Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ 20 – 26.10.2014
В Інтернет виданнях кількість матеріалів виборчого спрямування цього тижня значно зросла, особливо це стосується політичної реклами, яка, в переважній більшості мала відповідне маркування. Найбільше матеріалів було подано в нейтральній та негативній тональностях, поодинокими були згадки позитивного змісту.
Відносна збалансованість представлення головних політичних гравців дає змогу зробити попередній висновок про те, що Інтернет видання намагалися забезпечити рівний доступу усіх політичних сил до медіа, проте, спостерігається тенденція до надання переваги у висвітленні окремих кандидатів.
Незважаючи на збільшення кількості матеріалів виборчого змісту, все ж для прийняття виборцями виваженого рішення її було недостатньо.
В позитивній тональності у волинських Інтернет виданнях йшлося лише про Президента Петра Порошенка, прем’єр міністра Арсенія Яценюка та партію «Самопоміч». В нейтральній та негативній тональності найактивніше висвітлювали цього тижня кандидатів мажоритарників, Блок Петра Порошенка та Народний фронт.
Посадові особи згадувалися лише як виконавці своїх прямих обов’язків.
Загальне представлення суб’єктів моніторингу у відсотках виглядає наступним чином:
В Інтернет виданні «Волинь Пост» найактивніше висвітлювалася діяльність кандидатів по мажоритарних округах, Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту, а також Президента та прем’єр міністра України. Головними темами були події місцевого значення, в тому числі і готовність області до виборів. Йшлося про порушення передвиборчої агітації, зафіксовані громадськими організаціями, підкуп виборців, подавалася соціологія, хто з політичних сил має шанс потрапити до парламенту.
Чимала увага була присвячена Президенту, зокрема, в контексті подій на Сході, а також прем’єр міністру, який обіцяв збільшити виплати учасникам АТО, невідкладне прийняття державного бюджету та провести люстрацію за два роки. Використання маніпулятивних технологій не зафіксовано.
«Волинські новини» також активно висвітлювали діяльність мажоритарників, особлива увага була зосереджена на окрузі №22. Майже усі найбільш рейтингові кандидати, за винятком Ірини Констанкевич (якій підконтрольне видання) стали героями статей «Хто є хто на виборчому окрузі № 22». Матеріали подані необ’єктивно, оскільки головним завданням було викликати їхнє неприйняття серед лучан на противагу Ірині Констанкевич. Цього разу йшлося про кандидата від «Народного фронту» Ігоря Лапіна та само висуванця Антона Кривицького (Кандидатський забіг: повернення Кривицького в політику).
Також «джинсовим» є матеріал «ЗАСТУП» - в п’ятірці лідерів виборчих перегонів» - у статті подані соціологічні дослідження, в яких зазначається, «що дедалі більше прихильників завойовують партії «Самопоміч» і «ЗАСТУП… «ЗАСТУП» — єдина партія, яка декларує, що буде захищати інтереси села. Її підтримує досить велика частка електорату — приблизно 30–40% населення України, які розуміють проблеми села, так чи інакше живуть у селі чи близькі до сільського населення. І вони хочуть бачити нових людей у владі». Зважаючи на те, що рейтинги партії значно нижчі у інших аналогічних дослідженнях, можна стверджувати, що матеріал замовлений виборчим штабом партії.
В нейтральній тональності інформувалося про діяльність органів центральної влади.