укр eng

Звіт за результатами моніторингу львівської преси за період 20.10-26.10 2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Львівська область

«Експрес» в зазначений період активно розглядав передвиборчу кампанію. З’явилось багато новин про процедуру голосування,вимоги до проведення виборів. Частка виборчого контенту в загальному обсязі сягала десь 40%. День тиші і День виборів не були порушені. Перші інформаційні повідомлення про результати виборів почали публікуватись після 20:00, тобто з дотриманням вимог законодавства.

Уваги конкретним політичним партіям або мажоритарникам майже не приділялось. Натомість щодня було купа новим про президента. Виглядає, що «Експрес» схвалює кожен крок гаранта.

Якихось заказних статей не помічено. Переважає нейтральна  тональність. Одне повідомлення було в негативній тональності і декілька в яскраво позитивній.
Майже 85% всіх виборчих новин повязані з іменем Петра Порошенка.
Дуже багато скріншотів, але «Експрес» посилається при цьому на джерело. Авторського контенту замало.

Тенденцій щодо зростання новин загалом не помічено, зоча інші експерти фіксували цей факт в соїх ЗМІ.

Наврядче можна скзати, що «Експер» надав можливість виборцям нмалювати цілісну картинку виборчої кампанії. Тема війни, переговорів президента, Європи – були більш багато описані, аніж потрібний виборчий процес.

Високий замок. Загальні тенденції.

Упродовж визначеного періоду видання «Високий замок» серед усіх суб’єктів виборчого процесу найбільше уваги приділило

Петру Порошенко , щоправда не як партійцю, а як виконавцю власне президентських обов’язків, але і Блоку Петра Порошенка було багато уваги.

Арсенію Яценюку та діям уряду(зважаючи на гасла «Народного фронту» : залишимо Яценюка прем*єром чи можна це вважати агітацією?) та

ВО «Батьківщина», з її першими у списку Надією Савченко , яку згадували щодня та Юлією Тимошенко, яку найчастіше згадували у день виборів.

 

Висвітлення виборчої кампанії має і професійні ознаки: аналітика, зміни у Законі, повідомлення ЦВК та ВГО Комітет Виборців України та ОПОРА. Найчастіше з «опозиційних партій» згадували Опозиційний блок та КПУ. Статті про мажоритарних кандидатів є або відверто позитивними з їх інтерв*ю, або дуже скандальними (наприклад, про Олега Довгого).

Тональність загалом нейтральна, хоча важко не помітити прихильне ставлення до ВО «Батьківщина» та тепер вже і Блоку Петра Порошенка, хоча публікують і негативні оцінки її дій,заяв чи бездіяльності у «день тиші» (плакати, що висять по місту не були зняті). Народний Фронт з’являється переважно у статтях про замах на кандидата чи у статтях пов’язаних з діями прем’єра або уряду.

Найгучнішою темою цього тижня є вибори. За нею висвітлення негативних аспектів життя та змін у Росії.

Спікерами зачасту  є ті про кого йдеться в статті. У БПП – це Юрій Луценко, у БАТЬКІВЩИНИ – Юлія Тимошенко, у Народного Фронту – Арсеній Яценюк чи Олександр Турчинов.

В «день тиші» та день голосування (до 20:00) була інформація про БПП з пропозиціями коаліції, Батьківщину з референдумом та Народний фронт.

Серед усіх інформаційних повідомлень, тих, які можна трактувати як виборчо забарвлені цього тижня є 35-38%.

Ратуша. 70-75 відсотків газетної площі  займає інформація про суб'єктів виборчого процесу, це вдвічі більше в порівнянні з попередніми випусками газети у період моніторингу.

На першій шпальті пряма мова Вікторії Сюмар, як представника РНБО, з критикою Юлії Тимошенко.

Окрім цього на першій шпальті - реклама Д.Добродомова - кандидата в одномандатному окрузі Львова № 115, з позначкою "політична реклама".
На першій початок статті  під заголовком "Візьми і вкради", негативного забарвлення про партію "Самопоміч", продовження цієї статті займає цілу газетну шпальту. 
Перша шпальта також містить початок статті під заголовком "Не треба нам такого братства і такої сім'ї", про візит Арсенія Яценюка до Львова, загалом стаття є позитивного забарвлення стосовно Арсенія Яценюка, містить дуже багато прямої мови.
У рубриці ВИБОРИ інтерв'ю кандидата в ОВО 115 - Івана Васюника, без примітки "політична реклама", однозначно позитивна тональність.
так само у рубриці ВИБОРИ дві статті про ВО Батьківщина, позитивна тональність, пряма мова, без приміток політична реклама.
У рубриці ВИБОРИ - стаття про ВО Свобода, в позитивній тональності, під назвою "як не пропустити п'яту колону в новий парламент".
Окрема шпальта газети відведена під ПОЛІТИЧНУ РЕКЛАМУ, її всю займає агітація за кандидата в ОВО № 115, Дмитра Добродомова.
Загалом, ключовою проблемою газети РАТУША є велика кількість замовних матеріалів (відсутність матеріалів про субєктів політичного процесу в нейтральній тональності) та відсутність маркування ПОЛІТИЧНА РЕКЛАМА.