укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу херсонської преси за період 15.09-26.10.2014


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: Преса
Регiон: Херсонська область

Фінальний звіт за результатами моніторингу херсонської преси за період 15.09-26.10.2014

 

Загальні тенденції.

Херсонська преса висвітлювала вибори відносно активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була від 30% до 70% в залежності від газети. Найбільше інформації було в позитивній тональності, а найменше у нейтральній.

Інформація про кандидатів в депутати по мажоритарним округам, в сумі, приблизно дорівнювала сумі інформації про партії: «Блок Петра Порошенко», «ВО «Батьківщина»« та «Сильна Україна».

Збалансованість представлення головних політичних гравців «ВО «Батьківщина», «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенко» загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити висновок про те, що херсонська преса забезпечила їм відносно рівний доступ до медіа.

Збалансовано, але в значно меншому обсязі були представлені такі політичні гравці, як  Радикальна партія, «Опозиційний блок», КПУ,  «Народний фронт», «Громадянська позиція» загалом та за тональністю. Зокрема, це дає змогу зробити висновок про те, що вони мали рівний доступ до медіа, але фінансування у цих партій менше, ніж у інших. Найменше в херсонській пресі згадувалось про «ВО «Свобода»« та «Об’єднання «Самопоміч».

Також можна зробити попередній висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення завдяки реактивному, а не аналітичному висвітленню кампанії, коли медіа переважно висвітлювали дії та заяви політиків і передвиборчих штабів, а не надавали аналіз виборчих програм, відмінностей між рецептами вирішення проблем, які пропонували ті чи інші політичні сили.

Петро Порошенко, як президент згадувався в негативній тональності. Арсеній Яценюк згадувався і як прем’єр-міністр і як партієць в негативній та позитивній тональності.

Найактивніше в пресі були представлені кандидати в депутати по мажоритарним округам, «Блок Петра Порошенко», «ВО «Батьківщина»« та «Сильна Україна».

Натомість виборці отримали мінімум інформації про ««ВО «Свобода»  та «Об’єднання «Самопоміч».

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали  кандидати в депутати по мажоритарним округам, «Блок Петра Порошенко», «ВО «Батьківщина» та «Сильна Україна». «Блок Петра Порошенко», «Народний фронт», партію «Сильна Україна» та «Опозиційний блок» іноді критикували. Також критиці піддавались Арсеній Яценюк та Петро Порошенко, як виконавці службових обв'язків. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «ВО «Батьківщина», «ВО «Свобода» та «Об’єднання «Самопоміч».

Перші шпальти херсонських газет найчастіше займали кандидати в депутати по мажоритарним округам.

«Блока Петра Порошенко» робив наголос на едності України. «Те, що українські виборці для московської пропаганди виявляться цього разу не по зу­бах і дадуть Президенту 226 го­лосів, — єдина надія на мирний розвиток подій у майбутньому. Експерти впевнені: формуван­ня пропрезидентської біль­шості, єдність команди Прези­дента, коли глава держави, спікер ВР і прем'єр-міністр представлятимуть одну по­літичну силу і працюватимуть на реформи, а не на з'ясування стосунків і міряння рейтингами. 26 жовтня треба остаточно ви­грати в цій гібридній війні — проголосувати за «Блок Петра Порошенка», за Україну і її єдність, щоб не дати шансу ні відродження протистояння на радість Москві.».

«Блока Петра Порошенко» робить наголос на європейському виборі та перезавантаженні влади: «В Херсоне представили команду для перезагрузки власти» «Украине необходимы полная пере­загрузка власти на всех уровнях, проведение реформ, евроинте- грация и, конечно же, сохранение единой мирной страны, - отметила во всту­пительном слове руководитель Херсонского регионального предвыборного штаба «Блока Петро Порошенко» Елена Урсуленко. - Народ поднялся на Майдане и победил ценой про­литой крови. Поэтому мы, команда «Блока Петра Порошенко», понимаем ответствен­ность, которая сейчас лежит на кандидатах в нардепы и людях, которые будут работать в новой Верховной Раде».

