікерів від опозиції, але це одиничні випадки. Позитив партії влади насамперед формує регулярне висвітлення реалізації програми «Центральний регіон – 2015» в розрізі кожного з районів області, що так чи інакше подається як здобуток її представників, а більшість негативу, який подекуди трапляється, пов'язаний з «тяжким» спадком попередньої помаранчевої владної команди.

Канал TTV акцентує свою увагу на презентації міського життя, а тому має набагато менше політично заангажованої інформації, хоч і тут було зафіксовано значний позитив для Партії регіонів, хоч більшість матеріалів автори програми прагнуть подавати в нейтральній тональності. Слід також відзначити, що жодна інша політична сила на цьому каналі представлена не була.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальні показники позитивної тональності на обох каналах належать Партії регіонів.

Мінімальні показники тональності зафіксовані для УДАРу (прес-конференція екс-кандидатів від цієї сили з приводу їх виходу із лав УДАРу) та КПУ (створення масовості мітингу в підтримку лідера комуністів Петра Симоненка за рахунок проплачених школярів). Позитив Партії регіонів формується за допомогою фіксації здобутків влади в рамках програми «Центральний регіон – 2015» та будь-якого позитивного моменту із життя міста, де обов’язково з’являється провладний кандидат Олександр Шаталов (встановлення лавочок у парку, демонтаж незаконно встановлених кіосків, встановлення безкоштовних поштових скриньок у багатоповерхівках та багато іншого).

 

Пріоритетність представлення

Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Станілав Березкін (мажоритарники), від Об’єднаної опозиції – Валерій Кальченко, але останній з’явився в кадрі тільки одного разу та й то фрагментарно.

Теми

  • Висування та реєстрація кандидатів в народні депутати України.
  • Реалізація програми «Центральний регіон – 2015»
  • Декларації про доходи зареєстрованих кандидатів.
  • Реалізація соціальних ініціатив Президента.

Спікери

Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Станілав Березкін

 

Опис маніпуляцій та медіаефектів

Маніпулятивність насамперед зафіксована у підсумковій недільній передачі «Погляд», ведучим якої є Андрій Богданович, що теж балотується а депутати як само висуванець. Під час коментарів щодо мітингу в підтримку КПУ в іронічному вигляді було зазначено щодо віку прихильників, які прийшли послухати лідера комуністів (переважно діти 11 – 15 років).

«Джинса»

Стосовно джинси варто зазначити, що автори сюжетів ОДТРК досить професійно підходять до їх підготовки, але коли провладний кандидат Олександр Шаталов кожен день займається всіма більш-менш актуальними справами міста (встановлення лавочок у парку, демонтаж незаконно встановлених кіосків, встановлення безкоштовних поштових скриньок у багатоповерхівках, подарунки лікарні, відкриття дитячого майданчика, неформальні збори блогерів «України центр»), то це вже певним чином щось її нагадує.