укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецького телебачення за період 20-26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Чернівецька область

Звіт за результатами моніторингу чернівецького телебачення за період 20-26.10.2014

 

   Чернівецькі телеканали висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10-15%. Інформація подавалась у нейтральній тональності.

    Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, телеканали не забезпечили їм рівний доступ, глядачі  отримали недостатньо інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Телеканали не аналізували хід виборчої кампанії, а переважно висвітлювали дії та заяви політиків, прес-конференції політичних сил, результати соціологічних опитувань. Не завжди в сюжетах зазначалась партійна приналежність спікера або не надавалась інформація про його участь у виборах по мажоритарному округу.

   Президент Петро Порошенко та Уряд згадувалися у нейтральній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків.

    Найактивніше на  телеканалах був представлений Блок Петра Порошенко та Народний фронт. Натомість виборці отримали менше інформації про Громадянську позицію  та кандиатів-мажоритарників.

   Про такі політичні сили, як Самопоміч, Свобода, Батьківщина, Радикальна партія, Сильна Україна, КПУ, Опозиційний блок телеканали взагалі не інформували глядачів протягом тижня.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлений Блок Петра Порошенко та Народний фронт.

   Сюжети про вибори та діяльність партій не потрапляли у перші сюжети випусків новин та з’являлись в середині випусків. Державне телебачення (ЧДТРК) у перших сюжетах повідомляло про дії Уряду та президента П.Порошенко.

    Телеканали висвітлювали візит до Чернівців та прес-конференції О.Богомолець (Блок Петра Порошенко, політична сила не зазначалась), А.Гриценка, П.Порошенко, М.Томенка (Блок Петра Порошенко) Народного фронту.
    Партії Народний фронт та Блок Петра Порошенко мали найбільше прямої мови.

Спікерами були:

Народний фронт – М.Бурбак, М.Федорук

Блок Петра Порошенко – П.Порошенко, В.Гройсман, Н.Якимчук, О.Богомолець, М.Томенко

Громадянська позиція – А.Гриценко

     Зберігається тенденція не зазначати до яких політичних сил належить виступаючий у сюжеті спікер (Блок Петра Порошенко – Н.Якимчук).

  

        

 

Чернівецька державна ТРК висвітлювала тему парламентських виборів відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин склала 15% . Найбільше інформації було у нейтральній тональності.

    Головні політичні гравці були представлені відносно не збалансовано, ЧДТРК не забезпечило їм рівний доступ,  глядачі  не змогли отримати достатньо інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії,  переважно висвітлювали дії та заяви політиків, прес-конференції. ЧДТРК в сюжетах про соцопитування не називає прізвища мажоритарників та назви партій.

   Президент Петро Порошенко та Уряд згадувалися на початку випусків у нейтральній тональності як виконавці своїх посадових обов’язків.

  Найактивніше на  телеканалі був представлений Блок Петра Порошенко. Менше інформації було про Народний фронт та Громадянську позицію.

   Про такі політичні сили, як Опозиційний блок, КПУ,  Сильна Україна, Радикальна партія, Самопоміч, Свобода, Радикальна партія телеканал взагалі не інформував глядачів протягом тижня.

    Найактивніше у нейтральній тональності був представлений Блок Петра порошенко.

У перших сюжетах випусків новин повідомлялось про роботу Уряду та президента Петра Порошенко як виконавців своїх обов’язків, повідомлення про діяльність партій з’являлись ближче до середині випусків.

Телеканал висвітлювали візити до Чернівців та прес-конференції   Народного фронту, Громадянської позиції, Блоку Петра Порошенко.
    Найбільше прямої мови отримали Народний фронт та Блок Петра Порошенко.

Спікерами були:

Народний фронт –  М.Бурбак, М.Федорук

Блок Петра Порошенко – П.Порошенко, О.Богомолець, М.Томенок, Н.Якимчук

Громадянська позиція – А.Гриценко

     Мажоритарниця від Блоку Петра Порошенко Н.Якимчук та О.Богомолець давали коментарі без зазначення політичної сили. Також у новинах спорту був сюжет про спортивне минуле кандидата-мажоритарниці від Блоку Петра Порошенко – Н.Якимчук, партійна приналежність та участь у виборах не були зазначені.

  В день виборів 26 жовтня ЧДТРК демонструвала запис виступу П.Порошенко та В.Гройсмана в університеті (24.10).

 

ТРК «Чернівці» висвітлювала тему парламентських виборів   відносно пасивно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 10% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності.

    Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, ТРК «Чернівці» не забезпечило їм рівний доступ, глядачі не  змогли отримати достатньої інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. У випусках новин не аналізували хід виборчої кампанії,  переважно висвітлювали дії та заяви політиків. ТРК висвітлював події вибірково. Без уваги лишився візит до Чернівців Петра Порошенко.

      Найактивніше на  телеканалі були представлені Народний фронт та Блок Петра Порошенко, кандидати-мажоритарники. Менше інформації глядачі отримали про Громадянську позицію. Про такі політичні сили, як Опозиційний блок,  Свобода, КПУ, Самопоміч, Радикальна партія, Батьківщина, Сильна Україна телеканал взагалі не інформував глядачів.

  Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт, Батьківщина, кандидати-мажоритирники.

      Сюжети про вибори не потрапляли у перші сюжети та з’являлись в середині випусків новин.

   Телеканал висвітлювали візит до Чернівців М.Томенка (Блок Петра Порошенко), А.Гриценка (Громадянська позиція) та прес-конференцію Народного фронту, кандидата-мажоритарника. Також оприлюднювались результати соцопитувань.

   Партія Народний фронт отримала найбільше прямої мови.

Спікерами були:

Блок Петра Порошенко – М.Томенко.

Народний фронт –  М.Бурбак, М.Федорук

Громадянська позиція – А.Гриценко