укр eng

Звіт за результатами моніторингу херсонської преси за період 20-26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Херсонська область

Звіт за результатами моніторингу херсонської преси за період 20-26.10.2014

 

Загальні тенденції.

 

Херсонська преса висвітлювала вибори дуже активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі газети "Вгору" була на рівні 30%, газети «Гривна» близько 70%, газети «Новий день» близько 90%. Найбільше інформації було в позитивній  тональності.

Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що газети забезпечили їм відносно рівний доступ до медіа.

Також можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення  завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили. Не змогли організувати повноцінні дебати, не аналізували діяльність парламенту попередньої каденції, не аналізували рівень рівня популізму чи реалістичності програм.

Арсеній Яценюк, Прем'єр-міністр України був представлений як виконавець своїх посадових обов’язків в позитивній, нейтрольній та негативній тональності.

Найактивніше в газетах були представлені мажоритарники, "Блок Петра Порошенко", «ВО «Батьківщина», «Громадянська позиція», КПУ та «Сильна Україна».

Натомість виборці отримали мінімум інформації про «Народний фронт", «Об’єднання «Самопоміч» та «ВО «Свобода».

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарники, "Блок Петра Порошенко", «ВО «Батьківщина». Активно критикувався уряд.

Статей у нейтральній тональності майже не було.

Мажоритарники були представлені на перших шпальтах газет.

На цьому тижні найбільше інформації було про мажоритарників. Мажоритарники від партій активно пропагандували свої партії та партійні блоки.

В статті «Демократичні політсили - за реформи» було наголошено, що ««Народний Фронт», «Батьківщина», «Громадянська Позиція», «Свобода» та «Самопоміч» зобов'язались підтримати першочергові реформи після виборів».

«Батьківщина» відстоювала інтереси селян: ««Батьківщина» виявилася єдиною фракцією, яка виступила категорично проти небезпечного експерименту над селом і заблокувала ухвалення цих законів. їх відклали, але планують повернутися одразу після виборів. Напевно, реформатори розраховують на перемогу. Можливо, так і сталося б, якби не «Батьківщина». Ця політсила завжди послідовно відстоювала інтереси селян. Скажімо, уряд Тимошенко (2008-2009 роки) надавав найвищу підтримку всім без винятку сільгоспвиробникам».

«Блок Петра Порошенко» робив наголос на єдності України. «Те, що українські виборці для московської пропаганди виявляться цього разу не по зу­бах і дадуть Президенту 226 го­лосів, — єдина надія на мирний розвиток подій у майбутньому. Експерти впевнені: формуван­ня пропрезидентської біль­шості, єдність команди Прези­дента, коли глава держави, спікер ВР і прем'єр-міністр представлятимуть одну по­літичну силу і працюватимуть на реформи, а не на з'ясування стосунків і міряння рейтингами. 26 жовтня треба остаточно ви­грати в цій гібридній війні — проголосувати за «Блок Петра Порошенка», за Україну і її єдність, щоб не дати шансу на відродження протистояння на радість Москві.».

В статті «Не можна здавати країну!» «Громадянська позиція» вболіває за долю країни.  ««Не можна здавати країну!» У цьому переконані члени партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція», котрі 17 жовтня відвідали Херсонщину з робочим візитом. "... Прийматимуть доленосне рішення про подаль­шу долю нашої держави не можновладці, не чиновники чи олігархи, а громадяни. Люди, котрі хочуть жити в нормальній, мирній, цивілізованій країні і мають свою позицію. Громадянську. Саме про це і говорили на зустрічах з виборцями кандидати у народні депутати від партії Анатолія Гриценка.»

"Опозиційний блок": «Влада знищус соціальний захист людей» «Кожен день проваль­на економічна політика влади створює все більше труднощів. Ла­тання дірок у бюджеті за рахунок громадян вже призвело до того, що багато сімей можуть собі дозволити лише найнеобхідніше: їжу та ліки».

 

 

По кожному окремому ЗМІ

 

Газета «Вгору» висвітлювала вибори відносно пасивно. Інформація була подана про мажоритарників та Арсенія Яценюка, як прем’єр-міністра в позитивній тональності. Про партії «Сильна Україна» та «Опозиційний блок» була надана позитивна інформація.

Арсеній Яценюк був представлений на шпальтах газети, як виконавець своїх посадових обов’язків в негативній та нейтральній тональності.

Найактивніше були представлені партії «Сильна Україна», «Опозиційний блок» та мажоритарники. Натомість виборці не отримали інформації про інших учасників виборчих перегонів.

Газета «Гривна» висвітлювала вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні 70%. Інформації була подана, в основному, у позитивній тональності.

Найактивніше в газетах були представлені мажоритарники, "Блок Петра Порошенко" та «ВО «Батьківщина».

Найбільше позитивної інформації було подано про мажоритарників.

Найбільше в позитивній тональності були представлені такі політичні гравці, як  "Блок Петра Порошенко", «Батьківщина» та Радикальна партія.

Про інші партії виборці не отримали інформації.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарники, "Блок Петра Порошенко", «Батьківщина» та Радикальна партія.

На перших шпальтах подавалась інформація про мажоритарників.

 

Газета «Новий день» висвітлювала вибори дуже активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 90%. Інформація була подана в основному в позитивній тональності. Велика частка виборчого контенту відносилась до мажоритарних кандидатів.

Про мажоритарних кандидатів було надано найбільше позитивної інформації.

Арсеній Яценюк був представлений на шпальтах газети, як виконавець своїх посадових обов’язків в негативній тональності майже втричі більше ніж в позитивній.

Найактивніше в газеті були представлені мажоритарні кандидати, "Блок Петра Порошенко» та КПУ.

Партії «ВО «Свобода», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч» взагалі не згадувались на шпальтах газети.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарні кандидати, "Блок Петра Порошенко» та КПУ.

На перших шпальтах була подана інформація про мажоритарних кандидатів.

 

Газета «Херсонський вісник»

В газеті міської ради «Херсонський вісник» була стаття «Демократичні політсили - за реформи» де рівнозначно згадувались «Народний Фронт», «Батьківщина», «Громадянська Позиція», «Свобода» та «Самопоміч», які зобов'язались підтримати першочергові реформи після виборів.