укр eng

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 20.10 – 26.10.2014


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Кіровоградська область

Звіт за результатами моніторингу кіровоградських інтернет-сайтів за період 20.10 – 26.10.2014

Загальні тенденції

Упродовж останнього тижня 20 – 26 жовтня 2014 року кіровоградські інтернет-видання висвітлювали вибори досить активно, однак зовсім не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 35 – 50%, чому сприяло наближення самого дня виборів. Найбільше інформації на відміну від попередніх періодів пропонувалося в негативній тональності, найменше – у позитивній. 

Найактивніше на новинних сайтах в Інтернеті за цей період були представлені мажоритарники – майже 74%, «Опозиційний блок» – 10,3% та «Блок Петра Порошенка» – 8%, інші мають менше 3% контенту, що свідчить про відсутність будь-якого паритету у висвітленні власне самого процесу передвиборчої боротьби, за винятком хіба що мажоритарників, та й то інформація здебільшого стосувалася 2 – 3 округів. та. Менше були представлені «Батьківщина», «Свобода», «Самопоміч» та Народний фронт і Арсеній Яценюк як Прем’єр-міністр. Жодної згадки не зафіксовано про інших учасників передвиборчих перегонів.

Коментар максимальних та мінімальних показників тональності

Загалом варто відзначити, що позитивна тональність порівняно з попередніми виборами стала досить спорадичною, у цій тональності були представлені виключно мажоритарники, зокрема Микола Онул (100 округ) з явними ознаками джинси.

У негативній тональності беззаперечне «лідерство» тримають також мажоритарники, що очевидно пояснюється загостренням політичної боротьби з наближенням дня виборів, подекуди з використанням «чорнухи». Спорадично з негативною тональністю подибується «Опозиційний блок» та «Блок Петра Порошенка», що теж пояснюється зростанням напруги на фінішному спурті. Також представлені мажоритарники, і насамперед Олесь Довгий (103 округ) зі звинуваченнями у підкупі виборців та застосуванні брудних технологій.

Найактивніше в нейтральній тональності були представлені мажоритарники, «Опозиційний блок» та «Блок Петра Порошенка».

Пріоритетність представлення

Найбільше були представлені мажоритарники, «Опозиційний блок» та «Блок Петра Порошенка».

    Теми

Найпоширенішими темами були: підготовка області до виборів; звинувачення деяких кандидатів у депутати в підкупі виборців та застосуванні брудних технологій; візит лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока до Кіровограда; візит представників «Блоку Петра Порошенка» на чолі з Мустафою Наємом.

                             Спікери

Петро Порошенко як Президент;

Арсеній Яценюк як Прем’єр-міністр;

 «Опозиційний блок» – Олександр Вілкул, Юрій Бойко;

 «Батьківщина» - Юлія Тимошенко, Павло Топчій;

«Блок Петра Порошенка» – представники партії  Костянтин Яриніч (кандидат по 99 округу), Мустафа Найєм, Сергій Лещенко;

«Громадянська позиція» – Анатолій Гриценко;

 «Свобода» – Олег Тягнибок;

Мажоритарники –  Лариса Онул (99 округ), Костянтин Яриніч (99 округ), Артем Стрижаков (99 округ), Станіслав Березкін (100 округ), Микола Онул (100 округ), Олесь Довгий (102 округ).

                      Опис маніпуляцій та медіа ефектів

На сайті «Весь Кіровоград» публікації про Опозиційний блок чи його представників фактично завжди вказують на недоліки та прорахунки Президента і нинішнього уряду (ствердження, напівправда та «анонімний авторитет») ( 21 жовтня 2014 року «Вилкул: Власть отвернулась от людей труда, которые героически на протяжении десятилетий создавали нашу страну»).  

На сайті «Акула» продовжуємо фіксувати багато статей в нейтрально-позитивній тональності про мажоритарників  подружжя Ларису та Миколу Онулів, що є відвертою джинсою.

Ресурс «Гречка» продовжує подавати інформацію оперативного характеру, не вдаючись до осмисленого аналізу передвиборчих програм політичних сил та кандидатів.