Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
За звітний період тернопільські інтернет-видання «Погляд» та «За Збручем» висвітлювати вибори все активніше. Видання розміщують банерну політичну рекламу Громадянської позиції, Народного фронту, кандидата від блоку Порошенка, самовисуванця Тараса Пастуха, якого підтримала Самопоміч. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин зросла до 40% У публікаціях все-таки переважала нейтральна тональність 50% , але і різко зросла негативна 25% та позитивна 25%. Найактивніше на цьому тижні висвітлювали ВО Свобода в усіх тональностях практично однаково. Трішки менше подавалися публікації про Народний Фронт більшість нейтрально, двічі у негативній та чотири у позитивній тональностях. Третє місце розділяють між собою Блок Порошенка та ВО Батьківщина. Про Громадянську позицію та самовисуванця Тараса Пастуха (підтриманого Самопоміччю) писали вдвічі менше, як про Народний фронт, але на 1/3 більше ,ніж про Радикальну партію, Опозиційний блок та Самопоміч.
Про КПУ одне мінімальне негативне згадування. Про Сильну Україну інтернет-видання у даному періоді не писали .
Максимальний показних нейтральної тональності публікацій у ВО Батьківщина. Максимальний показник позитивної тональності публікацій у ВО Свобода. Максимальний показник негативної тональності публікацій у ВО Свобода. Видання подавали просвітницьку інформацію, писали про хід виборчої кампанії та порушення за спостереженнями громадських організацій; інформували про роботу у день виборів правоохоронних органів.
Медіаефекти та маніпуляції: в обох виданнях містяться однакові матеріали про представників ВО Свобода, Громадянська позиція, Блоку Порошенка, Опозиційного блоку, що можна вважати ознаками джинси. Розміщені сумнівні соціодослідження під певного кандидата. Помічено застосування чорного піару між кандидатами.