укр eng

Звіт за результатами моніторингу вінницького Інтернету за період 20.10 – 26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Вінницька область

Загальні тенденції

 Вінницькі Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин» висвітлювали вибори відносно активно, але не збалансовано. За тиждень вони подали 22 інформації загалом на 52318 друкованих знаки. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

Незбалансованість  представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайти «Моя Вінниця» та «20 хвилин»  не забезпечили відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення, оскільки Інтернет-сайти  не  рівномірно презентували діяльность передвиборчих штабів усіх політичних сил, про окремих учасників процесу згадувалося побіжно, а більшість взагалі залишалися поза увагою; аналізувалися поодинокі програмні засади мажоритарників.

Президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Олександр Турчинов були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків.  Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк – не згадувався взагалі.

Найактивніше на Інтернет-сайтах були представлені: мажоритарники (36165 знаків), "Блок Петра Порошенка"  (8229 знаків), Петро Порошенко – Президент (4209 знаків).

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: КПУ (713 знаків), Олександра Турчинова – спікера (750 знаків), "Батьківщину" (2252 знаки). Не згадувалися взагалі: "Громадянська позиція", "Народний фронт", "Опозиційний блок", Радикальна партія, "Самопоміч", "Свобода", "Сильна Україна", Арсеній Яценюк – урядовець, Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Петро Порошенко – партієць.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: мажоритарники, Петро Порошенко – Президент, "Блок Петра Порошенка". Критикували: КПУ, "Батьківщина", мажоритарники Петро Юрчишин, Януарій Шостак. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарники.

Загальне представлення виглядає таким чином:

Батьківщина – 4,4%

Блок Петра Порошенка – 15,7%

Громадянська позиція – 0%

КПУ – 1,3%

Народний фронт – 0%

Опозиційний блок – 0%

Радикальна партія – 0%

Самопоміч – 0%

Свобода – 0%

Мажоритарники – 69,2%

Сильна Україна – 0%

Яценюк — партієць – 0%

Яценюк — урядовець – 0%

Турчинов — партієць – 0%

Турчинов — спікер ВР  – 1,4%

Порошенко — партієць – 0%

Порошенко — Президент – 8,0%

Спікери:

Блок Петра Порошенка – Олександр Черненко, Віктор Пинзеник, Олександр Домбровський

Олександр Турчинов – спікер

Петро Порошенко – Президент

Мажоритарники – Борис Максимчук, Руслан Демчак, Петро Юрчишин, Геннадій Кравченко, Віктор Жеребнюк, Януарій Шостак.

 

Сайт «20 хвилин»

Вінницький Інтернет-сайт «20 хвилин» висвітлював вибори відносно активно, але не цілком збалансовано. За тиждень він подав 13 інформацій загалом на 35046 друкованих знаків (67,0% від загальної кількості знаків за тиждень). Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «20 хвилин»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації про всіх учасників виборчого процесу для прийняття усвідомленого рішення, оскільки на сайті мали місце замовні матеріали про окремих політичних лідерів, мажоритарників, а також нейтральна інформація про діяльність центральних органів влади, відчувалася відсутність аналітики.

Президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Олександр Турчинов були представлені тільки як виконавці своїх посадових обов’язків. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк – не згадувався взагалі.

Найактивніше на Інтернет-сайті «20 хвилин» були представлені: мажоритарники  (32335 знаків),  Петро Порошенко – Президент (1248 знаків), Олександр Турчинов – спікер (750 знаків).

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: КПУ. Не згадувалися взагалі: "Батьківщина", "Блок Петра Порошенка", "Громадянська позиція", "Народний фронт", "Опозиційний блок", "Самопоміч", "Свобода", "Сильна Україна", Арсеній Яценюк – урядовець, Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – партієць, Петро Порошенко – партієць.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: мажоритарники, Петро Порошенко – Президент. Критикували: КПУ, мажоритарника від "Батьківщини" Януарія Шостака. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарники.

