укр eng

Звіт за результатами моніторингу Запорізьких Інтернет видань за період 20.10 - 26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Запорізька область

  1. Загальні тенденції

В період  20 - 26 жовтня 2014 року  Інтернет видання висвітлювали вибори  активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні   35-40 %. Інтернет видання висвітлювали вибори  активно та не збалансовано. Варто зазначити, що інформації у позитивній тональності було набагато  більше, ніж в нейтральній. Незбалансованість представлення головних політичних гравців  дає змогу зробити попередній висновок, що Інтернет видання не змогли забезпечити рівний доступ  до медіа всім політичним силам та не надали  виборцям можливості отримати достатньо  об’єктивної інформації для прийняття рішення.  Статті на тему виборів та кандидатів на всіх сайтах не маркуються  як реклама.

Найактивніше на повинних сайтах в Інтернеті за цей період були представлені мажоритарники, «Блок Петра Порошенка» та  «Опозиційний блок». Менше були представлені Петро Порошенко як Президент, Арсеній Яценюк як Прем’єр-міністр, «Сильна Україна», «Батьківщина», «Громадянська позиція».  Мінімум інформації приділялось партіям «Народний фронт», КПУ, «Самопоміч». Не були згадані «Свобода» та Радикальна партія.

  1. Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

В позитивній тональності були представлені мажоритарники, особливо Олександр Григорчук (79 округ), Валерій Баранов (74 округ), Євген Карташов (76 округ), «Блок Петра Порошенка»,  «Опозиційний блок», «Сильна Україна».  

В негативній тональності були представлені деякі  мажоритарники, переважно Володимир Бандуров(79 округ) та  Вячеслав Богуслаєв (77 округ), Арсеній Яценюк як Прем’єр-міністр, КПУ.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Петро Порошенко як Президент, Арсеній Яценюк як Прем’єр-міністр, «Блок Петра Порошенка», деякі мажоритарники,  «Батьківщина».

  1. Пріоритетність представлення

На першому плані були представлені мажоритарники, «Блок Петра Порошенка»  та «Опозиційний блок».

  1. Теми

Найпоширенішими темами були зустрічі з виборцями мажоритарників, їх допомога людям, публічні виступи Арсенія Яценюка як Прем’єр-міністра, візити представників «Опозиційного блоку» Тетяни Бахтєєвої та Юрія Павленко  до запорізької області, пікет представниками «Правого Сектора» заводу «Запоріжсталь», візит до Запоріжжя представниками партії «Громадянська позиція».

  1.  Спікери

Петро Порошенко як Президент;

Арсеній Яценюк як Прем’єр-міністр;

«Сильна  Україна» - Сергій Тігіпко, Валерій Хорошковський, Світлана Фабрикант;

«Опозиційний блок» - Олександр Вілкул, Тетяна Бахтєєва, Юрій Павленко;

 «Батьківщина» - Юлія Тимошенко, Олександр Рябцун (75 округ);

 «Блок Петра Порошенка» - Ольга Богомолец, Мустафа Найєм, Сергій Лещенко,  Ігор Артюшенко (кандидат по 75 округу), Олександр Леховицер (кандидат по 77 округу);

 «Народний Фронт» – Максим Ванат (колишній кандидат по 76 округу), голова виборчого штабу партії Петро Ванат, політолог Андрій Окара,

«Громадянська позиція» -  голова Запорізької обласної партійної організації Вікторія Артьоменко, представники партії Віталій Шабунін і Наталія Соколенко

Мажоритарники -  Олександр Григорчук (79 округ), Валерій Баранов(74 округ), Євген Карташов (76 округ), Евген Червоненко, Еліна Познякова - Кірбят’єва (76 округ), Вячеслав Богуслаєв (77 округ).

  1. Опис маніпуляцій та медіа ефектів

«061»

На сайті «061» статті про дії та заяви лідерів «Сильної України»  Сергія Тігіпка та  Світлани Фабрикант  подаються в позитивній тональності та не маркується як рекламний матеріал.  Така сама ситуація спостерігається в статтях про візити представників «Опозиційного блоку» до Запоріжжя та їх заяви стосовно недоліків нинішнього уряду.

На цьому тижні спостерігаються багато статей про  досягнення уряду Арбузова та недоліки нинішнього уряду. В  статтях на цю тему  присутня  прихована критика Арсенія Яценюка як очільника уряду,  ствердження, напівправда, «однослівна журналістика та  «анонімний авторитет, оскільки в серії  статей є посилання на сайт «Известия в Украине». Наприклад, статті «СМИ: Правительство и Нацбанк откатили успехи предшественников на четыре года назад», «Кто затянул Украину в долговую яму», «Экономист: В банковскую систему необходимо вливать валюту».

Також помічено багато статей в позитивній тональності про мажоритарників Олександра Григорчука та Євгена Карташова.

«Голос Запоріжжя»

На сайті «Голос Запоріжжя»   представлений розділ статей, де спостерігались яскраві випадки джинси, так на цьому тижні статті в позитивній тональності  без необхідного маркування були присвячені мажоритарнику Олександру  Григорчуку, Еліні Позняковій - Кірбят’євій (76 округ), мажоритарникам від «Блоку Петра Порошенка» Олександру Леховіцеру та  Ігорю Артюшенку.

В статті  із опитуваннями респондентів стосовно корупційної діяльності одного за кандидатів  «Запорожцы считают, что из-за коррупционного скандала Владимир Бандуров не имеет права быть депутатом» помічені «однослівна журналістика, «анонімний авторитет» та недостовірні дані.

Варто зазначити, що всі статті у  розділі "Аналітика" присвячені виборам, зникли у «день тиші».

«Забор»

На сайті   «Забор»  інформація в позитивній тональності про  мажоритарників, їх діяльність та  зустрічі  з виборцями не  маркуються як реклама.  Помічено багато таких статей про губернатора Запорізької області та безпартійного кандидата по 74 округу Валерія Баранова, Володимира Бандурова (79 округ), колишнього губернатора  та кандидата  по 79 округу  Євгена  Червоненка,  кандидатів  від партії «Блоку Петра Порошенка» Олександра Леховіцера (77) та Ігоря Артюшенко (75).