«Блока Петра Порошенко» наголошує на плані «Стратегія-2020». Наприклад, в статті «Кого ведет в парламент Порошенко?» описують мету реформ. «Целью плана реформ «Стратегия- 2020», который объявил Президент Петр Порошенко, является подача заявки на членство в ЕС уже через шесть лет. При этом глава государ­ства заявил, что не рассматривает эти реформы как персонально «свои» - их реализация является делом всех неравнодушных людей, экспертов, юристов, экономистов, журналис­тов. А значит, является делом каж­дого украинца, который 26 октября должен решить - давать Украине эффективный инструмент для реа­лизации добытого кровью права на европейскую жизнь.

«Батьківщина» відстоювала інтереси селян: ««Батьківщина» виявилася єдиною фракцією, яка виступила категорично проти небезпечного експерименту над селом і заблокувала ухвалення цих законів. їх відклали, але планують повернутися одразу після виборів. Напевно, реформатори розраховують на перемогу. Можливо, так і сталося б, якби не «Батьківщина». Ця політсила завжди послідовно відстоювала інтереси селян. Скажімо, уряд Тимошенко (2008-2009 роки) надавав найвищу підтримку всім без винятку сільгоспвиробникам». А також відстоювала подолання корупції та створення нової команди. «Нова команда, яка прийде до парламенту, сформує принци­пово новий уряд, можливо, на кон­курсній основі, з молодих політиків, людей, які мають прекрасну освіту, які не пов'язані з корупцією, які го­тові служити Україні. Тоді й Україна зміниться, - вважає лідер.»

«ВО «Батьківщина» пропонує «…за жодних обставин не скасовувати курс на євроінтеграцію і повноцінне членство в НАТО. «Кожен, хто від цього відступить, зрадить кров тих дітей, які загинули на Майдані гідності», - заявила Ю. Тимошенко».

Також вона заявляє, що «Ми готові до дуже радикальних реформ, і ми їх очолимо. У своїй команді ми маємо людей, які здатні здійснити перетворення в усіх галузях нашого життя. Ми - та команда, яка запропонувала Україні план повного перезавантаження», - сказала Тимошенко, представляючи нову команду, з якою «Батьківщина» йде на вибори».

Основними тезами партії «Батьківщина» були подолання корупції та створення нової команди. «Нова команда, яка прийде до парламенту, сформує принци­пово новий уряд, можливо, на кон­курсній основі, з молодих політиків, людей, які мають прекрасну освіту, які не пов'язані з корупцією, які го­тові служити Україні. Тоді й Україна зміниться, - вважає лідер.»

«Народний фронт» заявляє о майже готовому складі уряду України. Наприклад, в статті: «МАЙЖЕ ГОТОВИЙ СКЛАД УРЯДУ»: «Найбільш підготовленою партією для формування уряду виступає «Народний фронт». Саме в цієї політичної сили є гідна кандидатура прем'єра і сильна команда. Нинішньому прем'єр-міністру Арсенію Яценюку вдалося втримати економічну стабільність у найскладніший період історії незалежної України. Він не побоявся взяти на себе відповідальність за впровадження непопулярних, але вкрай необхідних рішень задля відродження країни. У доволі короткі терміни він вдихнув нове життя у виконавчу владу, змусив працювати урядовців на всіх рівнях. Крім нього, в «Народному фронті» - ціла плеяда досвідчених професіоналів: Олександр Турчинов, Арсен Аваков, Павло Петренко,'Лілія Гриневич, Андрій Парубій та багато інших.

Якщо Яценюк залишиться на своїй посаді після виборів, йому не доведеться витрачати багато часу на підбір команди. «Народний фронт» на чолі з ним - це готовий склад майбутнього уряду. У кожного є унікальний антикризовий досвід управління та бёз- заперечні заслуги перед суспільством. У цієї команди є амбітна програма подальших дій і достатньо сил та можливостей, аби цю програму втілити в життя».

