укр eng

Звіт за результатами моніторингу черкаської преси за період 20-26.10.2014 р.


З 20.10.2014 по 26.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Черкаська область

 

Черкаська преса активно висвітлювала вибори, однак - не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі контенту трималася на останньому тижні виборів на рівні 50% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.

Подання значного обсягу нейтральної, однак за всіма ознаками джинсової інформації , дає змогу зробити попередній висновок про те, що в цей період виборці не отримали достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення.  Виданням по-ранішому бракує якісних аналітичних матеріалів, також  виборців часто дезорієнтують розміщенням немаркованих чи неналежно маркованих (в вихідних даних газети) рекламних матеріалів поряд з явно маркованими статтями.

Петро Порошенко  та Арсеній Яценюк були  представлені більше як посадові особи, ніж партійці,    Олександр Турчинов був відсутній на шпальтах газет. При цьому, як і на попередньому тижні, Арсеній Яценюк  залишився лідером за кількістю згадок негативу на свою адресу.

Явними лідерами за кількістю згадок  на шпальтах газет є мажоритарники, Петро Порошенко як президент і «Народний фронт». Згадувалися всі політичні сили, навіть КПУ, практично відсутня в інформаційному просторі на протязі всього періоду моніторингу.

Найбільше симпатій, тобто явно вираженої позитивної тональності, отримали  відносно себе  мажоритарними, «Батьківщина» та Арсеній Яценюк як посадовець.

Найбільше негативу на свою адресу знову, як і в попередньому тижні, отримав щодо себе Арсеній Яценюк як посадова особа.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені мажоритарники.

Всі газети активно висвітили візит до Черкас Президента Петра Порошенка, і, на його фоні – активність мажоритарника від «Блоку Петра Порошенка» по 194 округу Олега Петренка,  «перепалку» мера Черкас Сергія Одарича з кандидаткою-самовисуванкою по 194 округу Валентиною Жуковською, однак основна кількість матеріалів розміщена була без інформаційних приводів. Без жодних інформаційних приводів висвітлювались позиції з економічних та політичних питань кандидатів в немаркованих чи неналежно маркованих рекламних статтях, значна частка яких дублювалася в різних виданнях.

Газета «Вечірні Черкаси»

Газета активно висвітлювала вибори, однак - не дуже збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі контенту була на рівні 50% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативній.  

Петро Порошенко був більше представлений більше як посадова особа, ніж партієць,   Арсеній Яценюк - більше як посадова особа, ніж партієць, Олександр Турчинов  - знову не згадувався.

Лідерами за кількістю згадок  на шпальтах газет є «Народний фронт», Арсеній Яценюк як посадова особа та «Батьківщина»,  майже на одному рівні були представлені «Сильна Україна», «Опозиційний блок», «Блок Петра Порошенка» та мажоритарними.

Зовсім не була представлена на шпальтах «Громадянська позиція».

Найбільше симпатій, тобто явно вираженої позитивної тональності, отримав відносно себе Арсеній Яценюк як посадова особа.  Найбільше негативу на свою адресу вже другий тиждень поспіль також отримав Арсеній Яценюк як посадова особа.

Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «Народний фронт»..

Джинса та медіаефекти. Видання по-ранішому маркує статті рекламного змісту шляхом зазначення рекламного характеру рубрик в вихідних даних газети, що не є очевидним для читача. І тим більше вводить в оману виборців розміщення матеріалів з цих рубрик поряд з належно маркованими. Таким чином маркована значна частина  статей в газеті, які висвітлюють виборчий процесс.

Значно збільшилася кількість належним чином маркованих матеріалів політичної агітації.

Була розміщена немаркована політична агітація «Народного фронту»  (Максим Поляков), «Сильної України», «Опозиційного блоку», «Батьківщини», «Народного фронту» «Радикальної партії», мажоритарників.  

