укр eng

Проміжний звіт за результатами моніторингу кіровоградської преси за 30.07 – 19.08.2012 р.


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Кіровоградська область

Проміжний звіт по Кіровоградській області за 30.07. – 19.08.2012 р.

1. Загальні тенденції

Упродовж 30 липня – 19 серпня ключова увага ЗМІ регіону зосередилась на процедурі висунення та реєстрації кандидатів від політичних партій та рухів. Саме тому максимальна кількість згадок провідних політичних сил припадає на перший тиждень та третій, коли кандидати почали оприлюднювати свої декларації. І якщо стосовно провладних кандидатів не було зафіксовано жодних маніпуляцій них технологій, то стосовно декларацій опозиційних кандидатів прискіпливість журналістів була очевидною. Щодо політичних партій, то переважну кількість згадок в нейтральній тональності було зафіксовано в публікаціях про їх списки. Цього не можна вже сказати стосовно авторських коментарів щодо конкретних кандидатів. Слід зазначити, що найбільше обговорювалися списки Об’єднаної опозиції та УДАРу, обласна організація якої відзначилася скандальною конференцією щодо висунення кандидатів по мажоритарних округах, в результаті чого двоє її провідних членів залишили ряди УДАРу. Партія регіонів у всіх ЗМІ регіону отримала максимум уваги, про що свідчить кількість секунд та друкованих знаків. Коли на початку виборчої кампанії опозиційні спікери ще певним чином були «засвічені» здебільшого у зв’язку з скандалом щодо анонімних листівок про кандидата від опозиції Валерія Кальченка та провладного – Олександра Шаталова, то на третьому тижні фактично немає будь-якої змоги когось із них назвати, за винятком лідера КПУ Петра Симоненка.

Загалом, можна більш-менш чітко окреслити пріоритети ЗМІ регіону, які є об’єктом моніторингу, а політична кампанія, очевидно, буде спрямована не на показ позитивних здобутків певної сили, а на висвітленні негативних аспектів діяльності опонуючої політичної сили чи її представників.

Преса

Коментар найбільших та найменших показників

Партія регіонів має максимальні показники за всіма показниками в усіх друкованих виданнях регіону. Особливо активно висвітлюють її діяльність газета «Народне слово» та тижневик «Україна центр». Інші представники виборчого процесу мають в цьому виданні виключно нейтральну або негативну тональність, за винятком КПУ, але то чиста «джинса», яку, до речі, опублікувала й «Кіровоградська правда», й «Україна центр». Передусім це стосується Об’єднаної опозиції, й УДАРу. Певний негатив щодо Партії регіонів траплявся в публікаціях спікерів від опозиції. Позитив партії влади знову ж таки формує регулярне висвітлення реалізації програми «Центральний регіон – 2015» в розрізі кожного з районів області, що так чи інакше подається як здобуток її представників, візит Сергія Тігіпка і фактично покрокове його висвітлення протягом майже всього тижня.

Єдина ґрунтовна публікація з негативною тональністю зафіксована в «Кіровоградській правді» і стосувалася вона досить критичному аналізу Харківських угод і того, що ми маємо внаслідок їх реалізації

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальні показники позитивної тональності у всіх трьох виданнях  належать Партії регіонів.

Мінімальні показники тональності зафіксовані для Об’єднаної опозиції та тієї ж Партії регіонів.

 

Пріоритетність представлення

Від Партії регіонів – голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Станілав Березкін, Віталій Грушевський (мажоритарники), від Об’єднаної опозиції – Валерій Кальченко, «України – вперед» – Наталя Королевська, УДАРу – Віталій Кличко.

Теми

  • Висування та реєстрація кандидатів в народні депутати України.
  • Реалізація програми «Центральний регіон – 2015»
  • Декларації про доходи зареєстрованих кандидатів.
  • Реалізація соціальних ініціатив Президента.

Спікери

Сергій Ларін, Олександр Шаталов, Станілав Березкін Валерій Кальченко, Петро Симоненко, Віталій Грушевський.

 

Опис маніпуляцій та медіаефектів

Маніпулятивність насамперед зафіксована у тижневику «Україна центр», в якій з певним кепкуванням було проаналізовано декларацію Андрія Шевченка  з «України – вперед», лейтмотивом публікації було наступне: оскільки в київському динамо так мало платять, то Андрій вирішив заробити на політиці.

«Джинса»

«Джинса» найбільш яскраво була зафіксована на третьому тижні виборчих перегонів, коли всі обласні видання дружно розмістили досить об’ємні програмові матеріали про КПУ. Задля справедливості варто зазначити, що статті були зовсім різні за структурою, однак зміст був фактично ідентичний.