Загальне представлення виглядає таким чином:

Батьківщина – 0%

Блок Петра Порошенка – 0%

Громадянська позиція – 0%

КПУ – 2,0%

Народний фронт – 0%

Опозиційний блок – 0%

Радикальна партія – 0%

Самопоміч – 0%

Свобода – 0%

Сильна Україна – 0%

Мажоритарники – 92,3%

Яценюк — партієць – 0%

Яценюк — урядовець – 0%

Турчинов — партієць – 0%

Турчинов — спікер ВР – 2,1%

Порошенко — партієць – 0%

Порошенко — Президент – 3,6%

Спікери:

Мажоритарники – Борис Максимчук, Руслан Демчак, Петро Юрчишин, Геннадій Кравченко, Віктор Жеребнюк

Петро Порошенко – Президент

Олександр Турчинов – спікер

Теми:

По всьому місту на парканах з’явились криві надписи, зроблені червоною фарбою з балончика «КПУ №14». Як то кажуть, дешево і сердито. Не змогли «агітатори» пройти і повз стіну, пофарбовану навпіл прапором України та прапором кримських татар, що по вулиці Київський, поряд з «Набережним кварталом».

20 жовтня у вінницькому прес-клубі під час прес-конференції кількаразового мера Жмеринки, нардепа та кандидата в нардепи по 14 округу (Жмеринський, Барський, Тиврівський, Літинський райони) мажоритарника  Віктора Жеребнюка  «активісти», організовані іншим кандидатом в народні депутати, але по 17 округу (Бершадський, Гайсинський, Теплицький, Тростянецький райони), висуванцем від "Батьківщини" Януарієм Шостаком вчинили сутичку. Мотивація: Віктор Жеребнюк - колишній член фракції Партії регіонів, тож не має морального права брати участь у виборчій кампанії.

Спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов нагородив дев'ятьох українських військових, які захищали Донецький аеропорт, іменною зброєю – виробництва вінницького "Форту".

Кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому округу No15 Геннадій Кравченко приїхав у село Рахни Лісові Шаргородського на відкриття турніру з боксу між місцевою командою та гостей з Шаргорода

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з віце-прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом  дав доручення до кінця нинішнього тижня розпочати опалювальний сезон у всіх оселях.

Вінничанин Борис Максимчук балотується по одномандатному виборчому округу №11. Самовисуванець, голова Вінницької обласної організації «Європейська партія України», провів багато зустрічей з громадами міста та Вінницького району

Звернення Руслана Демчака, мажоритарника, кандидата в народні депутати від "Блоку Петра Порошенка"  про зміни до законів щодо підзвітності та відповідальності органів державної влади перед народом України; про прийняття першочергового закону ВР щодо забезпечення соціальних виплат та пільг учасникам АТО і членам їх родин, надання тим нашим хлопцям, які цього потребують, статус інвалідів війни.

В агітатора, який розклеював листівки за кандидата в нардепи Петра Юрчишина (мажоритарник), стріляли з травматичного пістолета. Невідомі пояснили, що клеїти плакати не можна, бо на дошці уже розміщено агітацію їхнього кандидата у депутати Миколи Катеринчука. На сайті Європейської партії є інформація, що стрілянину влаштували самі агітатори Петра Юрчишина.

На 11 грудня 2014 року за ініціативи кандидата в депутати від "Блоку Петра Порошенка" Руслана Демчака заплановане проведення Інвестиційного саміту для залучення нових інвестицій в Україну та підтримку перспективних нових проектів.

У жовтні у центрі Немирова просто неба відкрилася інноваційна «Мобільна бібліотека». Користувачем бібліотеки може стати будь-який активний читач, причому абсолютно безкоштовно.  Ініціатором відкриття мобільної бібліотеки в Немирові виступив кандидат в народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" Руслан Демчак  та «Фонд Демчака зі сприяння економічному розвитку регіону».

 

Сайт «Моя Вінниця»

Вінницький Інтернет-сайт «Моя Вінниця» висвітлював вибори відносно активно, але цілковито не збалансовано. За тиждень він подав 9 інформацій загалом на 17272 друкованих знаки (33% від загальної кількості знаків за тиждень). Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше у негативній.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет-сайт «Моя Вінниця»  не забезпечив відносно рівний доступ до медіа. Зважаючи на те, що сайт фінансується міською радою – більшість матеріалів стосувалися діяльності місцевих та центральних органів влади, зокрема, Президента України, Віце-прем’єр-міністра України, колишнього міського голови Володимира Гройсмана, кандидатів у депутати від "Блоку Петра Порошенка".

