Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Загальні тенденції
Львівська преса висвітлювала вибори пасивно, а також відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10% Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше негативній.
Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що ЗМІ поки не забезпечили їм доступ до медіа. Не всі учасники виборчого процесу рівно представлені у Львівськх ЗМІ, переважна кількість статей/сюжетів про одних і тих ж кандидатів/партії. Одна газета більше уваги приділяє одним політичним гравцям, інша іншим.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати ще достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення .
Моніторинг преси (Високий Замок, Експрес, Ратуша)
Газета «Експрес» в зазначений період висвітлювала вибори пасивно, а також цілковито не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше в негативній.
Збалансованість представлення головних політичних акторів загалом та за тональністю, дає змогу зробити попередній висновок про те, що «Експрес» забезпечило відносно рівний доступ до медіа.
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не мали змоги отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії. Найактивніше в ЗМІ були представлені Петро Порошенко (як президент), Арсеній Яценюк (посадовець). Про таких, як «Самопоміч», «Батьківщина» газета взагалі не інформувала цього тижня.
85% з усього матеріалу було присвячено Петру Порошенку, 15% десь в рівній мірі Яценюку, Турчинову, Радикальній партії, Опозиційному блоку, Громадянській позиції.
Упродовж визначеного періоду видання «Високий замок» серед усіх суб’єктів виборчого процесу найбільше уваги приділило
Петру Порошенко (44 згадування), щоправда не як партійцю, а як виконавцю власне президентських обов’язків,
Арсенію Яценюку та діям уряду, 15 повідомлень (зважаючи на гасла «Народного фронту» : залишимо Яценюка прем’єром можна це вважати агітацією) та
ВО «Батьківщина», з її першими у списку Надією Савчено (10 згадувань) та Юлією Тимошенко (4 згадування).
Висвітлення виборчої кампанії має і професійні ознаки: аналітика, зміни у Законі, повідомлення ЦВК. Найбільш активно згадувався Блок Петра Порошенка, Народний фронт та Свобода. Можна відзначити, що Сильна Україна та Опозиційний блок та їх кандидати у мажоритарних округах зустрічаються у статтях негативно приправлених з акцентами на їх популістські гасла та незаконні дії (підкуп виборців, неправомірна агітація на телеканалах).
Можна помітити 2 цікаві особливовся Високого Замку: активно розказують про діяльність та думку політичих трупів (Ю.Тимошенко, Л.Кучма, М.Азаров) та не вживають у назвах повних імен фігурантів статті, що може плутати виборця (Кличко, Лубківський(Данило, кандидат по ОВО №118)).
Тональність загалом нейтральна, хоча важко не помітити прихильне ставлення до ВО «Батьківщина», хоча публікують і негативні оцінки її дій чи заяв. Радикальна партія Олега Ляшка, Народний Фронт з’являються переважно у статтях про побиття їх кандидатів, ВО Свобода в інформації про заворушення під Радою. Досить необ’єктивно звисвітлюються їх дії.
На перших шпальтах можемо зауважити Надію Савченко, Петра Порошенка та Арсенія Яценюка (уряд) з їх різноманітними візитами (до Мілану) та заявами. Дивно, що не зважаючи на візит Дмитра Яроша до Львова немає жодної про це згадки.
Найгучнішою темою цього тижня є Міланська подорож Президента. За нею висвітлення дій уряду та їх критика. А також зовнішні стосунки України.
Спікерами зачасту є ті про кого йдеться в статті. Найчастіше помічаємо таке у матеріалах про Блок Петра Порошенка.
Серед усіх інформаційних повідомлень, тих, які можна трактувати як виборчо забарвлені, як не дивно, значно менше матеріалу, аніж у вересні. Все ще не 20%, а близько 10-12%.
Видання «Ратуша» досить пасивно висвітлює вибори – приблизно 10% загального контенту.
Рубрика інтерв'ю з лідером: інтерв'ю з кандидатом в 126 окрузі Миколою Кмітем, що балотується за підтримки Самопомочі. без маркування "політична реклама"
Рубрика ВИБОРИ: голос за Народний Фронт - голос за майбутнього премєра. рекламний матеріал, без маркування. Стаття під заголовком: "Свобода впевнено проходить до парламенту - результати опитувань". - реклама без маркування. Критика з боку О.Радика на міського голову А.Садового.