Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
За звітний період у тернопільських газетах «Свобода» (комунальна) та «Вільне життя» (приватна) збільшилася кількість площі, відведеної під висвітлення виборів, включаючи і рекламні блоки – до 50% площ. Разом з тим, видання почали більше маркувати публікації про кандидатів та політичні сили, а також і про самовисуванців.
Інформування було активним. Представлення суб’єктів виборчого процесу не є повним. Так, на шпальтах газет подавалася інформація про такі політичні сили та кандидатів, які ідентифікуються із політичними силами – Блок Петра Порошенка, Свобода, Громадянська позиція, Народний фронт, Радикальна партія, Батьківщина, згадується Самопоміч. Публікації не марковані, здебільшого у позитивній та нейтральній тональностях. Лідер по кількості публікацій (Про саму політичну силу та кандидатів про неї) – Блок Петра Порошенка.
Не було жодної публікації про КПУ, Опозиційний блок, Сильну Україну.
Тенденція вказаного періоду – з’явилися публікації-звіти про успіхи уряду Яценюка. Це можна вважати медіаефектом. Разом з тим є критичні статті на дії уряду, однак в загальному їх вдвічі менше, ніж публікацій з позитивною тональністю.
Із матеріалів, опублікованих на виборчу тематику за звітний період, – більшість не марковані, що свідчить про використання «джинси» у друкованих ЗМІ області. Однакові статті, з однаковим текстом зустрічаються в обох газетах. Особливо цим зловживають кандидати від політичних сил (Блок Порошенка, Свобода, Громадянська позиція)
Не подавалося у газетах просвітницьких матеріалів, окрім офіційних повідомлень з ЦВК у комунальній газеті «Свобода».
І все ж можна зробити попередній висновок, що виборці здебільшого могли отримати інформацію про деякі пункти програми, виборчі списки та основні завдання суб’єктів виборчого процесу.
Окрім уже зазначеного медіа ефектом можна вважати, приміром, підтримку одного із кандидатів батальйоном «Донбас», священиками, відомими особистостями краю.