укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинської преси за період 20- - 26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Волинська область

Волинська преса висвітлювала вибори активно, частка виборчого контенту у різних ЗМІ коливалася від 70 до 90 %. Найбільше інформації було подано у позитивній тональності, найменше – в нейтральній.

 

Збалансованість представлення головних політичних сил дає змогу зробити висновок про те, що друковані видання забезпечили їм рівний доступ до медіа. Проте, незважаючи на активність політичних сил у висвітленні своєї діяльності на сторінках преси, виборці так і не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Адже приблизно 90 % опублікованих матеріалів були рекламними, а, відповідно, мали на меті сформувати «правильну» думку у читачів на користь тієї чи іншої політичної сили.

 

Загальне представлення головних політичних гравців у відсотках виглядало таким чином:

 

  • Мажоритарники – 37,3 %;

  • Батьківщина – 20,6 %;

  • Блок Петра Порошенка – 19 %;

  • Сильна Україна – 5.1 %;

  • Президент Петро Порошенко – 2,9 %;

  • Народний Фронт – 4,5 %

  • Опозиційний Блок – 0,1 %;

  • Арсеній Яценюк (прем’єр);

  • Олександр Турчинов (спікер) – 0 %;

  • Громадянська позиція – 1,9 %

  • КПУ – 0,1 %

  • Опозиційний блок – 0,1 %

  • Радикальна партія – 0,5 %;

  • Самопоміч - 0,2 %

  • Свобода – 4,3 %

  • Сильна Україна – 5,1 %.

 

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали мажоритарними, Батьківщина та Блок Петра Порошенка. Натомість найбільше критикували Народний Фронт, прем’єр міністра Арсенія Яценюка та Блок Петра Порошенка. В нейтральній тональності у ЗМІ йшлося лише про прем’єр міністра Арсенія Яценюка, Президента Петра Порошенка та Батьківщину.

 

Також у волинській пресі спостерігається тенденція до надання пріоритетності у представленні окремих політичних сил. Зокрема, на перших сторінках публікувалися матеріали та фото представників Блоку Петра Порошенка, Батьківщини та кандидата по мажоритарному ВО № 22 Ірини Констанкевич.

 

В газеті «Відомості» цього тижня найбільше уваги приділили кандидатам мажоритарникам, «Батьківщині» та Блоку Петра Порошенка. Натомість не було матеріалів про діяльність Опозиційного блоку, Радикальної партії, «Громадянської позиції», не висвітлювалася також діяльність органів центральної влади.

На титульній сторінці видання опубліковано обємну статтю: «Ольга Богомолець: оновлення влади почнеться, коли у Верховній Раді будуть такі депутати як Роман Іванюк». Йдеться про візит Ольги Богомолець до Луцька, під час якого вона не лише обговорювала проблемні питання області, але й висловлювала підтримку кандидату від Блоку Петра Порошенка Роману Іванюку. Стаття агітаційна, адже у ній Радник Президента закликає лучан підтримати саме його кандидатуру на позачергових парламентських виборах: «Громади мають дати шанс таким людям, як Роман Іванюк».

Також на першій сторінці опубліковано фото Юлії Тимошенко та кандидата від цієї партії по ВО № 22 Григорія Пустовіта. На наступній сторінці подано статтю: «Юлія Тимошенко: У Верховній Раді потрібні сильні, досвідчені люди», яка є агітаційною та про дубльована у інших обласних виданнях. Жоден з матеріалів немає позначок «політична реклама».

 

В газеті «Віче» на першій сторінці розміщено матеріал про кандидата від Блоку Петра Порошенка по ВО № 22 Романа Іванюка, самовисуванку Ірину Констанкевич та лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко з кандидатом від її політичної сили Григорієм Пустовітом. В газеті розміщено багато статей, які можна назвати прихованою політичною рекламою. Зокрема, уже названі матеріали у газеті «Відомості», а також опублікована і у всіх інших виданнях стаття «Замість білбордів – кевларові каски» (йдеться про допомогу солдатам від Ірини Констанкевич), та «Політична партія «Заступ» у п’ятірці лідерів». В останній статті зазначається, що «Заступ – це єдина партія в українському політикумі, яка повністю зосередилася на розв’язанні проблем села та відродженні агросектора». Тому волинян закликають підтримати її на позачергових парламентських виборах, наводяться дані про те, що партія є 5-ю у рейтингу серед політичних вподобань виборців, хоча згідно інших соціологічних досліджень, вона взагалі практично немає підтримки серед населення. Окрім цього, розміщено ряд інших статей про політичні сили, які беруть участь у виборчих перегонах, проте жоден з матеріалів не маркований як політична реклама.

 

Багато «джинси» зафіксовано також на сторінках газети «Сім’я і дім» та «Вісник + К». У виданнях опубліковано практично ідентичні матеріали, що у інших засобах масової інформації. На титульних сторінках розміщено статті та фото кандидатів та політичних сил – зокрема, Романа Іванюка (Блок Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Григорія Пустовіта, кандидата мажоритарника Ірини Констанкевич). Матеріали агітаційного змісту друкуються без позначок про політичну рекламу у різноманітних рубриках.

 

Найбільше матеріалів виборчого змісту опубліковано у газеті «Волинь - нова». Частка виборчого контенту сягає 90 %. Майже усі статті позначені зірочкою та розміщені у рубриках, які друкуються на правах реклами.