Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
«МедіаПорт» відрізнявся виваженим підходом у поданні новин. Виборчих матеріалів за весь період моніторингу було дуже мало:
14 вересня – аналітична стаття «Яценюк, Кличко, Ляшко и лётчица Савченко. Лидеры партийных списков в ВР».
15 вересня – «Добкин не пойдет на выборы в Раду»
25 вересня – «Долой принципы. Михаил Добкин идёт на выборы в Раду»
8 жовтня – Предвыборные дебаты. Ярош может встретиться с Дартом Вейдером
22 жовтня – Милиция расследует нападение на кандидата в нардепы в Чугуеве
24 жовтня – Кандидаты против «7 канала». Судебная история.
У новинарних матеріалах згадувалися Порошенко та Яценюк (зрідка – Турчинов, який у жовтні взагалі зник з новин) – як виконавці службових обов’язків.
Президентові дісталося – 3655 друк. знаків позитивної тональності, 12672 – нейтральної та 1105 – негативної.
Очільник уряду отримав – 2109 друк. знаків позитивного забарвлення, 2138 – нейтральної тональності та 782 – негативної.
Серед партій згадувалися КПУ – 5433 друк. знаки нейтральної тональності (через події, пов’язані з забороною так званого «Маршу миру»), «Опозиційний блок» – 1776 негативу та 2745 нейтралу (через призму заяв Добкіна про відмову балотуватися, а потім – про балотування від «Опозиційного блоку»). «Народний фронт» фігурував лише 1 раз, коли згадувалася відставка віце-губернатора Івана Варченка – 646 друк. знаків нейтральної тональності.
Будь-яких маніпуляцій у висвітленні подій з боку «МедіаПорта» не зафіксовано. Єдиний момент, який слід згадати – явно негативне забарвлення назви вищезгаданого матеріалу про Добкіна: «Долой принципы. Михаил Добкин идёт на выборы в Раду».
Проте, незважаючи на об’єктивність у поданні інформації, продемонстровану «МедіаПортом», виборці, вочевидь, так і не змогли отримати достатньо відомостей для прийняття усвідомленого рішення.