Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
1. Загальні тенденції.
Інтернет ЗМІ регіону висвітлювало вибори відносно активно та цілковито не збалансовано беручи до уваги весь політичний спектр країни. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 35%. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у негативній.
Не збалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити впевнений висновок про те, що Інтернет ЗМІ , які вели активну публікацію матеріалів про політичні партії та кандидатів («0642», «ІРТА-ФАКС», «СхідІнфо», «Остров Луганськ») не забезпечили їм рівний доступ до медіа. Або забезпечили відносно рівний доступ з огляду на кількість замовних матеріалів дає змогу зробити висновок що доступ до кількості публікацій залежить від наявності матеріального ресурсу.
Також можна зробити впевнений висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення реактивне, а не аналітичне висвітлення кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили». + «не змогли організувати повноцінні дебати», + не аналізували діяльність парламенту попередньої каденції. + «не аналізували рівень популізму чи реалістичності програм». Взагалі були відсутні будь-які спроби проаналізувати політичну ситуацію в державі та регіоні та надати порівняльну оцінку головним політичним гравцям держави.
Посадові особи Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, були представлені частково в якості виконавців своїх обов’язків, частково в якості опосередкованих агітаторів. Посадові особи – міністри Павло Петренко, Людмила Денисова, Володимир Гройсаман, Степан Полторак були представлені в якості опосередкованих агітаторів.
Найактивніше в Інтернет ЗМІ висвітлювали:
Натомість виборці отримали мінімум інформації:
1. КПУ
Взагалі не інформували:
Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали:
Переважно критикували:
Найактивніше у нейтральній тональності були представлені:
1. Арсеній Яценюк.
2. Петро Порошенко.
Теми по партіям:
Спікери:
ВО «Свобода» - Олег Тягнибок, Роман Скляров.
«Опозиційний блок» - Валерій Голенко, Юрій Бойко.
«Сильна Україна» - Сергій Тігіпко, Світлана Фабрикант, Валерій Хорошковський.
Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Людмила Денисова, Володимир Гройсман, Павло Петренко, Степан Полторак.
2. Згадування по ЗМІ
«Луганськ и Луганчане» - відсутні згадування.
«Остров Луганськ» - Петро Порошенко, «Опозиційний блок», Яценюк та міністри (Людмила Денисова).
«Сегодня в Северодонецке» - відсутні.
«0642» - ВО «Свобода», «Сильна Україна», «Опозиційний блок», Яценюк і міністри (Володимир Гройсман).
«ИРТА-ФАКС» - Яценюк та міністри, Петро Порошенко.
ВО «Свобода» - 5
Арсеній Яценюк та міністри (виконувач обов’язків) – 9
Петро Порошенко (виконувач обов’язків) – 7
«Сильна Україна» - 8
«Опозиційний блок» - 10
КПУ - 1
Володимир Ландик – 2
Юлій Йоффе – 1
Тарас Костанчук – 1
Олександр Романовський – 1
Сергій Шахов - 4
4. Пряма мова (знаків):
ВО «Свобода» - < 3681
Арсеній Яценюк та міністри < 1854
Петро Порошенко (виконувач обов’язків) – < 305
«Сильна Україна» - < 3581
«Опозиційний блок» - < 4852