Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Звіт за результатами моніторингу херсонських інтернет-ЗМІ за період 20-26.10.2014
Загальні тенденції.
Херсонські інтернет-ЗМІ висвітлювали вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 60%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше нейтральній.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що інтернет-ЗМІ забезпечили відносно рівний доступ до медіа.
Також можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили, не змогли організувати повноцінні дебати, не аналізували діяльність парламенту попередньої каденції, не аналізували рівень популізму чи реалістичності програм.
На цьому тижні посадові особи Петро Порошенко та Арсеній Яценюк були представлені як виконавці своїх посадових обов’язків в негативній тональності.
Найактивніше в херсонських інтренет-ЗМІ були представлені мажоритарники, «Сильна Україна», «Опозиційний блок» та «Блок Петра Порошенко».
Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію, «ВО «Батьківщину», «Народний фронт», КПУ.
Про партії «Громадянська позиція» та «ВО «Свобода» інтернет-ЗМІ взагалі не інформували.
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарники, «Опозиційний блок», «Сильна Україна» та «Блок Петра Порошенко».
Про «Блок Петра Порошенко», уряд та мажоритарників були і критичні статті.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені мажоритарники та «Блок Петра Порошенко».
В статті «Херсонщине необходимо выстраивать логистику и находить новые рынки сбыта, - Сергей Тигипко» наголошується на сільскогосподарчому потенціалі Херсонщини. «На Херсонщине уровень производства сельскохозяйственной продукции вполне соответствует уровню европейских стандартов. Об этом заявил народный депутат, лидер партии «Сильная Украина» Сергей Тигипко сегодня, 24 октября, посетив в рамках рабочего визита каховское ЧАО "Чумак", - По качеству и уровню безопасности продукты, которые производят и перерабатывают на Херсонщине, в частности, на "Чумаке", полностью соответствуют требованиям европейского рынка. С этой продукцией нужно выходить на новые рынки, и не только европейские. Есть рынки Юго-Восточной Азии, ведь там идет рост населения, соответственно, растет потребление продуктов питания. Есть Индия, Китай, Северная Африка, и это как раз то направление, в сторону которого сегодня нужно идти, - заявил Сергей Тигипко».
КПУ в статті «Возвращение в лихие 90-е» критикує владу. ««Повышение тарифов на жилищно-коммунальные услуги было одним из требований Международного валютного фонда для возобновления кредитования по программе stand-by, которая предусматривает выделение Украине кредита на сумму в 17,01 млрд. дол. в ближайшие два года. Поэтому новое «демократическое» (т.е. представляющее интересы людей) правительство во главе с Арсением Яценюком приняло решение о повышении тарифов на жилищно-коммунальные услуги для населения до экономически обоснованного уровня. Слова «экономически обоснованные тарифы» понятны всем. В нормальном государстве должны действовать исключительно такие. Только вот что делать с пенсиями и зарплатами, которые абсолютно не соответствуют нынешней безрадостной украинской реальности», - говорит первый секретарь Херсонского обкома комсомола Павел Семененко».
«Сильна Україна». «…Фермеры должны осваивать Европу, но и за российский рынок нужно бороться – Тигипко. Сельхозпроизводители Украины могут серьезно выйти на европейские рынки уже через 5 – 7 лет. Об этом в ходе визита на завод «Чумак» в городе Каховка Херсонской области заявил лидер партии «Сильная Украина», народный депутат Сергей Тигипко».
Також підкреслюється, що тільки «Сильна Україна» може бути конструктивною опозицією. «Политолог Владимир Фесенко считает, что из всех партий, идущих на парламентские выборы, только партия Сергея Тигипко «Сильная Украина» является конструктивной оппозицией.»
Один з лідерів «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул заявив, що саме в «Опозиційному блоці» зібралися виробничники і промисловці. ««В Оппозиционном блоке объединились промышленники, опытные руководители и управленцы, которые знают, что необходимо сделать, как запустить предприятия. В комплексной программе восстановления промышленности мы также реализуем программу развития сельскохозяйственного машиностроения, которая будет включать, в том числе компенсацию кредитов и предоставление льгот на приобретение сельхозмашин украинского производства. Это мировая практика по поддержке отечественного производителя. Украину необходимо вытаскивать из глубокой экономической депрессии, в которую ее привело нынешнее правительство», - подчеркнул Вилкул.»
По кожному окремому ЗМІ
«Херсон Онлайн» висвітлювало вибори активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 70%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у нейтральній.
Збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити попередній висновок про те, що херсонські інтернет-ЗМІ забезпечили їм відносно рівний доступ до медіа.
Арсеній Яценюк та президент Петро Порошенко були представлені як виконавеці своїх посадових обов’язків в негативній тональності.
Також можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.
Найактивніше на сайті були представлені мажоритарники, «Сильна Україна» та «Опозиційний блок».
Інформація була надана про всіх основних політичних гравців, окрім партії «ВО «Свобода».
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарні кандидати, «Опозиційний блок», «Сильна Україна».
Критика була на адрес партій «Блок Петра Порошенко», КПУ, «Сильна Україна» та мажоритарних кандидатів.
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені мажоритарні кандидати та «Блок Петра Порошенко».
Херсонське інформаційне інтернет-видання «Херсонские Вести» висвітлювало вибори відносно пасивно, а також відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 40%.
«Сильна Україна», кандидати в депутати по мажоритарним округам та «Блок Петра Порошенко» отримали найбільше позитивної інформації.
В негативній тональності згадувались «Блок Петра Порошенко» та кандидати в депутати по мажоритарним округам.
«ВО «Батьківщина», «Народний фронт», «ВО «Свобода», КПУ, «Об’єднання «Самопоміч», «Громадянська позиція», «Опозиційний блок» взагалі не згадувались в цьому інтернет-виданні.
Зокрема, це дає змогу зробити попередній висновок про те, що вони не мали рівний доступ до інтернет-видання.
Петро Порошенко згадувався, як президент в нейтральній тональності.
Найактивніше були представлені «Сильна Україна», кандидати в депутати по мажоритарним округам та «Блок Петра Порошенко».
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали «Сильна Україна», кандидати в депутати по мажоритарним округам. Найактивніше у нейтральній тональності згадувались кандидати в депутати по мажоритарним округам.
Інформаційне агентство «Херсонці» висвітлювало вибори відносно активно, але відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 60%. Інформація була подана, в основному, в позитивній, нейтральній та негативній тональності.
Про кандидатів в депутати по мажоритарним округам, «Блок Петра Порошенко» та «Сильнау Україна» було надано найбільше позитивної інформації. Інформація негативної тональності надавалась про мажоритарників, Арсеня Яценюка, як прем’єр-міністра, та Петра Порошенко, як президента.
Найактивніше на сайті були представлені кандидати в депутати по мажоритарним округам, «Блок Петра Порошенко» та «Сильна Україна».
Натомість виборці не отримали інформації про партії «ВО «Батьківщина», «Громадянська позиція», КПУ, «Народний фронт» та «ВО «Свобода».
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали кандидати в депутати по мажоритарним округам, «Блок Петра Порошенко» та «Сильна Україна». Найбільше інформації у негативній тональності було подано про уряд України. Також була інформація у негативній тональності про «Блок Петра Порошенко».