укр eng

Звіт за результатами моніторингу львівських інтернет-змі за період 13.10-19.10.2014


З 13.10.2014 по 19.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Львівська область

Відбулась певна активізація висвітлення виборчих новин але вони подаються не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 15% Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше негативній.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити  попередній висновок про те, що ЗМІ поки не забезпечили їм доступ до медіа. Не всі учасники виборчого процесу рівно представлені у Львівськх ЗМІ, переважна кількість статей/сюжетів про одних і тих ж кандидатів/партії

 

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати ще достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення .Спікерами є переважно ті хто відвідують Львів та Львіщину в межах пережвиборчої агітації

Моніторинг інтернет-видань (Львівський портал, Zaxid.net, Гал-інфо)

Львівський портал на цьому тижні висвітлював новини на виборчу тематику активніше, ніж попередні тижні. Частка контенту пов’язаного з виборами становила 12%. Інформація подавалась не збалансовано.

Виборці отримали найбільше інформації про Петра Порошенка (13 новин),  Олександра Турчинова ( 5 новин) та Арсенія Яценюка ( 5 новин) як про виконувачів обов’язків.

Також, є одна новина, де Арсеній Яценюк згадується як голова «Народного Фронту» ( голосуючи за «Народний Фронт» ви підтримуєте кандидатуру А.Яценюка  на пост прем’єра)

Щодо партій та кандидатів, то найчастіше згадувалися «Народний Фронт» та «Правий Сектор» ( в світлі подій, що відбувалися біля Верховної Ради); та Дмитро Ярош, який на цьому тижні відвідав Львів.

Тональність інформації здебільшого нейтральна, менше негативної. Позитивна тональність: інтерв’ю з кандидатом-мажоритарником Іриною Верещук ( 122 ОВО); інтерв’ю з Данилом Лубківським ( ОВО 118) + інформація про те, що кандидат від «Народного Фронту» О. Швець знімається на його користь; та інтерв’ю з Андрій Парубієм («Народний Фронт»). Негативна тональність: Інформація про корупційні афери Анатолія Гриценка( «Громадянська позиція») на основі сюжету 1+1 та відео про присутність мера Львова Андрія Садового («Самопоміч») на дні народженні Віктора Януковича. А також в негативній тональності звернення кандидата по 116 ОВО Олега Радика (самовисування) до мера Львова та очільника «Самопомочі» Андрія Садового.

Спікерами зазвичай були ті особи, про кого йшлося в новині.

Помітна прихильність ресурсу до партії «Народний Фронт» та висуванців від неї.

 

Цього тижня інтернет-ресурс Захід.нет досить широко висвітлював поїздку Президента України до Мілану, його зустріч із світовими лідерами, та зустрічі із Путіним, та домовленості з ним по найрізноманітнішим питанням. Також Захід.нет активно висвітлював кадрові рішення Порошенка, підписування ним законів та його коментарі щодо звільнення військовополонених. Матеріалів які б стосувалися не Порошенка як президента, а Порошенка як лідера БПП не помічено. Також вкрай обмаль матеріалів про БПП як такий.

Також сайт досить жваво цитував премєр-міністра Арсенія Яценюка. Найчастіше представлялася його позиція щодо реалізації так званого проекту «Стіна». Та у цей же час представлялася і його позиція щодо реформування судової системи, газових переговорів та інше. Матеріалів які б стосувалися безпосередньо Народного Фронту теж, як і у випадку з БПП, обмаль. Однак, є матеріал де Яценюк заявляє що готовий ще до виборів підписати угоду про створення коаліції з БПП. Серед інших членів списку партії Народний фронт, цього тижня Захід.нет активно цитував Олександра Турчинова, Арсена Авакова і Тимчука – керівника «Інормаційного опору». Фактично всі ці коментарі стосувалися безпосередньо їх посадових обов’язків.

Наступними у рейтингу згадуваності є Батьківщина і Самопоміч. Видання як і у попередні тижні публікує матеріали у яких йдеться про думку Тимошенко на ту чи іншу тему. Та у порівнянні з цим було суттєво більше матеріалів які стосувалися судової справи проти Надії Савченко. Характерно, що всю інформацію про Тимошенко і Батьківщину захід.нет черпає із партійної прес-служби.

Матеріалів про Самопоміч було у порівнянні не багато, але ті з них які були носили радше позитивне забарвлення, як от матеріал про перемогу Самопомочі на телевізійних дебатах на каналі 1+1. Також, попри те, що видання не опублікувало жодного антипіарного матеріалу яких цього тижня проти Андрія Садового у ЗМІ було безліч, Захід.нет опублікував коментарі мера Львова які спростовували і коментували ці «зливи», як от присутність Садового на дні народження у Януковича. Про решту партій та їхніх лідерів видання публікувало обмаль матеріалів, а серед тих що й були, безліч несли негативне забарвлення.

Видання публікувало також кілька матеріалів про Опозиційний блок, у яких кандидати від цієї партії фігурували як обвинувачені у кримінальних справах за підкуп виборців. Також є кілька матеріалів у яких партія заперечує зв'язок з Януковичем, та пропонує план відбудови Донбасу.

«Свобода»  згадувалася як у негативному (участь сина «свободівця» у заворушеннях під ВР, неправдива заява мажоритарника від Свободи, що його підтримує БПП) світлі так і у нейтральних матеріалах (висунення Тягнибоком законопроекту про заборону комуністичної ідеології)

Матеріалів про мажоритарників Львівщини також було обмаль. Один з таких матеріалів стверджував що у 121 окрузі вибори виграє Роман Ілик, а свободівка «Ірина Сех не є фаворитом у 119 окрузі».

 

Галінфо вибори висвітлювали доволі активно, 15% займає виборчий контент у загальному об’ємі інформації. Інформація про вибори подається незбалансовано: не однакова роль надається усім основним суб’єктам виборчого процесу, це стосується як партій, так і мажоритарників.

Виборчий контент в основному складають короткі інформаційні повідомлення: хто що сказав, хто де був. Аналітики цього тижня не було взагалі ніякої. Було кілька повідомлень про виборчі фонди з конференції ОПОРИ.

Стосовно посадових осіб, то найбільше уваги приділяється Петрові Порошенку, про якого відсотків 95% інформації в контексті виконання посадових обов’язків.

У порівнянні з минулими тижнями майже нема згадок про Яценюка (і як про прем’єра, і як про партійця). Дуже багато уваги силовому блоку уряду, що можна пояснити відставкою Гелетея та призначенням Полторака.

ТОП-3 посадових осіб – Порошенко, Полторак, а третього нема (дійсно нема).

Партії. Самопоміч, Блок Порошенка, Правий сектор.

Багато інформації про Правий сектор і Яроша, який цього тижня відвідав Львівщину. Кілька новин про Свободу, також це перший тиждень, коли не було згадок про Батьківщину.

Спікери партій. Зберігається тенденція, що у Блоку ПП так і нема чітко виокремлюваного спікера, це стосується і Народного Фронту. Спікером Самопомічі цього тижня був Семен Семенченко, усі повідомлення про нього супроводжуються згадкою, що він йде до Ради. І від Семенченка дійсно багато коментарів про вибори було.

Мажоритарники. Перший тиждень без джинси для Дмитра Добродомова. Але є джинса на користь Данила Лубківського  http://galinfo.com.ua/news/173658.html, http://galinfo.com.ua/news/173610.html (два повідомлення в один день)  та Валерія Веремчука http://galinfo.com.ua/news/174235.html