Арсеній Яценюк, як партієць, стверджує, що перший крок до знищення найбільшого зла української влади - корупції - вже зроблено. Наприклад в статті «Інтенсивна терапія проти «корупційної хвороби»« говориться, що перший крок до знищення найбільшого зла української влади - корупції - вже зроблено. «7 жовтня Верховна Рада нарешті ухвалила в першому читанні пакет із п'яти законопроектів щодо боротьби з корупцією, розроблений урядом та Президентом. Ці документи ще будуть коригуватися, потім буде друге читання та ухвалення в цілому. Але перший крок до знищення найбільшого зла української влади - корупції - вже зроблено».

Радикальна партія закликає українців боротись з олігархами, наприклад, в статті «Государство для людей, а не олигархов!» «Сегодня перед украинским народом открывается трудный путь испытаний. Каждый понимает, что все эти годы власть работала исключительно на себя и на олигархов. Сейчас не удивляет никого тот факт, что большинство олигархов, которые «пасутся» на территории Украины, наживаются на бедном украинце. А как это делать, они усвоили на отлично. Ибо «щуку бросили в реку», где можно незаконно обогащаться на невыплате налогов, хищении бюджета, рейдерском захвате предприятий, незаконном получении земельных ресурсов, незаконной приватизации. Этот список можно продолжать». «… Ляшко убежден - борьба с оли­гархами будет длитель­ной и тяжелой. Но если не бороться - мы потеряем Украину!»

Партія  ««Сильна Україна» має намір працювати у трьох напрямах водночас: на поновлення миру, відродження промисловості та економіки в цілому, попередження соціальної катастрофи.»  «Сильна Україна» посилила свою команду провідними економістами та менеджерами, а її самостійна участь у виборчій кампанії зробить партію Сергія Тігіпка єдиною опозиційною силою у парламенті».

«Сильна Україна» також робить акцент на правах регіонів.  По цьому питанні в статті «Виктор БУБЛИКОВ: «Прекращайте заниматься словоблудием!» ділиться своїми враженнями член партії Сергія Тігіпко. «В Киеве состоялся круглый стол «Права — регионам», в котором принял участие Виктор БУБЛИКОВ, депутат Херсонского областного совета, член партии Сергея Тигипко «Сильная Украина». Своими впечат-лениями о встрече Виктор Николаевич делится с читателями «Нового дня». «Что представляет собой региональная реформа? Речь идет о перераспределении полномочий между центром и регионами. Этим путем в последние 25—30 лет идут многие европейские страны: Италия, Франция, Польша... Здесь поняли: социальные, экономические, гуманитарные проблемы надо решать там, где они возникают — на уровне регионов, местной общины, ближе к людям. А значит, и деньги для решения этих проблем должны концентрироваться на местах».

«Опозиційний блок» критикує економічну діяльність чинної влади. Наприклад в статті «Политика власти ведет страну в экономическую пропасть».  «Политика власти ведет страну в экономическую пропасть: в голод, холод и нищету. Власть 7 месяцев занимается только тем, что «убивает» экономи­ку. Нынешняя власть пытается свою некомпетентность, свои «провалы» во всех сферах жизнедеятельности списать на войну. Люди уже начинают пони­мать реальную ситуацию в экономике. Об этом свидетельствуют данные последнего соцопроса, проведенного Центром Разумкова.»

"Опозиційний блок": «Влада знищус соціальний захист людей» «Кожен день проваль­на економічна політика влади створює все більше труднощів. Ла­тання дірок у бюджеті за рахунок громадян вже призвело до того, що багато сімей можуть собі дозволити лише найнеобхідніше: їжу та ліки».

В статті «Не можна здавати країну!» «Громадянська позиція» вболіває за долю країни.  

««Не можна здавати країну!» У цьому переконані члени партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція», котрі 17 жовтня відвідали Херсонщину з робочим візитом.

Прийматимуть доленосне рішення про подаль­шу долю нашої держави не можновладці, не чиновники чи олігархи, а громадяни. Люди, котрі хочуть жити в нормальній, мирній, цивілізованій країні і мають свою позицію. Громадянську. Саме про це і говорили на зустрічах з виборцями кандидати у народні депутати від партії Анатолія Гриценка.»

