укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу Тернопільських інтернет-видань (15 вересня-26 жовтня 2014р.)


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Тернопільська область

Фінальний звіт за результатами моніторингу Тернопільських  інтернет-видань (15 вересня-26 жовтня 2014р.)

 

За весь звітний період тернопільські  інтернет-видання «Погляд» та «За Збручем» висвітлювали вибори по наростаючій з кожним тижнем активніше. Частка виборчого контенту в загальному обсязі новин зросла від 20 до 40%. Найбільше інформації було в нейтральній  тональності, а найменше у позитивній та негативній.

Основними гравцями інтернет-простору були  «ВО «Свобода», Блок Порошенка, Народний Фронт, на 30%  менше писали про ВО Батьківщина. Про Радикальну партію писали вдвічі менше, ніж про Блок Порошенка. Громадянську позицію та Самопоміч висвітлювали вдвічі менше, ніж ВО Батьківщина, але у чотири рази більше, ніж Сильну Україну.  Найменше писали про КПУ та Сильну Україну, вдвічі більше про Опозиційний блок. Інформація про президента та прем’єр-міністра, як виконавців своїх обов’язків, подавалась не активно в негативній та нейтральних  тональностях. У президента більше було негативної тональності, ніж у прем’єр-міністра.

З 10 жовтня активніше писали про  Опозиційний блок у нейтральній тональності та двічі у позитивній. Місцеві представники влади були представлені, як виконавці своїх посадових обов’язків, 1\4 у негативній та решту у нейтральній тональностях.

Найбільше у позитивної тональності висвітлювали ВО «Свобода»  та  самовисуванця Тараса Пастуха, якого підтримала Самопоміч. Найбільше негативна тональність публікацій була у  ВО «Свобода», Блоку  Порошенка вдвічі менше у Радикальної партії. Найактивніше у нейтральній тональності були представлені ВО Свобода, Народний фронт, Блок Петра Порошенка, ВО Батьківщина.

Видання розміщали блочну політична реклама – Громадянська позиція, Народний фронт, Блок Порошенка (місцевий кандидат), самовисуванець Тарас Пастух, якого підтримує Самопоміч.

Інтернет-видання Погляд містило рубрику ВИБОРИ 2014, але для читача про це ніде не роз’яснено і не зовсім зрозуміло. Просвітницька інформація подавалась не активно. У день тиші 25 жовтня видання не публікувало агітаційних матеріалів. В останні дні  виборчий контент сягнув 60%. Переважало багато публікацій Правого сектору, мажоритарника Тараса Пастуха, якого підтримала Самопоміч.

Активність представлення політичних сил:

ВО Свобода 40

Блок Петра Порошенка 26

Народний фронт 23

ВО Батьківщина

Самопоміч 8

Громадянська позиція 8

Радикальна партія 10

Опозиційний блок 6

КПУ 4

Сильна Україна 2

Мажоритарники 16

Інтернет-видання За Збручем не відокремлювало виборчі матеріали, але подав власний аналіз або передруки про  кандидатів, їх роботу, списки. Просвітницька інформація подавалась не активно. У день тиші 25 жовтня видання не публікувало агітаційних матеріалів.

Активність представлення політичних сил у публікаціях:

ВО Свобода 48

Народний фронт 37

Блок Петра Порошенка 35

ВО Батьківщина 30

Радикальна партія 22

Самопоміч 14

Громадянська позиція 16

Опозиційний блок 10

КПУ 5

Сильна Україна 4

Мажоритарники 4

Попередній висновок - читач не 100%-ково, але все-таки  зміг отримати досить об’єктивної інформації, щоб зробити свій вибір.

Головні спікери тернопільські нардепи та представники політичних сил, місцева влада.

Теми- війна, газ, допомога армії, АТО, опалювальний сезон, місцеві події.

Медіаефекти та маніпуляції: обидва видання містили однакові замовні публікації (джинсу від ВО Свобода, Батьківщина, Громадянська позиція, Опозиційний блок); соціодослідження на користь певного кандидата (ВО Свобода, Народний Фронт). Практично усі політичні сили маніпулювали на темі війни.