Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Львівське телебачення висвітлювало вибори пасивно, а також відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10% Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше негативній.
Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що ЗМІ поки не забезпечили їм доступ до медіа. Не всі учасники виборчого процесу рівно представлені у Львівськх ЗМІ, переважна кількість статей/сюжетів про одних і тих ж кандидатів/партії
Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати ще достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення .
Основна увага зосереджена на загальноукраїнських новинах, Петро Порошенко та Арсеній Яценюк мають багато ефірного часу та пряму мову, але в ролі агітаторів поки не виситупають. Особливістю є те, що виборча реклама подається читачам/глядачам без маркування «Передвиборча агітація»
Моніторинг телебачення (ZIK, Львівська обласна ТРК)
Протягом тижня телеканал висвітлював новини дуже активно, ,20-25%. Вибори висвітлювалися не збалансовано, переважна кількість сюжетів про одних і тих ж кандидатів/партії, більшість інформації була в позитивній тональності, кілька сюжетів мали різко негативний характер. Більшість перевиборчих сюжетів йде після випуску новин, без зазначення «на правах реклами».
Найбільше сюжетів у новинах про «Радикальну партію Олега Ляшка» - майже в кожному випуску новин, іноді їх навіть два. Усі в позитивній тональності, часто є пряма мова самого О.Ляшка, а також В.Веремчука та Ю.Шухевича. На такому ж рівні кількість згадок про Д.Добродомова – всі в позитивній тональності: про його зустрічі з виборцями, журналістські досягнення і т.д. Також дуже активно цього тижня почали висвітлювали діяльність І.Фаріон – протягом тижня було 3 сюжети, усі в позитивній тональності. Також два довгі сюжети, де всіляко вихваляється мажоритарник у франківській області від «Самопомочі» - В.Кіндай. В підсумкових новинах тижня було інтерв’ю з Д.Ярошем тривалістю 5хв. Передвиборчі новини найчастіше висвітлюють мажоритарників, окрім згаданих раніше - також Р.Ілика («Народний Фронт»), Б.Дубневича («Блок Петра Порошенка»), Л.Котеляк («Народний Фронт»), М.Коваля («Блок Петра Порошенка») – майже завжди у сюжетах, де нема безпосередньої агітації, а висвітлюється їхня благодійницька діяльність чи участь в допомозі армії або проведення інших заходів. Цього тижня знову був сюжет в негативній тональності про Івана Васюника («Народний Фронт»), який у передвиборчій агітації використав символіку «Блоку Петра Порошенка», протягом тижня сюжет показали двічі. Також були два негативних сюжети про А.Садового, пов’язані з появою відео, де А.Садовий вітає В.Януковича з Днем народження, висвітлили протест біля міської ради, а також додали ще й те, що А.Садового постійно нема на робочому місці, оскільки він подорожує в рамках передвиборчої агітації «Самопомочі».
Посадові особи представлені як виконавці своїх обов’язків, зокрема пряма мова Турчинова з ВРУ щодо прийняття закону про прокуратуру.
Загалом можна зробити висновок про те, що виборча кампанія на телеканалі не висвітлена аналітично , виборцям не надається достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.
Протягом тижня ТРК ЛЬВІВ висвітлювала вибори відносно пасивно, частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Вибори висвітлювалися не збалансовано, переважна кількість сюжетів про одних і тих ж кандидатів/партії, більшість інформації була в позитивній тональності,декілька в нейтральній. Більшість перевиборчих сюжетів йде після випуску новин, без зазначення «на правах реклами». Кандидати в депутати часто представлені як громадські діячі, волонтери, благадійники.
Найбільше навин на загальнонаціональну тематику, багато з зони АТО. Про вибори під час випуску новин згадують лише в контексті підготовки до дня голосування.
Найбільше уваги приділяється партії та кандидатам від Блоку Петра Порошенка (Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Юрій Луценко), ВО Свободи (Олег Тягнибок, Ірина Фаріон), Народний Фронт (Парубій, Іван Васюник). Майже немає повідомлень про Радикальну партію Олега Ляшка, Батьківщину, Самопоміч, Громадянську позицію.
Більше уваги придіяляється кандидалам-мажоритарникам, в позитивній тональності або контексті: Добродомов (Підтриманий БПП), Л.Котеляк («Народний Фронт»), М.Коваля («Блок Петра Порошенка») І. Васюник («Народний Фронт») Д. Лубківський (самовисуванець).
Посадові особи представлені як виконавці своїх обов’язків, зокрема пряма мова Турчинова з ВРУ