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення за рахунок реактивного, а не аналітичного висвітлення кампанії.

Президент України Петро Порошенко був представлений тільки як виконавець своїх посадових обов’язків. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова Верховної Ради Олександр Турчинов – не згадувалися взагалі.

Найактивніше на Інтернет-сайті «Моя Вінниця» були представлені: "Блок Петра Порошенка" (8229 знаків), мажоритарники (3830 знаків), Петро Порошенко – Президент (2961 знак).

Натомість виборці отримали мінімум інформації про: "Батьківщину". Не згадувалися взагалі: "Громадянська позиція", КПУ, "Народний фронт", "Опозиційний блок", Радикальна партія, "Самопоміч", "Свобода", "Сильна Україна", Арсеній Яценюк – урядовець, Арсеній Яценюк – партієць, Олександр Турчинов – спікер, Олександр Турчинов – партієць, Петро Порошенко – партієць.  

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали: Петро Порошенко – Президент, "Блок Петра Порошенка". Переважно критикували: "Батьківщину". Найактивніше у нейтральній тональності були представлені: мажоритарники.

Загальне представлення виглядає таким чином:

Батьківщина – 13,0%

Блок Петра Порошенка – 47,6%

Громадянська позиція – 0%

КПУ – 0%

Народний фронт – 43,0%

Опозиційний блок – 0%

Радикальна партія – 7,7%

Самопоміч – 0%

Свобода – 0%

Сильна Україна – 0%

Мажоритарники – 22,2%

Яценюк — партієць – 0%

Яценюк — урядовець – 0%

Турчинов — партієць – 0%

Турчинов — спікер ВР – 0%

Порошенко — партієць – 0%

Порошенко — Президент – 17,1%

Спікери:

Петро Порошенко – Президент, Віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман

Блок Петра Порошенка – Олександр Черненко, Віктор Пинзеник, Олександр Домбровський

 

Теми:

У Вінниці невідомі особи під керівництвом «тимошенківця» Януарія Шостака зірвали прес-конференцію одного із кандидатів у депутати Верховної Ради, колишнього регіонала Віктора Жеребнюка, а невідомі скоїли напад на журналістів, які прийшли послухати заяву нардепа. Серед агресивних молодиків була помічена прес-секретар вінницького обласного осередку партії «Батьківщина» Марина Карабай. Агресивно поводив себе по відношенню до журналістів й обзивав усіх «продажними журналістами» не даючи будь-кому щось йому заперечити кандидат у нардепи від партії «Батьківщина» Януарій Шостак, який і приніс на цю прес-конференцію вінок з гробом. Після пропозиції допомогти відмити яйця, які кидались у приміщення прес-клубу, Шостак відмовився.

Колишній же регіонал Віктор Жеребнюк, прес-конференцію якого й було зірвано за непідтвердженими даними ніби-то хотів заявити про зняття з виборів, а йому завадили. Пізніше на камери Жеребнюк заявив про підтримку Президента.

Президент України Петро Порошенко на зустрічі з Віце-прем'єр-міністром - міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимиром Гройсманом дав доручення до кінця поточного тижня розпочати опалення всіх без винятку осель у країні.

20 жовтня на засіданні Верховної Ради України народні депутати не підтримали, навіть не спромоглися внести до порядку денного, законопроект про надання військовослужбовцям на Сході права голосувати на виборах 26 жовтня. Серед тих, хто натиснув кнопку "за" були лише представники "УДАРу", "Свободи" та позафракційні депутати. На думку парламентарія, кандидата в нардепи від "Блоку Петра Порошенка"  Олександра Домбровського, ця Верховна Рада уже вкотре продемонструвала свою професійну неспроможність, і вчорашнім голосуванням ще раз підтвердила правильність рішення Президента України щодо її розпуску.

