Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Протягом зазначеного періоду передвиборча тематика була представлена не збалансовано. Помітно збільшилася кількість сюжетів про підготовку до виборів (про підсилення відповідальності виборців; заходи, спрямовані на організацію голосування на сході; експертні думки, щодо якості кампанії та порушень; опитувань виборців на предмет політичних переваг, голосування військовослужбовців).
Активно була висвітлена діяльність Президента та уряду. Про партії говорили значно менше. Лідером за кількістю ефірного часу стала партія «Блок Петра Порошенка», про яку найбільше говорили в нейтральній тональності. За кількістю матеріалів із позитивним забарвленням на першому місці «Батьківщина». А з негативним найбільше говорили про «Блок Петра Порошенка», «Опозиційний блок» і «Комуністичну партію».
Найменше уваги приділили ВО «Свобода», партіям «Сильна Україна» та «Самопоміч». Жодного разу не згадали партію «Громадянська позиція».
На УР1 не завжди збалансовано висвітлювало передвиборну тематику. Найчастіше згадуваними були Президент України, прем’єр та уряд (переважно в позитивній та нейтральній тональності). Протягом тижня кілька разів згадувалися й мажоритарники. Представники окремих партій виступали в ролі експертів.
Критика лунала лише щодо КПУ, про всіх інших суб’єктів моніторингу говорили в позитивній чи нейтральній тональності.
Радіо «Вести» вдавались до іронії та повторів для створення негативного образу. Приміром, 20 жовтня у матеріалі про останнє засідання Верховної Ради діяльність Олександра Турчинова як спікера характеризується так: «Олександр Валентинович заставлял депутатов голосовать, даже когда законы не проходили с первого, ни второго, ни пятого раза: «Шановні колеги, це принципове питання!», «Прошу, будь ласка, підтримайте, це важливо», «Прошу закрити буфет, шоб ми не втратили відповідальних народних депутатів», «Едуард Йосифович, голосуємо», «Шановні колеги, ну я не можу після такого виступу не поставити закон ще раз на голосування», «Давайте мобілізуємось — є можливість проголосувати», «Руслан, давай-давай, тисни на кнопку», «За 250 — тепер оплески. Дякую»».
У контексті скандальної публікації «Дзеркала тижня» про Укроборонпром використовується емоційно забарвлена лексика: «И в скандал уже вмешался Президент Петр Порошенко. Он поручил генпрокуратуру привлечь к ответственности за подрыв обороноспособности государства автора статьи в случае подтверждения наличия состава преступления. В «Зеркале недели» реакциею Порошенко удивлены. Главред издания Юлия Мостовая заявила, что опубликованные документы фиксируют моральное преступление»
Радіо «Ера ФМ» протягом тижня активно критикували діяльність Арсенія Яценюка та уряду. Натомість тільки з позитивним забарвленням звучала інформація про «Батьківщину», «Радикальну партію Олега Ляшка», КПУ, «Народний фронт» і «Сильну Україну».
«Ера ФМ» найактивніше давала в ефір матеріали із ознаками замовності. Були застосовані посилання на авторитети,
Наприклад, в ефірі від 21 жовтня є посилання на авторитет: «Друге місце партії «Батьківщина» на парламентських виборах дозволить зберегти в Україні демократію. Про це заявив політолог Дмитро Галкін в інтерв’ю порталу Ukrlife.TV. Він переконаний, що «Батьківщина» посяде друге місце, і це означатиме, що без неї неможливо буде створити парламентську більшість, а це партія не президентська і не прем’єрська, – зазначив політолог. На думку Дмитра Галкіна, виключно президентська або виключно прем’єрська більшість небезпечна, оскільки означає сповзання до напівтоталітаного режиму. Наявність не президентської і непрем’єрської більшості стане стабілізуючим фактором, оскільки збереже демократію в Україні, – наголосив політолог».
Або ось таке протиставлення «ми – вони»: «Лідер Опозиційного блоку Юрій Бойко вважає, що уряд провалив підготовку до опалювального сезону. Він заявив, що з сьогоднішнім урядом ми не перезимуємо, бо всі пішли на вибори займаються тільки своїми піар-кампаніями. Тому опозиція добиватиметься відставки уряду. За словами Бойка, через непрофесійні дії Кабміну економіка країни котиться у прірву…»
Використання посилання на авторитети задля формування іміджу політичної сили (22 жовтня): «Зауважу, що від старту передвиборчих перегонів у вересні вподобання українців дещо змінилися. Причому суттєва динаміка спостерігається протягом останніх двох тижнів. Цікаво, що в певних регіонах у цей час з’явилися нові політичні лідери, – говорить Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Микола Слюсаревський: «Дещо зменшилася кількість прихильників Блоку Петра Порошенка, переважно за рахунок східного регіону. І це пов’язано з тим, що вийшов на арену так званий Опозиційний блок, який на Сході зумів переагітувати значну кількість прихильників Блоку Порошенка і значно потіснив «Сильну Україну»».
Маніпулювання результатами соцопитувань задля підвищення вагомості певної партії (22 жовтня): «Водночас за даними соціологів Інституту Горшеніна, на другому місці з результатом у майже десять з половиною відсотків перебуває партія «Батьківщина»».
Використання радоіресурсу як майданчика для піару партії: «Корупція в органах влади – це така ж смертельна хвороба, як лихоманка Ебола, – про це в ефірі «ШустерLife» заявила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко. […] Утім на думку лідера «Батьківщини», при всій жахливості й масштабності корупції, сьогодні цю хворобу можна лікувати. І партія «Батьківщина» цей рецепт знає. «В уряді я це робила і це спрацьовувало. За це потім розправлялися зі мною персонально і з нашою командою», – зазначила Юлія Тимошенко».