укр eng

Звіт за результатами моніторингу Полтавського телебачення (15 вересня – 26 жовтня 2014р)


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: ТБ
Регiон: Полтавська область

 

З середини вересня телеканали не дуже активно висвітлювали  хід підготовки та проведення процедури парламентських виборів. Особливо це стосується ПТК “Візит”. Ця телекомпанія також не висвітлювала загальнодержавні події стосовно виборів чи то діяльності високопосадовців.

А ось ОДТРК “Лтава” майже щоденно подавала інформацію, що стосувалася діяльності Президента України та Уряду, Верховної ради в напрямку стабілізації ситуації в країні, подій в парламенті тощо.
Що стосується діяльності політичних партій, то на телебаченні акцент більше робився на полтавчан та кременчужан, які можуть або потрапили в передвиборчі списки основних політичних сил та на мажоритарників - самовисуванців, які активно включилися в передвиборчу кампанію.

Наприкінці вересня телеканали також не дуже активно висвітлювали хід підготовки та проведення процедури парламентських виборів. З’явилася політична реклама. Такі матеріали на «Лтаві» були позначені, як реклама. “Лтава” майже щоденно подавала інформацію, що стосувалася діяльності Президента України та Уряду, Верховної ради в напрямку стабілізації ситуації в країні, подій в парламенті тощо.

На початку жовтня в новиннах та вечірньому ефірі взагалі приділили найменше уваги виборам за час проведення моніторингу. Якщо про вибори і казали, то лише на «Лтаві» і ці матеріали було позначено, як реклама і відокремлено в окремий блок після новин. “Лтава” також подавала інформацію, що стосувалася діяльності Президента України та Уряду.

Але ближче до кінця виборчої кампанії телеканали знову активно почали висвітлювати вибори.

На «Лтаві» всі рекламні матеріали було позначено, як реклама і відокремлено в окремий блок після новин. “Лтава” також подавала інформацію, що стосувалася діяльності Президента України та Уряду. На «Візиті» весь останій тиждень увечері надавав ток-шоу «Наголос» куди звали мажоритарників.

На ОДТРК “Лтава” та ПТК “Візит” за звітний період  медіаефектів та маніпуляцій особливо не помічено. Реклами політичних партій та мажоритарників на телебаченні маркується відповідно до законодавства. На «Лтаві» ці рекламні сюжети відокремлені від основого блоку новин і містять рекламну позначку.

Проте в «Кременчуцьких новинах» простежується перевага кандидату в нардепи Юрію Шаповалову, який зараз є діючим нардепом, а згодом Миколі Несену – представнику Полтавського патріотичного блоку.

На Візиті кандидат в нардепи - мажоритарник В.Пилипенко постійно висвітлювався як лідер місцевого Майдану, чи то як експерит. На програмі «Наголос» всі останні дні перед виборами в студії був кандидат в нардепи Олег Надоша, що можна прирівняти к медіа маніпуляції.

Також на «Візиті» була проведена громадська думка і перемогу в ній здобув саме цей О.Надоша, тоді як інші багаточисленні опитування явно не показують перемогу цього кандидата.

«Візит» висвітлював вибори відносно не збалансовано. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10-30% Найбільше інформації було в нейтральній тональності.

Незбалансованість представлення головних політичних гравців загалом та за тональністю, зокрема, дає змогу зробити   висновок про те, що ТБ особливо не забезпечили їм доступ до медіа. Не всі учасники виборчого процесу рівно представлені, переважна кількість статей/сюжетів про одних і тих же кандидатів/партії

Також можна зробити висновок, що виборці не змогли отримати достатньо інформації для прийняття усвідомленого рішення .