Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Впродовж звітного періоду (13 – 19 серпня 2012 р.) в Інтернет ЗМІ найбільше уваги присвячено Партії Регіонів, зокрема, голові Волинської ОДА Б. Клімчуку, діяльність інших політичних партій висвітлена значно менше. Найактивніше висвітленням політичного становища на Волині займалося видання Волинь Пост, найпасивніше – «Під прицілом». Жодних згадок про КПУ, «Удар» та «Україну - Вперед» не було у «Волинських новинах», на «Волинській Правді», «Перці Волинському» та у «Під Прицілом». «Волинські новини» та «Під прицілом» не приділили уваги Об’єднаній опозиції «Батьківщина», а «Волинська правда» та «Перець Волинський» - «Свободі».
Найбільше позитивної інформації стосувалося діяльності кандидатів-самовисуванців, зокрема, Ігоря Палиці, найменше – Партії Регіонів; інші політичні сили в позитивній тональності взагалі не згадувалися.
В негативній тональності з висвітлюваних впродовж цього тижня політичних партій найактивніше згадувалася Партія Регіонів, найменше – Об’єднана опозиція «Батьківщина».
Найактивніше в нейтральній тональності згадувалися кандидати-мажоритарники, найменше – «Україна - Вперед».
Найрезонанснішою темою цього тижня стала інформація про вимагання головою Волинської ОДА Б. Клімчуком в кандидата по мажоритарному ВО № 22 мільйона доларів на вибори. Борис Клімчук цього тижня став лідером за кількістю негативних згадок в контексті даного повідомлення та інформації, що він зареєструвався в ЦВК як кандидат в депутати по мажоритарному ВО № 22. Окремі політики розцінили це як «намір уникнути відповідальності». Це стало предметом обговорення у всіх, без винятку, Інтернет виданнях. Окрім цього, значна кількість контенту стосувалася реєстрації інших кандидатів в депутати, аналізу ситуації у виборчих округах, неспроможності опозиції вирішити питання про підтримку української мови. Частково була висвітлена діяльність Президента України, який підписав закон, що забороняє розділяти працівників за статтю і віком.
Варто зауважити, що впродовж звітного періоду в Інтернет виданні «Під прицілом» була опублікована серія статей, в яких робилася спроба охарактеризувати фінансове становище кандидатів в депутати. При цьому, використовувалися окремі маніпулятивні технології, зокрема, це відбувалося в іронічному, приховано-негативному тоні (кандидата в депутати І.Гузя автор називає «націоналістом-утриманцем», Сергія Мартиняка – «курячим магнатом»). Незважаючи на те, що задекларовані доходи кандидатів в депутати є не високим, підтекст та стиль викладу матеріалу наштовхує на формування у читачів протилежної думки.
Окрім цього, в окремих публікаціях в цьому ж виданні були викладені неперевірені факти стосовно Бориса Клімчука, які висвітлюють його в негативній тональності. Бориса Клімчука названо «біло-блакитним губернатором». Використовуючи вставні слова «подейкують», «нібито», «говорять» (не посилаючись на конкретне джерело інформації) автор статті подає неперевірену інформацію, що містить негативний підтекст.
В статті, що розміщена відразу в кількох виданнях, в негативній тональності йшлося про діяльність кандидата в депутати І.Гузя. При цьому, було застосовано ряд маніпулятивних технологій, зокрема, постановка риторичних питань, іронія та «роздмухування деталі». Вкінці, застосовується технологія «останнього слова автора», зокрема, стаття закінчується словами: «Я будувала» - сказала муха, злетівши з цеглини», що характеризує діяльність І.Гузя. Аналіз статті дозволяє стверджувати про її замовний характер.
Варто зауважити, що окремі статті можна віднести до політичної реклами, проте в жодному Інтернет виданні, за винятком «Волинських новин», вони ніяк не позначені.