Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Впродовж розглядуваного періоду моніторингу випусків новин Львівської державної телерадіокомпанії (ЛТБ) та Західної інформаційної корпорації (ZIK) можна помітити наступні тенденції:
- частка виборчого контенту від загального контенту новин розглядуваних телевізійних засобах масової інформації складає приблизно 10%;
- випуски новин на обох каналах тривають 10 хв.;
- протягом даного періоду інформація про вибори була загального характеру і стосувалась в основному повідомлень з Центральної виборчої комісії.
За даний час львівські новинні програми найбільшу кількість ефіру присвятили місцевим «господарським» проблемам регіону.
Для висвітлення перипетій виборчої кампанії в області канали створили окремі телевізійні проекти у форматах аналітичних програм, телевізійних шоу, тощо.
ЛТБ
Найбільшу увагу в ефірі Львівської обласної державної телерадіокомпанії приділено Партії регіонів. Сюжети у переважній більшості про соціальні ініціативи уряду та реалізація в регіоні обласною адміністрацією. Наприклад, сюжет про «привітання підрозділу десантних військ, участь в якому взяли губернатор області Михайло Костюк та Олег Баран (депутат обласної ради від Партії регіонів, підприємець, ТзОВ «Родинна ковбаска»), про фестиваль «Бойківські фестини», участь в якому також взяв губернатор Михайло Костюк, кандидат в народні депутати Ігор Пукшин (підтримка В. Балоги), про «медогляд школярів перед початком навчального року», про «урочисте передавання коштів від уряду потерпілим від стихійного лиха (м. Ходорів)», про «чудовий врожай зернових», тощо. Також, слід згадати, що впродовж звітованого періоду були сюжети, які по відношенню до провладної партії є негативного характеру. Зокрема, репортажі «про мову» та нові підручники з історії для учнів 5-го класу, в яких вилучені теми про «голодомор». Учасниками сюжетів здебільшого є громадяни та представники обласної та районних державних адміністрацій, депутати місцевих рад від Партії регіонів.
Є повідомлення про Об'єднану опозицію та ВО «Свобода», самовисуванців Ярослава та Богдана Дубневичів, а всі інші учасники фактично не представлені.
ZIK
Найбільшу увагу приватна телекомпанія приділила висвітленню діяльності партії «Удар». До слова, її генеральний продюсер Дмитро Добродомов кандидат в народні депутати від цієї політичної сили по 115 в.о. (м. Львів). У період старту виборчої кампанії «на окрузі» були розміщені біл-борди, та сіті-лайти Дмитра Добродомова з рекламою нового телевізійного проекту за його безпосередньої участі «Народний контроль» - непряма політична реклама за рахунок здійснення професійної діяльності. Повідомлення здебільшого нейтрального або позитивного характеру. Зовсім не представлені у новинних стрічках каналу КПУ та «Україна вперед». Основні інформаційні приводи протягом звітованого періоду: новини ЦВК, дискусії навколо мовного закону, суди над Тимошенко та Луценко, заяви політичних партій (наприклад, Об’єднана Опозиція про імпічмент Президенту, тощо). Сюжети переважно стримані, проте із маніпулятивними назвами чи коментарями. Також слід зазначити, що на Львівщині не обов’язково «писати» відверто негативний матеріал про, наприклад, Партію регіонів. Достатньо взагалі згадати про підписаний мовний закон і це однозначно можна аналізувати як негативне повідомлення про політичні сили та їх представників, які його підтримали.