Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
В порівнянні з іншими видами ЗМІ активність на інтернет-ресурсах займає домінуючу складову у висвітленні виборчих матеріалів (понад 89%). За звітний період на досліджуваних Інтернет-сайтах житомирського регіону домінували матеріали відкритого рекламно-агітаційного характеру за авторством прес-служб кандидатів-мажоритарників. Значно менше було висвітлено політичних партій, серед яких лідером висвітлення була партія «Народний фронт». Значно менше були представлені ВО «Свобода» та «Громадянська позиція». Решта партій сфокусувала свою діяльність на висвітленні висунутих ними мажоритарників.
Фактично всі ресурси заповненні «джинсою». Висвітлення відбувається надзвичайно «брудно», без відповідного маркування, з відвертою рекламою. Відсутня будь-яка незалежна аналітика, максимум у цій сфері – це псевдоаналітика та соцопитування, результати яких оприлюднені прес-службами самих же кандидатів, в яких перемагають вони ж.
Найбільше матеріалів присвячено діяльності мажоритарників по округам області та таких партій як «Народний фронт», «Свобода», «Громадянська позиція». Найменше на Інтернет-сайтах було представлено «Самопоміч». Решта партій були представлені у форматі висвітлення протокольних заходів висунутих ними мажоритарників, або не були представлені взагалі.
Основна тематика виборчих матеріалів протокольні заходи та візити спікерів партій до Житомира.
Основними спікерами на Інтернет-сайтах регіону були Руслан Годований та Тетяна Чорновіл (Народний фронт), Сидір Кізін (голова обласного штабу ВО «Свобода»), Андрій Садовий (лідер партії «Самопоміч») та інші.
Серед основних зафіксованих маніпуляцій – невідповідність заголовків змісту, оціночний характер матеріалів та прерогативи у висвітленні кандидатів. Також було зафіксовано відсутність технічної можливості коментування матеріалів про деяких мажоритарників.