укр eng

Звіт за результатами моніторингу волинських Інтернет ЗМІ за 30.07 - 19.08.2012


З 30.07.2012 по 19.08.2012
Медiа: Інтернет
Регiон: Волинська область

Загальні тенденції

Протягом звітного періоду (30.07.-19.08.2012) в Інтернет ЗМІ найактивніше висвітлювалася діяльність Партії Регіонів, проте, на відміну від друкованих ЗМІ та телебачення, значна частина контенту присвячена Об’єднаній опозиції та, в меншій мірі, іншим політичним партіям. Якщо преса та телеканали в переважній більшості характеризують діяльність ПР та кандидатів по мажоритарних округах, то тут представлено всі політичні сили, безумовно,  в залежності від їх впливу та популярності в регіоні.

Коментар максимальних та мінімальних показників

Беззаперечним лідером за кількістю як позитивних, так і негативних та нейтральних згадок впродовж трьох тижнів залишається Партія Регіонів. Найменш позитивно висвітлено КПУ, найменш негативно – «Свобода». Найменше в нейтральній тональності висвітлювалася знову ж таки КПУ.

Пріоритетність представлення політичних партій

Пріоритетності представлення впродовж звітного періоду в Інтернет виданнях не простежується.

Теми

Протягом звітного періоду найактивніше висвітлювались такі теми:

  • Представлення партіями списків кандидатів;
  • Підписання Януковичом В. законопроекту «Про засади державної мовної політики»;
  • Благодійницька діяльність кандидатів в депутати по мажоритарних округах;
  • Діяльність та досягнення місцевої влади;
  • Суперечки в таборі опозиції, пов’язані з висуванням кандидата-мажоритарника Байцима В.
  • Скандал навколо І. Гузя з приводу образи ним журналістки в соціальній мережі;
  • Діяльність Уряду, виконання соціальних ініціатив Президента України;
  • реєстрація кандидатів в депутати;
  •  аналіз ситуації у виборчих округах;
  •  неспроможність опозиції вирішити питання про підтримку української мови.
  • Негативна оцінка діяльності голови Волинської ОДА Б.Клімчука з приводу його реєстрації кандидатом в депутати ВРУ по ВО № 22, а також вимагання ним у Палиці І. мільйона доларів на вибори для ПР.

Використання маніпулятивних технологій та медіа ефектів

Варто зауважити, що впродовж звітного періоду в Інтернет ЗМІ було простежено окремі маніпулятивні технології. Зокрема, найчастіше використовується технологія «наклеювання ярликів», особливо це стосується висловів «блакитно-білі», «біло-сердечні», «тягнибоківці» та інші ярлики, що характеризують партійну приналежність чи фінансове становище кандидатів.

Поширеним є використання риторичних питань, які самі по собі передбачають закладену в контексті статті відповідь. Часто застосовується маніпулятивна технологія «останнього слова», яка складає читачеві кінцеве уявлення про матеріал, нерідко, це підсилюється картинками з іронічним підтекстом.

Поширеною є практика подачі інформації односторонньо та суб’єктивно, автори вдаються до оціночного судження, використовуючи при цьому неперевірені факти, що підкріплюються лише вставними словами «нібито», «подейкують» і т.п. Особливо, дана технологія часто використовується у «Під прицілом» та «Перці Волинському».

На «Волинь Пост» часто при характеристиці кандидатів в депутати (зокрема І. Гузя), використовується іронія та сарказм, що висвітлює його в негативній тональності.

«Перець Волинський» кожну статтю супроводжує відповідною картинкою, яка, незважаючи на зміст статті, має іронічний підтекст.

 Загалом, багато інформації в Інтернет виданнях є однотипної, вона повторюється в кількох виданнях майже дослівно. Окремі з них є політичною рекламою, проте, в переважній більшості, відповідних позначок немає.