Колишній міністр фінансів, кандидат в народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" Віктор Пинзеник переконаний, що сільське господарство – це сектор, який може дати швидкий прорив й велику віддачу. Про це Пінзеник сказав під час відвідання Вінниці. На його думку, перше, що країна має зробити – це зробити прогнозованими обмінний курс й зняти ризик інфляції.

Колишній голова Комітету Виборців України, кандидат в народні депутати від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Черненко вважає, що боротьба правоохоронців із підкупом виборців на сьогодні більше схожа на імітацію. Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав сьогодні під час прес-конференції у Вінниці. За словами Черненка, сьогодні правоохоронні органи та органи прокуратури не роблять те, що  вони мали б робити згідно законодавства, в першу чергу, по забезпеченню чесних і прозорих виборів.

"Блок Петра Порошенка" у Вінницькій області закликав всі політичні сили, що беруть участь у дострокових парламентських виборах, підписати угоду про спільні дії і спільний контроль за ходом голосування і підрахунком голосів, щоб забезпечити право вінничан на волевиявлення і чесний та прозорий підрахунок голосів. Про це йдеться у публічному зверненні виборчного штабу "Блоку Петра Порошенка" у Вінницькій області, яке є у розпорядженні редакції.

***

23 жовтня під час засідання «круглого столу» Угоду про спільні дії і спільний контроль за ходом голосування і підрахунком голосів представниками політичних партій підписали: "Блок Петра Порошенка", «Самопоміч», «Народний фронт», «Громадянська позиція», ВО «Батьківщина» та "Блок лівих сил".

Основні медіаефекти, маніпуляції, фейки, приклади джинси.

Новини про політичні партії подавалися як інформаційні, а не агітаційні. Серед маніпуляційних прийомів варто відзначити формування довіри аудиторії. Деякі матеріали носять ознаки джинси, як звернення "Блоку Петра Порошенка" у Вінницькій області до всіх політичних сил, що беруть участь у дострокових парламентських виборах, підписати угоду про спільні дії і спільний контроль за ходом голосування і підрахунком голосів, щоб забезпечити право вінничан на волевиявлення і чесний та прозорий підрахунок голосів (Моя Вінниця); стаття про відкриття турніру з боксу за участю мажоритарника Геннадія Кравченка (20 хвилин), звернення Руслана Демчака, мажоритарника, кандидата в народні депутати від "Блоку Петра Порошенка"  про зміни до законів щодо підзвітності та відповідальності органів державної влади перед народом України (20 хвилин).

Простежувалася маніпуляція на основі прийомів зосередження уваги на особистості кандидата, який має  ознаки харизматичного лідера. Рекламні матеріали марковано відповідною позначкою. На висвітлення виборчої кампанії Інтернет-сайтом «Моя Вінниця» суттєво впливали такі фактори як редакційна політика ЗМІ, підпорядкована членам провладного блоку.

Обидва досліджувані сайти, опублікували негативну реакцію на інформацію про те, що одна з вінницьких редакцій отримала цікавий лист з пропозицією розмістити матеріал про мажоритарника  Руслана Демчака, який наразі балотується у народні депутати по 18-му округу від "Блоку Петра Порошенка". До тексту примітка - «Интересует оперативное размещение статьи. Текст прикреплен к письму. Пожалуйста, ознакомьтесь и сообщите Ваш ответ. В связи с агрессивным характером материала готова обсуждать стоимость размещения». Відправник листа – піар-агенція, яку в результаті пошуку через Інтернет знайти так і не вдалося. «Агресивним» отриманий текст можна назвати хіба що для коректності, по суті – це відверта «чорнуха», яка уже вкотре ллється на українських виборах. Хто ллє? Чомусь саме за тиждень до дня виборів на кандидата від "Блоку Петра Порошенка" вирішили викинути список звинувачень без жодних доказів. Очевидно, автори сподіваються, що виборець не буде шукати другу точку зору, а легко візьме на віру огульні звинувачення, а сам кандидат – не встигне виправдатися. Інтернет-сайти подібні виборчі технології назвали класичним прикладом «чорного піару».