укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських друкованих ЗМІ за 13.08. - 19.08.2012


З 13.08.2012 по 19.08.2012
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Впродовж звітного періоду (13-19 серпня 2012 р.) в друкованих ЗМІ найбільше уваги місцеві друковані ЗМІ присвятили кандидатам по мажоритарних округах. Найактивніше діяльність політичних партій висвітлена на сторінках газети «Вісник+К», інші друковані ЗМІ приділили уваги політичним процесам значно менше. Зокрема, в «Луцький Замок» висвітлено діяльність лише ПР та кандидата в депутати по ВО № 22 Ігоря Палиці, у «Віче» -  немає інформації про КПУ, «Свободу», «Удар» та «Україну - Вперед». Волинь не приділила уваги КПУ, кандидатам-самовисуванцям, «Свободі», партії «Україна - Вперед» та «Удару».

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Максимальна кількість контенту позитивної тональності стосується кандидатів по мажоритарних виборчих округах, лідером серед яких (за кількістю друкованих знаків є Ігор Палиця), мінімальна – «Україні – Вперед.». При цьому, в позитивній тональності не представлено КПУ, «Свободу» та «Удар».

Лідером за кількістю негативних згадок цього тижня стала Партія Регіонів, найменше інформації в негативній тональності стосувалося Об’єднаної опозиції. Не було згадок про КПУ, «Свободу», «Удар» та «Україну - Вперед».

В нейтральній тональності згадувалися лише кандидати по мажоритарних округах.

Пріоритетність представлення політичних партій

Варто зауважити, що на перших шпальтах газет «Луцький замок» та «Віче» публікувався  кандидат в депутати по мажоритарному виборчому округу № 22 Ігор Палиця. В інших друкованих ЗМІ інформація про нього була розміщена в середньому на другій та третій сторінках.

Найбільше інформації стосувалося таких тем:

  • соціальні ініціативи Президента України, зокрема, забезпечення медичним обладнанням сільських населених пунктів;
  • підтримка державою бізнесу, про що говорив голова Волинської ОДА Б. Клімчук;
  • Королевська іде в парламент з новими лідерами;
  • міфи мовного законодавства. Мова йде про бездіяльність опозиції та намагання Януковича В. врегулювати мовне питання в країні.
  • опитування, проведене ВО КВУ, стосовно того, кого волинські виборці хотіли б бачити у парламенті;
  • вимагання головою ВОДА Клімчуком Б. від Палиці І. мільйона доларів на вибори для ПР;
  • благодійницька діяльність кандидата в депутати по ВО № 22 Ігоря Палиці;

Опис маніпуляцій та медіаефектів

Значна частина статей, опублікованих в газетах «Луцький Замок», «Віче» та «Вісник+К» можна віднести до політичної реклами, проте, вони не мають позначок, що вказувало б на це. Зокрема, це стосувалося статей І.Палиці «Іду в депутати…», продубльованих в усіх ЗМІ, та «Королевська йде в парламент з новими лідерами».

В друкованих ЗМІ розміщена ідентична стаття, яка була опублікована також в кількох Інтернет виданнях. Зокрема, у ній в негативній тональності йшлося про діяльність кандидата в депутати І.Гузя. При цьому, було застосовано ряд маніпулятивних технологій, зокрема, постановка риторичних питань, іронія та «роздмухування деталі». Вкінці, застосовується технологія «останнього слова автора», зокрема, стаття закінчується словами: «Я будувала» - сказала муха, злетівши з цеглини», що характеризує діяльність І.Гузя. Аналіз статті дозволяє стверджувати її замовний характер.

Маніпулятивні технології простежуються також в статті «Міфи мовного законодавства», в якій висловлюється оціночне судження автора про неспроможність, чи, точніше, небажання опозиції відстоювати свою позицію про єдину державну мову в Україні. В статті використовуються риторичні питання, які мають негативний контекст стосовно опозиції. Застосовано також принцип контрасту, зокрема, на прикладі Партії Регіонів, яка послідовно відстоює свої ідеї та намагається їх реалізувати. Інформація подана односторонньо, без спроби об’єктивного аналізу, з критикою опозиції та, відповідно, позитивною оцінкою діяльності Партії Регіонів.