 

По кожному окремому ЗМІ

 

Газета «Вгору»

Газета «Вгору» висвітлювала вибори відносно пасивно. Інформація була подана про кандидати в депутати по мажоритарним округам та партії «Сильна Україна», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч», в позитивній тональності. Інші партії не згадувались.

Петро Порошенко був представлений на шпальтах газети, як виконавець своїх посадових обов’язків в нейтральній тональності. Арсеній Яценюк, як прем’єр-міністр та партієць згадувався в позитивній тональності.

Найактивніше в пресі були представлені «кандидати в депутати по мажоритарним округам та партії «Сильна Україна», «Народний фронт», «Об’єднання «Самопоміч». Натомість виборці не отримали інформації про інших учасників виборчих перегонів.

 

Газета «Гривна»

Газета «Гривна» висвітлювала вибори відносно активно, а також відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 60%. Найбільше інформації було у позитивній, а найменше у негативній тональності.

Про кандидатів в депутати по мажоритарним округам та партії, «ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенко» та Радикальну партію було надано найбільше позитивної інформації.

Збалансовано, але в значно меншому обсязі були представлені такі політичні гравці, як  Радикальна партія, КПУ,  «Народний фронт», «Опозиційний блок», «Громадянська позиція» загалом та за тональністю. Зокрема, це дає змогу зробити висновок про те, що вони мали рівний доступ до преси.

Петро Порошенко, як президент та партієць, висвітлювався у позитивній та негативній тональності. Арсеній Яценюк, як прем’єр-міністр та партієць висвітлювався в позитивній тональності.

Найактивніше в газеті були представлені кандидати в депутати по мажоритарним округам та партії «ВО «Батьківщина», «Блок Петра Порошенко».

Натомість виборці отримали мінімум інформації про «ВО «Свобода»», «Сильна Україна» та «Об’єднання «Самопоміч».

Інформація була подана про всіх основних політичних гравців, але в різному обсязі.

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали кандидати в депутати по мажоритарним округам, «ВО «Батьківщина» та «Блок Петра Порошенко». А от Петра Порошенко, як президента, критикували, також критика була в адрес "Опозиційного блоку" та партії «Сильна Україна». Найактивніше у нейтральній тональності були представлені «ВО «Батьківщина», «Об’єднання «Самопоміч» та «ВО «Свобода».

На перших шпальтах газети була присутня інформація про кандидатів в депутати по мажоритарним округам.

 

Газета «Новий день»

Газета «Новий день» висвітлювала вибори активно і відносно збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі була на рівні біля 80%. Інформація була подана в позитивній та негативній тональності.

Про партії «ВО «Батьківщина», «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенко» та кандидатів в депутати по мажоритарним округам було надано найбільше позитивної інформації. Інформація негативної тональності надавалась про «Блок Петра Порошенко», «Народний фронт»,  Петра Порошенка та Арсенія Яценюка, як виконавців своїх обов’язків.

Петро Порошенко, як президент, висвітлювався тільки у негативній тональності в невеличкому об’ємі.

Найактивніше в газеті були представлені кандидати в депутати по мажоритарним округам та партії «ВО «Батьківщина», «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенко».

Натомість виборці не отримали інформації про партії «ВО «Свобода» та «Об’єднання «Самопоміч».

Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали кандидати в депутати по мажоритарним округам та партії «ВО «Батьківщина», «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенко». Критика була на адресу «Блоку Петра Порошенко», «Народного фронту», Арсенія Яценюка та Петра Порошенко, як виконавців своїх обов’язків. У нейтральній тональності інформації майже не було.

На перших шпальтах газети була присутня інформація про кандидатів в депутати по мажоритарним округам.

 

Газета «Херсонський вісник»

В газеті міської ради «Херсонський вісник» при старій владі друкувались переважно матеріали про Партію Регіонів. При новообраному голові, матеріалів про учасників виборчого процесу, майже не було, за виключенням Херсонський вісник №44.

В газеті Херсонський вісник №44, від 22.10.14, була стаття «Демократичні політсили - за реформи» де рівнозначно згадувались «Народний Фронт», «Батьківщина», «Громадянська Позиція», «Свобода» та «Самопоміч», які зобов'язались підтримати першочергові реформи після виборів.