укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів за період 20-26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів за період 20-26.10.2014

 

   Чернівецькі інтернет-сайти висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та частково збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 60%-70% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у позитивній.

    Головні політичні гравці були представлені частково не збалансовано,  інтернет-видання  не забезпечили їм рівний доступ, читачі не отримали достатню інформацію про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Інтернет-видання  переважно  висвітлювали дії та заяви політиків та інформаційні приводи, створені партіями та кандидатами – мажоритарниками,  публікувались результати соціологічних опитувань, повідомлення від Опори.

   Посадові особи в більшості випадків виступали як виконавці своїх посадових обов’язків.  Президент Петро Порошенко та запропонована їм «Стратегія 2020»  використовується для агітації за Блок Петра Порошенко.

   Мажоритарник від Народного фронту М.Бурбак, перебуваючи у відпустці для ведення передвиборчої агітації, дає коментарі як міністр інфраструктури.

    Найактивніше на  інтернет-сайтах були представлений  Народний фронт та Блок Петра Порошенко . Натомість виборці отримали мінімум інформації про Опозиційний блок, Громадянську позицію, Радикальну партію. Партії КПУ та Самопоміч не згадувалась протягом тижня.

       Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт та Блок Петра Порошенко. В позитиві згадували переважно Блок Петра Порошенко та Громадянську позицію. В негативі писали про Блок Петра Порошенко, Народний фронт, кандидатів-мажоритарників.

    Про Батьківщину, Народний фронт, Блок Петра Порошенко, писали в контексті висвітлення прес-конференцій, візитів до Чернівців партійців та у повідомленнях від Опори.

 Опозиційний блок згадувався у матеріалі про В.Януковича. Використовувався «чорний PR» проти списочників та мажоритарників від Опозиційного блоку.

    Матеріали, присвячені кандидатам від Громадянській позиції, Батьківщини, Блоку Петра Порошенко мають ознаки замовних («джинса»).

 

 

Інтернет-сайт Букінфо висвітлювалв тему парламентських виборів достатньо активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 50-70% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені загалом не збалансовано.

  Іінтернет-видання  не забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі не отримали необхідної іформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. На сторінках інтернет-видання  переважно висвітлювали дії та заяви політиків, інформаційні приводи, створені партійцями, публікували результати соціологічних досліджень, повідомляли результати спостереження громадських організацій за виборами, результати соціологічних опитувань.

   Посадові особи виступали як виконавці своїх посадових обов’язків, матеріали витримані у нейтральній тональності. Діяльність президента П. Порошенко та прем’єра А.Яценюка використовували для агітації за політичні сили Блок Петра Порошенко та Народний фронт. 

    Найактивніше на  інтернет-сайті були представлені Свобода та Народний фронт. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Громадянську позицію, Опозиційний блок, Сильну Україну. Партії Самопоміч  та КПУ не згадувалась протягом тижня.    Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Свобода та Народний фронт. В негативі згадували Блок Петра Порошенко, Народний фронт, кандидатів-мажоритарників.

      Про Батьківщину,  Народний фронт, Блок Петра Порошенко писали в контексті висвітлення прес-конференцій, візитів до Чернівців партійців та у повідомленнях від Опори.

Опозиційний блок згадувався у матеріалі про В.Януковича. Використовувався «чорний PR» проти списочників та мажоритарників від Опозиційного блоку.

    Матеріали, присвячені кандидатам від Громадянській позиції, Батьківщини, Блоку Петра Порошенко мають ознаки замовних («джинса»).

 

Інтернет-сайт BukNews висвітлював тему парламентських виборів відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 60-70% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, інтернет-видання  не забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі не отримати достатній обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Більшість опублікованих матеріалів висвітлювали дії та заяви політиків та інформаційні приводи, створені кандидатами, прес-конференції. Наявні матеріали з ознаками замовних («джинса»). Видання публікувало результати спостережень КВУ, Опори, Чесно, соціологів.

  Президент Петро Порошенко та запропонована їм «Стратегія 2020»  використовується для агітації за Блок Петра Порошенко.

   Мажоритарник від Народного фронту М.Бурбак, перебуваючи у відпустці для ведення передвиборчої агітації, дає коментарі як міністр інфраструктури.

     Найактивніше на  інтернет-сайті був представлені Блок Петра Порошенко (в 2 рази більше за інших), Народний фронт, кандидати-мажоритарники. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Радикальну партію, Опозиційний блок. Про партії Свобода, КПУ Самопоміч, Сильна Україна  інтернет-видання не згадувало протягом тижня.

    Найактивніше у нейтральній тональності були представлені  Блок Петра Порошенко, Народний фронт, кандидати-мажоритарники. В негативі згадували Блок Петра Порошенко, Народний фронт. В позитиві найактивніше писали про Блок Петра Порошенко, Громадянську позицію.

       Про Громадянську позицію, Народний фронт, Батьківщину, Блок Петра Порошенко писали в контексті висвітлення прес-конференцій, візитів до Чернівців партійців та у повідомленнях від Опори.

  Матеріали, присвячені кандидату від Громадянської позиції В.Філіпчуку  мають ознаки замовних («джинса»).

   Спостерігається відмінність у поданні матеріалів, які стосуються кандидатів-мажоритарників. Друкописи передач «Суть речей» М.Федорука, М.Бурбака від Народного фронту подавались повністю і без коментарів, інтерв’ю мажоритарника від Блоку Петра Порошенко І.Рибака дається у переказі, містить негативні оціночні судження (21.10). 23.10 публікується «постановочний» фоторепортаж читачів «На Буковині "люстрували" кандидата у депутати»  з передвиборчими плакатами кандидата на смітнику.