Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
«Львівський портал» .На цьому тижні ресурс висвітлював новини, що стосуються виборчого процесу активніше ніж у попередньо досліджуваний період. Проте не збалансовано.
Спікерами зазвичай були ті, про кого сама новина.
Найбільше уваги ресурс приділив «Народному Фронту» та «Свободі».
Петро Порошенко та Арсеній Яценюк згадували, як виконавці посадови обов’язків.
Натомість виборці не отримали інформації про КПУ, Опозиційний Блок, Сильна Україна.
Проте, варто зазначити, що більшість партій згадувались у новинних повідомленнях з соціологічними опитуваннями. Це зокрема, Блок Петра Порошенка, Радикальна партія, Народний фронт, Свобода, Батьківщина.
Також, активніше згадувалися кандидати мажоритарники, аніж політичні партії.
Тональність інформації найчастіше нейтральна, рідше – позитивна.
25 жовтня, в «день тиші», не було опубліковано жодної новини, яку б можна було вважати агітацією.
Проте, 26 жовтня до закінчення голосування, портал згадував Арсенія Яценюка, Петра Порошенка, Олега Тягнибока, Ірину Сех( ОВО 119).
Окрім того, вже після закінчення голосування з’явились результати екзи-полів в загальнодержавному та мажоритарних округах. Зокрема, Арсенія Яценюк розповів про те, якою буде коаліція та те,що Дмитро Ярош проходить в парламент.
Гал-інфо
За минулий тиждень кількість виборчого контенту збільшилася десь вдвічі, думаю, що десь половина усіх інформаційних повідомлень стосувалася виборів.
Особливістю матеріалів минулого тижня є те, що менше згадок про дії чи слова окремих суб’єктів виборчого процесу, а більше матеріалів аналітичної спрямованості та більше соціології, багато експертних коментарів.
На початку тижня великий відсоток повідомлень – про Правий сектор та Яроша. Взагалі, якщо визначати найбільш згадувані партії, то це – Самопоміч, Правий сектор. Але все одно згадок про партії набагато менше, як було у попередні тижні.
З посадовців найбільше згадок про Порошенка, Яценюка – згадуються в контексті їх посадових обов’язків. Багато інформаційних повідомлень від голови ЛОДА – Юрія Турянського.
У день голосування – 95% усіх новин стосувалися саме виборів, а точніше організації дня голосуванням.
+ в першій половині тижня багато джинси на користь Добродомова - це вже традиційно для цього ресурсу. Але минулого тижня ще додався Парасюк - у понеділок три повідолмення було, що Парасюк лідирує.
Захід.нет
Цього тижня видання Захід.нет дещо змінив акценти по відношенню до певних партій та мажоритарників.
Так зявилася серія матеріалів, де Арсеній Яценюк згадується у зв’язку із своїми обов’язками, але при цьому він радше представлений у позитивному світлі, як менеджер що орієнтується у всьому що відбувається і має рішення для вирішення проблем у певних сферах державного управління. До прикладу був матеріал де Яценюк пояснював як Україна переживе зиму, або що звільнення Мусія дозволило підвищити ефективність діяльності МОЗ.
Також зявилися матеріали про або за кандидатів-мажоритарників які висуваються від Народного Фронту. Наприклад про замах на Володимира Борисенка та про Ігора Васюника (радше проти його головного конкурента Дмитра Добродомова).
Також зафіксована поява певної кількості матеріалів у негативному світлі про Петра Порошенка, зокрема висвітлюється конфлікт із журналістами Дзеркала тижня, чи критика його плану розвитку 2020. Також є матеріал де президент фактично звинувачується у бездіяльності щодо звільнення Надії Савченко.
Також як і в попередні тижні зафіксовано ряд матеріалів про Самопоміч із позитивним забарвленням. Наприклад про те, що Семен Семенченко привіз до Львова книжки про надання медичної допомоги в умовах війни. В цьому матеріалі дійові особи виступають як партійці, поданий коментар Андрія Садового та зауважено на те, що книжка не вийшла б друком без допомоги Самопомочі.
«Свобода» згадувалася радше у негативному світлі. Так було кілька матеріалів де вказувалося що у заворушеннях біля ВР брав участь син «свободівця». Також кілька статтей проти кандидата-мажоритарника Ірини Фаріон, де вказано що вона користується адмінресурсом.
Також зберігається тенденція висвітлення позицій і діяльності Юлії Тимошенко та Батьківщини в позитивному тоні і майже завше джерелом таких повідомлень є або сайт партії або її прес-центр. Хоча кількість таких матеріалів зменшилася у порівнянні з минулими тижнями.
Висвітлення діяльності інших партій і кандидатів було несуттєвим.
Подавалася одна «соціологія» згідно з найпопулярнішими на львівщині є БПП, Народний Фронт та Самопоміч.