Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом 13-19 жовтня 2014 року моніторинг проводився у випусках новин двох телевізійних каналів Дніпропетровська – ДОДТРК (державний 51 канал) і 11 каналі (належить Віктору Пінчуку). За цей час телеканали абсолютно дотримувалися медійного законодавства – всі агітаційні сюжети виходили виключно через відповідні відбивки поза основною частиною випусків новин.
Втім, на рівні тенденцій варто дещо відзначити, аби зрозуміти активність й представлення учасників виборчого процесу.
Зауважимо, що два дні поспіль – 15 і 16 жовтня – в основному блоці новин 11 телеканалу виходив однаковий сюжет про відсутність на 24 окрузі кандидата від «Блоку Петра Порошенка». Мовляв, до редакції телеканалу звернулися глядачі, які не можуть розібратися, чи є на їхньому окрузі кандидат від президентської політичної сили. Людям пояснили, що офіційно «Блок Порошенка» нікого на цьому окрузі не висував, а стурбування виборців пояснити можна – багато хто намагається використовувати у своїх агітматеріалах красно-білі кольори. Насправді ж, цілком зрозуміло, що «Блок Порошенка» нині має найвищий рейтинг, а по 24 округу до Верховної Ради самовисуванцем йде нинішній нардеп, протеже Віктора Пінчука Яків Безбах. Тому саме на каналі Пінчука людям роз’яснюють, що кандидата від «Блоку Порошенка» немає, розуміючи, що він був би складним конкурентом.
11 телеканал:
Обласне телебачення («Дніпропетровський державний», 51 телеканал):
Ми подали повну розкладку за тиждень, аби можна було простежити активність суб’єктів виборчого процесу, Всі сюжети виходили після відбивок «Вибори-2014. Передвиборна агітація» (на 11 телеканалі) і «Передвиборна агітація» (на обласному телебаченні), тому, що відповідно ці дані не можуть бути вненсені до моніторингової таблиці, але дозволяють відстежити певні тенденції.
Зазначимо також, що середня тривалість таких сюжетів на 11 телеканалі – 1,5-2 хвилини, на обласному телебаченні – 2-2,5 хвилини.
Діяльність перших осіб держави не висвітлювалася навіть на рівні посадових обов’язків можновладців.
Серед маніпуляційних прийомів варто видзначити прийом застосування значущих символів, прийом формування довіри аудиторії, маніпулятивний вплив на конкретні інтереси й потреби, прийом «зміщення акцентів», маніпуляцію на основі створення іміджу.