укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецької преси за період 20-26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Чернівецька область

Звіт за результатами моніторингу чернівецької преси за період 20-26.10.2014

 

    Чернівецькі друковані ЗМІ висвітлювали вибори відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була від 15 до 100%. Найбільше інформації було у позитивній тональності. Не збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та  за  тональністю, дає можливість зробити попередній висновок про те, що газети не забезпечили відносно рівний доступ і виборці не отримали інформацію для прийняття усвідомленого рішення. Газети висвітлювали виборчу кампанію здебільшого реактивно: інформували про партійні новини, публікували інтерв’ю учасників виборчого процесу. Також була наявна велика кількість матеріалів замовного характеру («джинса»)  опублікованих без маркування «реклама» або «агітація» (газети Час, Буковина, Молодий буковинець, Погляд).

  Діяльність президента Петра Порошенко та прем’єра А.Яценюка висвітлювалась  цього тижня у позитивній та нейтральній тональності та активно використовувалась для опосередкованої агітації за політичні сили Блок Петра Порошенко та Народний фронт в матеріалах, які мали ознаки замовних («джинса»).

    Найактивніше на  шпальтах газет був представлені Блок Петра Порошенко, Батьківщина, Народний фронт.

    Натомість виборці отримали мінімум інформації про КПУ, Опозиційний блок (негативна тональність).

    Найбільше позитивної тональності отримали Блок Петра Порошенко та Батьківщина. Найбільше критикували Уряд (негативна тональність). Найактивніше у нейтральній тональності була представлена Батьківщина, Народний фронт, кандидати-мажоритарники.

 На перших шпальтах були представлені Блок Петра Порошенко, Батьківщина.

  Партії найчастіше згадувались в матеріалах з ознаками замовних («джинса»).

  У статтях, яка мали ознаки замовних («джинса»)  використовується прийоми «відсутності альтернативи» та «створення асоціацій, виборця переконують, що єдиний спосіб протистояти Росії у війні та вийти з кризи– надати більше голосів Блоку Петра Порошенко.   Образ президента-посадовця Петра Порошенко використовується  для реклами його політичної сили.

Громадянська позиція, Народний фронт, Свобода згадуються у контексті візитів партійців до Чернівців.

  У статті замовного характеру від Народного фронту використовується прем’єр-міністр А.Яценюк для реклами політичної сили, разом з тим читачу нав’язується думка, що на виборах обирається не тільки парламент, а і прем’єр-міністр і А.Яценюку нема альтернативи.

Батьківщина – Ю.Тимошенко – сильний лідер, якого підтримує народ.

 

 

На шпальтах газети «Чернівці» з 20 по 26 жовтня був згаданий президент Петро Порошенко як виконавець своїх обов’язків та візит в Чернівці Ю.Тимошенко (нейтральна тональність). Видання не інформує читачів про хід виборчої кампанії.

 

Газета «Погляд» висвітлювала вибори пасивно. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 15%. Найбільше інформації було у позитивній та негативній тональності.

  На сторінках видання матеріали більшість матеріалів про політичні сили були марковані рубрикою «реклама». Також були наявні матеріали замовного характеру («джинса»)  опубліковані без маркування «реклама» або «агітація».

  Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та  за  тональністю, дає можливість зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила рівний доступ і виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.

      Найактивніше на  шпальтах газети писали про Блок Петра Порошенко (тільки позитивна тональність).  Мало інформації виборці отримали про Батьківщину та Народний фронт (тільки негативна тональність). Про партії КПУ, Опозиційний блок, Сильна Україна, Самопоміч, Громадянська позиція,  Радикальна партія, Свобода газета не інформувала читачів протягом тижня.

   У нейтральній тональності писали про кандидатів-мажоритарників. Переважно критикували діяльність Уряду, Батьківщину та Народний фронт.  В позитивній тональності найбільше згадок у Блоку Петра Порошенко.

   На перших шпальтах учасники виборчих перегонів не згадувались.

 Видання критикує дії Уряду щодо арантування вкладів у банках.

У статті, яка мала ознаки замовної («джинса»)  використовується прийом «відсутності альтернативи», виборця переконують, що єдиний спосіб протистояти Росії у війні – надати більше голосів Блоку Петра Порошенко.  

 

 

Газета «Буковина» висвітлювала вибори активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 60%. Найбільше інформації було у нейтральній тональності. Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та  за тональністю, зокрема, дає можливість зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила  рівний доступ і виборці не отримали збалансовану інформацію для прийняття усвідомленого рішення. Газета висвітлювала кампанію реактивно, а не аналітично:  інформували про партійні новини, публікували  інтерв’ю партійців та самовисуванців-мажоритарників. Також була наявна велика кількість матеріалів замовного характеру («джинса»)  опублікованих без маркування «реклама» або «агітація».

Президента П.Порошенко, як виконавця обов’язків згадували у нейтральній тональності. Діяльність прем’єр-міністра А.Яценюка використовувалась для агітації за Народний фронт.

      Найактивніше на  шпальтах газет були представлені   Народний фронт, Самопоміч, Громадянська позиція. Натомість виборці отримали набагато менше інформації про Опозиційний блок, КПУ,  Радикальну партію (тільки негативна тональність).  Про партію   Блок Петра Порошенко газета взагалі не інформувала читачів протягом тижня.

     Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт, Громадянська позиція, Самопоміч. Переважно критикували КПУ, Опозиційний блок., Сильну Україну, Радикальну партію.

    Газета друкує  матеріал з ознаками замовних без маркування «реклама» (матеріали, присвячені діяльності Самопомочі, Народного фронту, Сильної України).

  Громадянська позиція, Народний фронт, Свобода згадуються у контексті візитів партійців до Чернівців.

  У статті замовного характеру від Народного фронту використовується прем’єр-міністр А.Яценюк для реклами політичної сили, разом з тим читачу нав’язується думка, що на виборах обирається не тільки парламент, а і прем’єр-міністр.

 

 

Газета «Час» висвітлювала вибори  активно та  не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 100%. Найбільше інформації було у позмимвній тональності. Головні політичні гравці представлені не збалансовано загалом та за тональністю, що, зокрема, дає можливість зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила відносно рівний доступ і виборці не отримали достатньо  інформації для прийняття усвідомленого рішення. Газета висвітлювала виборчу кампанію реактивно, а не аналітично: друкувалась інформація про партійних діячів, публікувались інтерв’ю партійців та мажоритарників-самовивуванців. Переважали матеріали замовного характеру («джинса»)  опубліковані без маркування «реклама» або «агітація».

      Найактивніше на  шпальтах газет були представлений Блок Петра Порошенко. Менше інформації  було про Народний фронт та кандидатів-мажоритарників.

    Про партії  Свобода, КПУ, Громадянська позиція,  Радикальна партія та Сильна Україна,  Опозиційний блок, газета взагалі не інформувала читачів протягом тижня.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Блок Петра Порошенко та Батьківщина. Натомість переважно критикували  Самопоміч. Найактивніше у нейтральній тональності була представлені Блок Петра Порошенко, Народний фронт, кандидати-мажоритирники.

   На перших шпальтах була представлений Блок Петра Порошенко.

    Газета публікує і інтерв’ю кандидатів-мажоритарників, партійців, використовує авторитетних на Буковині людей для підтримка кандидата (матеріали з ознаками замовних).

   В замовних матеріалах Блоку Петра Порошенко використовується прийом «створення асоціацій» - успіх України на шляху виходу з кризи напряму залежить від президента та його партії, образ президента-посадовця Петра Порошенко використовується  для реклами його політичної сили. Також в статті Блок Петра Порошенко протиставляється іншим «не рейтинговим» партіям і використовується прийом «безальтернативності», який підкріплюється даними соціологічних опитувань.

    В замовних матеріалах Народного фронту наголошують, що вибори в парламент - це і вибори прем’єр-міністра, використовують прийом відсутності альтернативи А.Яценюку. Яценюк-посадовець використовується для реклами Політичної сили Народний фронт (стаття про будівництво «європейського валу»).

Юлії Тимошенко присвячена стаття замовного характеру «Юлія Тимошенко: та, що ніколи не зламається».

 

 

 

Газета «Молодий буковинець» висвітлювала вибори активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 50%. Більша частина інформації про політичні сили була маркована рубрикою «Передвиборча агітація» Найбільше інформації було у нейтральній тональності. Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю дає можливість зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила відносно рівний доступ і виборці отримали недостатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення. Газета висвітлювали виборчу кампанію загалом реактивно: інформували про заяви політиків, прес-конференції. Також були наявні матеріали замовного характеру («джинса»)  опубліковані без маркування «реклама» або «агітація».

 Діяльність Президента Петра Порошенко активно використовували для агітації за Блок Петра Порошенко (матеріали з ознаками замовних)

       Найактивніше на  шпальтах газети були представлені  Блок Петра Порошенко, та Батьківщина.

    Натомість виборці отримали мінімум інформації про Народний фронт, Опозиційний блок, Сильну Україну.

   Про діяльність партій КПУ, Свобода, Самопоміч газета  не інформувала читачів протягом тижня.

   Найактивніше у нейтральній тональності була представлені Батьківщина, Радикальна партія, Блок Петра Порошенко. Опозиційний блок та Сильну Україну переважно критикували. В позитивній тональності писали про Батьківщину, Блок Петра Порошенко, Громадянську позицію.

   На перших шпальтах учасників перегонів не згадували.

  Партії Батьківщина, Громадянська позиція, Блок Петра Порошенко згадувались статтях замовного характеру не маркованих рубрикою «передвиборча агітація».

Тематика матеріалів наступна:

Батьківщина – Ю.Тимошенко – сильний лідер, кандидата-мажоритарника Г.Філіпчука підтримують відомі в Україні люди.

Блок Петра Порошенко - використовується прийом «створення асоціацій» - успіх України на шляху виходу з кризи та миру напряму залежить від президента та його партії, образ президента-посадовця Петра Порошенко використовується  для реклами його політичної сили. Також в статті Блок Петра Порошенко протиставляється партіям  Сильна Україна та Опозиційний блок і використовується прийом «безальтернативності», який підкріплюється даними соціологічних опитувань. Також відбувається підміна понять: голосувати за Блок Петра Порошенко означає голосувати проти Москви.

Громадянська позиція – стаття про успіхи А.Гриценка на посаді міністра оборони.