Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Цього тижня закарпатські газети більше висвітлювали діяльність мажоритарників, не забували з, звісно, і про партії. Активна у розміщені виборчої джинси Батьківщина цього разу не подала жодної інформації. З’явилась ледь не перша публікація від Самопомочі. Фігурували у пресі «Сильна Україна», «Народний фронт», Радикальна партія, Самопоміч, Громадянська позиція та Блок Порошенка.
Загалом найбільше площі цього тижня приділили Сильній Україні, найменше- Самопомочі. Найчасітше у позитиві писали про Сильну Україну, найменше – про Народний фронт. У нейтральній тональності фігурувала тільки Свобода. У негативі найчастіше йшлося Народний фронт, найменше – про Сильну Україну.
Газета «РІО». Найбільше площі серед інших видань надала для виборчої джинси (жодних позначок «політична реклама» у газеті немає). Тут фігурує теж один з мажоритарників- С.Ратушняк та кілька партій: Сильна Україна, Народний фронт, Радикальна партія. Немає цього тижня традиційної Батьківщини, зате з’явилася Самопоміч.
Найбільше площі цього разу зайняли в однаковій кількості знаків «Народний фронт», та Громадянська позиція. Але якщо інформація про Громадянську позицію подавалась у позитиві (інтерв’ю з А.Гриценком), то про Народний фронт – у негативі. Найменше площі стосувалося інформації про діяльність Блоку Порошенка. У позитиві найчастіше писали про Громадянську позицію, трохи менше про Радикальну партію, найменше у позитиві подано інформації про Народний фронт. Найбільше негативу стосувалося Народного фронту, найменше- Сильної України. У нейтральній тональності не фігурував ніхто з політсил.
В останніх номерах газети з’явилися замовні публікації проти Народного фронту. Наприклад цьоготижнева стаття «Псевдонародний фронт» «розвінчувала» діяльність уряду, який «коли країна у небезпеці, повним складом іде до парламенту». Стаття була проілюстрована фото Яценюка разом Турчиновим з гидкими посмішками, що додавало публікації ще більш негативного ефекту.
У виданні розміщено інформацію про мажоритарника С.Ратушняка, О.Довгоша.
Газета «Новини Закарпаття». Розмістила три публікації про діяльність політичних партій та окремо про прем’єр-міністра А.Яценюка (без згадок про Народний фронт). Все у позитивній тональності. У виданні на цілу шпальту розміщене інтерв’ю з С.Тігіпком, тому по об’ємах публікацій цього тижня перше місце отримала Сильна Україна. Утричі менше площі припало на Свободу, і найменше – на Батьківщину. Цілий розворот газети присвячено мажоритарнику В.Щадею. Фгурують також мажоритарними І.Гармасі від Свободи та само висуванець С.Слободянюк.
Газета «Закарпатська правда». Газета інформує про три політичні сили і в трьох різних тональностях. Йдеться про Блок Порошенка у позитиві, Свободу у нейтральній тональності та Громадянську позицію у негативі. Найбільше площі (пів шпальти) зайняв тест про осіб, які йдуть у списку від Блоку Порошенка (перелік та псисько досягнень кожного). Публікації про Свободу та Громадянську позицію подані в однаковому обсязі, на 10% , ніж про Блок Порошенка. Щодо Свободи, то йдеться про спростування інформації газети «Експрес» про лідера партії О.Тягнибока. Негатив про Громадянську позицію стосується особи А.Гриценка та скандалу навколо його посади екс-міністра оборони. Чимало інформації розміщено про мажоритарника О.Ледиду, є також стаття про мажоритарника С.Слободянюка.