Діаметрально протилежно були забарвлені статті щодо Арсенія Яценюка, розміщені в одному номері газети: значною мірою позитивно - «Що вдалося зробити уряду Яценюка?» та значною мірою негативно -  «Уряд затіяв черговий експеримент над селянами. Буде дуже боляче!» . Позитивно забарвленою щодо  Петра Порошенка та «Блоку Петра Порошенка» була стаття  «Блок Петра Порошенка» - шанс для України».

Газета «Акцент»

Газета активно висвітлювала вибори, однак також незбалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі контенту сягає майже 50% . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, а найменше – у негативні.  Видання також є лідером за кількістю позитивно забарвлених згадок про суб’єктів моніторингу.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців за тональністю  та відсутність маркування значної кількості матеріалів як політичної агітації  дає змогу зробити попередній висновок про те, що газета не забезпечила рівний доступ до медіа та належний доступ виборців до інформації для прийняття усвідомленого рішення.

Петро Порошенко згадувався  як посадова особа  (переважно нейтрально ), Арсеній Яценюк – і як посадова особа, і як партієць,  при цьому Арсеній Яценюк як посадова особа отримав найбільшу  кількість негатив у на свою адресу порівняно з іншими суб’єктами, як і на попередньому тижні.

Найактивніше були представлені на шпальтах газети «Сильні Україна», «Народний фронт» і Петро Порошенко як посадова особа.

 Суттєво були присутні мажоритарними та «Батьківщина».

Не були представлені КПУ, Самопоміч та «Громадянська позиція».

Найбільше симпатій, тобто явно вираженої позитивної тональності, отримали «Батьківщина», «Сильна Україна» та Арсеній Яценюк як прем’єр-міністр.  

Найбільше негативу на свою адресу отримав  Арсеній Яценюк як посадова особа (в критиці його дій та дій уряду в прямій мові представників «Сильної України», «Опозиційного блоку» та «Батьківщини». статті Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «Народний фронт», Петро Порошенко як президент та «Опозиційний блок»

Джинса. Газета не змінила свій «стиль» подання інформації про суб’єктів виборчого процесу порівняно з попередніми виборами, і продовжує багато друкувати матеріалів, рекламних за змістом, без належного маркування.

Значно збільшилася кількість належним чином маркованих матеріалів політичної агітації.

Немаркована політична реклама була розміщена щодо «Народного фронту» (Максим Поляков),  «Батьківщини», мажоритарників О.Петренка, «Народного фронту» (Тетяна Чорновол), «Сильної України», «Опозиційного блоку (Нестор Шуфрич, Олександр Вілкул), Радикальної партії.

Значною мірою позитивно висвітлювалися дії Арсенія Яценюка в статті «Буде кордон – буде Україна» про укріплення кордону на Сході.

Газета «Нова доба»

Газета подавала інформацію переважно нейтрально. 

Найбільше на шпальтахбули представлені мажоритарними (особливо Генадій Бобов),  були присутні також «Громадянська позиція», «Блок Петра Порошенко», «Радикальна партія» та «Батьківщина», Петро Порошенко як посадова особа. Інші суб’єкти моніторингу не були представлені.

Симпатії, тобто згадки  явно вираженої позитивної тональності, отримали значною мірою мажоритарними за рахунок розміщення неналежно маркованих рекламних матеріалів – позначка (п.а.) в кінці статті.

З такою позначкою розміщувалися статті про діяльність на окрузі кандидатів-мажоритарників Геннадія Бобова, Володимира Зубика. Крім того, багато було матеріалу навіть таким чином не маркованого, щодо мажоритарників.

Газета «Черкаський край»

Газета подавала інформацію переважно нейтрально. 

На шпальтах газети були представлені Петро Порошенко як посадова особа (найбільше), «Радикальна партія» та Арсеній Яценюк як посадова особа. Інші суб’єкти моніторингу були відсутні.

Симпатії, тобто згадки  явно вираженої позитивної тональності, отримала незначною мірою «Радикальна партія».

Видання зазначало деякі статті як передвиборну агітацію текстовою позначкою збоку статті.