укр eng

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів за період 15.09-26.10.2014


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Чернівецька область

Звіт за результатами моніторингу чернівецьких інтернет-сайтів за період 15.09-26.10.2014

 

   Чернівецькі інтернет-сайти висвітлювали тему парламентських виборів відносно активно та частково збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила 30% у вересні і 40-60% у жовтні. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені відносно збалансовано, інтернет-видання  забезпечили їм відносно рівний доступ, читачі отримати певну інформацію про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Інтернет-видання  робили спроби залучити місцевих експертів до аналізу ходу виборчої кампанії, але переважало ситуативне висвітлення інформаційних приводів та заяв різних політичних сил.

   Найактивніше згадувався у нейтральній тональності як виконавець своїх посадових обов’язків президент Петро Порошенко. Міністр інфраструктури М.Бурбак, який знаходився в Чернівцях у відпустці як учасник перегонів (мажоритарник від Народного фронту) створював велику кількість інформаційних приводів, інтернет-видання позиціонували його переважно як міністра, не завжди повідомляли про його участь у виборах. У жовтні Народний фронт став активно використовувати образ прем’єр-міністра А.Яценюка для агітації за свою політичну силу. 

   Найактивніше на  інтернет-сайтах були представлені: Батьківщина, Народний фронт,З Блок Петра Порошенко.

   Про такі політичні сили, як КПУ  та Самопоміч інтернет-видання надали читачам мінімальну інформацію.

    Найбільше симпатій, тобто позитивної тональності, отримали Народний фронт та Громадянська позиція. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт, Батьківщина, Блок Петра Порошенко. В негативі найактивніше згадували Блок Петра Порошенка, Народний фронт, кандидатів-мажоритарників.

     Політичні сили найчастіше згадувались у повідомленнях про прес-конференції, інформаційних повідомленнях від «Опори» про порушення у веденні агітації та пошкодження агітаційних матеріалів. Здебільшого висвітлювались реальні інформаційні приводи.

   Статті, присвячені Радикальній партії (заяви, висновки політолога, думки експертів), мажоритарникам від Народного фронту, Громадянської позиції, Батьківщині, Блоку Петра Порошенко мали ознаки замовних («джинса»).

 

Інтернет-сайт Букінфо висвітлював тему парламентських виборів достатньо активно та відносно не  збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 30-40% у вересні і 50-60% у жовтні. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені відносно не збалансовано загалом та збалансовано за тональністю. Іінтернет-видання  забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі отримати певний обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. На сторінках інтернет-видання  переважно висвітлювали дії та заяви політиків, місцеві політологи аналізували виборчу ситуацію. Також видання публікувало без коментарів списки кандидатів по мажоритарних округах, результати соціологічних опитувань, повідомлення Опори та руху Чесно.

   Посадові особи в більшості випадків виступали як виконавці своїх посадових обов’язків, матеріали витримані у нейтральній тональності. У жовтні Народний фронт та Блок Петра Порошенко стали активно використовувати образ прем’єр-міністра А.Яценюка та президента П.Порошенко для агітації за свої політичні сили. 

    Найактивніше на  інтернет-сайті були представлені: Батьківщина, Свобода, Народний фронт. Натомість виборці отримали мінімум інформації про Самопоміч та КПУ.

    Найактивніше у нейтральній тональності були представлені  Батьківщина, Свобода, Народний фронт. В позитиві найчастіше згадувався Народний фронт. В негативі писали про Блок Петра Порошенко, Народний фронт, кандидатів-мажоритарників.

    Партії найчастіше згадувались у контексті висвітлення прес-конференцій, заяв, візитів політиків до Чернівецької області. Також велика частина повідомлень, де згадані політичні партії та мажоритарники – це інформація від Опори про порушення правил агітації та пошкодження біл-бордів.

   Статті, присвячені Радикальній партії (заяви, висновки політолога, думки експертів), мажоритарникам від Народного фронту, Громадянської позиції, Батьківщини, Блоку Петра Порошенко мали ознаки замовних («джинса»).

  Опозиційний блок згадувався у матеріалі про В.Януковича. Використовувався «чорний PR» проти списочників та мажоритарників від Опозиційного блоку.

 

 

Інтернет-сайт BukNews висвітлював тему парламентських виборів відносно активно та не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин становила близько 40%  у вересні та 50-70% у жовтні . Найбільше інформації було в нейтральній тональності, найменше – у негативній.

    Головні політичні гравці були представлені не збалансовано, інтернет-видання  не забезпечило їм відносно рівний доступ, читачі не отримати достатній обсяг інформації про політичні сили для прийняття усвідомленого рішення. Більшість опублікованих матеріалів висвітлювали дії та заяви політиків та інформаційні приводи, створені кандидатами, прес-конференції. Аналізувались шанси кандидатів на перемогу, публікували повідомлення Опори та руху Чесно.

  Посадові особи як виконавці своїх посадових обов’язків згадуються рідко, матеріали витримані у нейтральній тональності. Міністр М.Бурбак перебуваючи у відпустці робив заяви в Чернівцях як кандидат-мажоритарник, але найчастіше   в матеріалах про нього пишуть як про міністра. У жовтні Народний фронт став активно використовувати образ прем’єр-міністра А.Яценюка для агітації за свою політичну силу. Президент Петро Порошенко та запропонована їм «Стратегія 2020»  використовується для агітації за Блок Петра Порошенко.  

    Найактивніше на  інтернет-сайті був представлений Народний фронт, Батьківщина, Блок Петра Порошенко. Натомість виборці отримали мінімум інформації КПУ, Самопоміч, Свободу, Опозиційний блок.

    Найактивніше у нейтральній тональності були представлені Народний фронт, Батьківщина, Блок Петра Порошенко. В негативі згадували Блок Петра Порошенко та Народний фронт, Сильну Україну. В позитивний тональності найбільше інформації було про Народний фронт та Громадянську позицію.

     Партійці та мажоритарними часто виступають як експерти у різних питаннях: євроінтеграції , державотворення, фінансів. Видання не інформує читачів про партійну приналежність експертів та наміри балотуватись по мажоритарним округам чи у списках партій.  Така ж ситуація і з місцевими посадовцями-партійцями.

   Партії найчастіше згадувались у контексті висвітлення прес-конференцій, заяв, візитів політиків до Чернівецької області. Також велика частина повідомлень, де згадані політичні партії та мажоритарники – це інформація від Опори про порушення правил агітації та пошкодження білбордів. З початку жовтня збільшилась кількість матеріалів, які мають ознаки замовних (Народний фронт, Батьківщина, Громадянська позиція).

  Інтернет-сайт висвітлював інформаційні приводи вибірково. Наприклад, прес-конференції Свободи та Самопомочі, які відбулися у вересні майже одночасно з заходами Батьківщини та Народного фронту не були згадані на шпальтах видання.

   Спостерігалась відмінність у поданні матеріалів, які стосуються кандидатів-мажоритарників. Друкописи передач «Суть речей» М.Федорука, М.Бурбака від Народного фронту подавались повністю і без коментарів, інтерв’ю мажоритарника від Блоку Петра Порошенко І.Рибака дається у переказі, містить негативні оціночні судження (21.10). 23.10 публікується «постановочний» фоторепортаж читачів «На Буковині "люстрували" кандидата у депутати»  з передвиборчими плакатами кандидата на смітнику.