Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Найбільш активними були ресурси "Красноармійськ", "06239", "0629", "Славгород" та "Славянские вести". На цих сайтах за звітний період були представлені як президент України Порошенко, так і політичні сили, які планують взяти участь у виборах.
На першому місці опинилися мажоритарні кандидати – 57,7% всього контенту. Традиційно кандидати від "Опозиційного блоку" активно рекламують себе своєю приналежністю саме до цієї політичної сили. Особливо зловживають цим подружжя Наталія Королевська (у першій десятці виборчого списку) і Юрій Солод (кандидат по мажоритарному округу). У місцевих ЗМІ регулярно з'являються статті про благодійні акції, які проводить пан Солод, про "випадкові зустрічі" представників "Опозиційного блоку" з жителями, які насправді є виборцями в даному окрузі. Найбільше таких матеріалів, які мають явні ознаки замовних, надруковано у виданні "Славгород".
Крім того, з мажоритарних кандидатів, які часто згадувалися ЗМІ, можна виділити колишнього губернатора Донецької області Сергія Таруту (0629) та Віталія Ключко ("Добропілля). Згадки про них не мали реальних приводів. Тарута найчастіше згадувався в контексті його заяв щодо поточних політичних подій. Ключка був показаний як активіст, який організовує невеликі суботники, який садить дерева на місцевій алеї і так далі. Практично всі новини про цих мажоритарників мають ознаки погано прихованої політичної реклами.
Друге місце за кількістю контенту традиційно зайняв "Опозиційний блок" – 18,7% всього контенту. Численні згадки про цю політичну силу найчастіше мали ознаки замовних. Видання дуже докладно розповідали про благодійні акції Наталії Королевської, яка входить у передвиборний список "Опозиційного блоку" та її чоловіка Юрія Солода, який балотується в мажоритарному окрузі від цього ж блоку. Як ми зазначали вище, видання міста Слов'янська, в першу чергу, "Славгород", розміщували матеріали, які були дуже схожі на агітаційні. До слова, інтернет-видання 06274 подібні матеріали позначає плашкою "Реклама", що зайвий раз підтверджує, що з самого початку статті про "Опозиційний блок" писалися партійною прес-службою як рекламні. Політична реклама блоку та мажоритарного кандидата від "Опозиційного блоку" здійснювалася паралельно в одній загальній статті, тому ми такі матеріали рахували як за політичну силу, так і за окремих її кандидатів. Більшість з них написані в нейтральній тональності, іноді близької до позитивної. Матеріали "прикрашені" великою кількістю фотографій, в них дуже часто згадується назва "Опозиційного блоку".
На третьому місці за кількістю друкованих знаків в цей період виявився "Народний фронт". Такий результат був досягнутий завдяки великій статті про мажоритарного кандидата Віталия Ключко в інтернет-виданні 0623. Розповідь про кандидата велася паралельно з рекламою підтримуючої його політичної сили. Стаття (більше 10 тисяч друкованих знаків) була розміщена у відверто придуманій рубриці "Актуальне інтерв'ю. Матеріал супроводжувався великою кількістю фотографій не тільки кандидата, але і "Народного фронту", передвиборними логотипами партії.
"Блок Петра Порошенко" був п'ятим – лише 0,9%, поступивши четверту строчку Радикальній партії (5,7%). Політична сила Олега Ляшка на останньому тижні перед виборами активізувала свою рекламну діяльність.
Інші партії та блоки згадувалися або епізодично, або не згадувалися зовсім.
Слід зазначити, що не всі ЗМІ регіону в рівній мірі висвітлювали передвиборчу діяльність кандидатів та партій (блоків).
Зі спікерів, які є керівниками держави, найбільше уваги було приділено президенту Петру Порошенко. Про главу держави писали як в нейтральній тональності, так і в негативній. Велика кількість негативу була обумовлена новинами про негативне сприйняття мирного плану по врегулюванню ситуації на Донбасі та новинами про 100 днів знаходження Порошенко на посаді президента. На другому місці за згадками - прем'єр-міністр Яценюк. Про вищих посадових осіб ЗМІ писали саме як про чиновників - без прив'язки до суб'єктів виборчого процесу, які вони контролюють.
Більшість публікацій мали ознаки замовних і таких, які можна вважати прихованою політичною рекламою. Найбільше таких матеріалів було присвячено "Опозиційному блоку". Інформаційним приводом, якому видання приділили невиправдано багато уваги, стали благодійні акції та "зустрічі з виборцями", які проводили Наталія Королівська та її чоловік (обидва підтримуються "Опозиційним блоком"). Цим "грішили" "Славгород" та "Славянские вести". Крім того, "Опозиційний блок" у якості інформаційного приводу часто використовував образ політичної сили, яка відчуває на собі тиск влади (напади на агітаційні намети, побиття активістів і так далі). Це значною мірою надавало ОБ іміджу дійсно опозиційної партії, готової боротися з нинішньою владою: "Мариупольцев возмущает, что становится опасным высказывать свою позицию и агитировать за ту политическую силу, которой они доверяют" (0629), "Донбасс доверяет "Оппозиционному блоку" (0629). Ще одним способом політичної реклами є використання маніпулювання результатами соціологічних опитувань. Протягом декількох тижнів ЗМІ на самому видному місці друкували передвиборні розклади громадської думки, акцентуючи увагу на тому, що перемагає "Опозиційний блок": "Более 30% избирателей Донбасса готовы поддержать "Оппозиционный блок" ("Доброполье"). Видання "06239" традиційно відверто виступило рупором компромату на колишнього регіонала Леоніда Байсарова. Для цього навіть була придумана спеціальна рубрика "УВАГА". Читачам розповіли, що "на виборців Красноармійська оказивют тиск" - трудові колективи змушують голосувати за Байсарова.