Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Інтернет-сайти
За період моніторингу засобів масової інформації Житомирського регіону було виявлено, що передвиборча активність на інтернет-ресурсах була найвищою (понад 85% всіх зафіксованих передвиборчих матеріалів). На досліджуваних Інтернет-сайтах житомирського регіону домінували представлення кандидатів-мажоритарників (чверть всіх матеріалів), партій Радикальна партія, «Народний фронт», «Свобода», «Сильна Україна», «Блок Петра Порошенка». Періодично домінуючою була активність «Громадянської позиції» та «Батьківщини», яка прив’язувалась до візиту перших осіб зі списків цих партій у Житомир та протокольних заходів кандидатів від цих партій. Переважна більшість матеріалів про учасників виборчого процесу носять відкритий агітаційний характер та написані прес-службами партій та кандидатів, тобто є «джинсою». Негативна оцінка певним партіям дається лише у 3% матеріалів, але і вона носить замовний характер. Фактично відсутні незалежні аналітичні матеріали, найбільш наближеною до аналітики є наявність «соціологічних опитувань», які розміщують прес-служби кандидатів, за результатами яких перемагає кандидат, прес-служба якого це «соцопитування» і розмістила.
Відсутнє відповідне маркування передвиборчих матеріалів. Також було помічено, що після відповідних зауважень у коментарях, про відсутність маркування, редактори ресурсів маркували їх «заднім числом».
Всі досліджувані ресурси розміщували замовні матеріали від усіх кандидатів. І хоча на всіх цих ресурсах домінуючими є матеріали про мажоритарників, деякі з них мають чітку спрямованість. Так, найбільш популярний у регіоні ресурс «Житомир.інфо» розміщував замовні матеріали всіх кандидатів та партій, надаючи перевагу у висвітленні «Блоку Петра Порошенка», особливо мажоритарнику від цієї партії по житомирському округу. «1-й Житомирський портал» надавав перевагу у висвітленні «Народному фронту». «Рупор Житомира», окрім замовних матеріалів від всіх, надавав перевагу представникам «Свободи». «Житомирські новини» (як орієнтований на область ресурс) практично повністю висвітлював лише мажоритарників з округів області.
В якості узагальнення варто зазначити, що фактично на 2/3 (в середньому) всі інтернет-ресурси складаються з передвиборчих матеріалів прес-служб кандидатів, які на період передвиборчої кампанії стали основними ньюзмейкерами в регіоні.
Пріоритетність у представленні на інтернет-ресурсах належала кандидатам-мажоритарникам (більшість з яких є екс-регіоналами), а також таким партіям (рейтингово): «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Свобода», «Сильна Україна», Радикальна партія (Проте варто зазначити, що пріоритетність та кількісна частка у всіх матеріалах відрізняються).
Серед основних висвітлюваних персоналій – кандидати-мажоритарники, лідери регіональних осередків партій (за виключенням Радикальної партії, де практично всі матеріали супроводжуються коментарями Олега Ляшка).
Серед основних зафіксованих маніпуляцій – це невідповідність заголовків змісту матеріалів, відкритий рекламно-агітаційний та емоційно-оціночний характер матеріалів.