укр eng

Фінальний звіт за результатами моніторингу інтернет-сайтів Закарпаття (15 вересня - 26 жовтня 2014р.)


З 15.09.2014 по 26.10.2014
Медiа: Інтернет
Регiон: Закарпатська область

Фінальний звіт за результатами моніторингу  інтернет-сайтів  Закарпаття (15 вересня - 26 жовтня 2014р.)

Інтернет - ЗМІ доволі пасивно поставилися до цієї виборчої кампанії: переважала статистична інформація, зведення від ОПОРИ та нейтральні замітки про тих чи інших суб’єктів виборчого процесу. Траплялися час від часу замовні публікації (однакові тексти на всіх сайтах) про приїзд тих чи інших політичних лідерів, прес-релізи з прес-конференцій. Закарпатські інтернет-ЗМІ висвітлювали виборчі події, але досить обережно. Зазвичай в новинних стрічках цього періоду подавалася інформація про списки партій та зареєстрованих кандидатів від політичних сил, які балотуватимуться по закарпатських округах. Або ж висвітлювались виборчі події, як от приїзд політичних лідерів чи відомих осіб зі списків. Переважно вся інформація такого плану подавалася у нейтральному ключі, щоправда деякі ресурси (Мукачево.нет) надало негативного забарвлення окремим інформація, наприклад про списки «Батьківщини», своїми оціночними судженнями.

Періодами в інтернет-ЗМІ фігурували майже ті ж самі політичні сили, що і у друкованих ЗМІ («Сильна Україна», «Народний фронт» та Радикальна партія). За виключенням «Батьківщини». Вочевидь, медіа-стратегія партії не поширюється на місцеві інтернет-видання, а самі редакції «просто так» про «Батьківщину» не пишуть. Виключення хіба що становить інформація про ті чи інші порушення від Опори.

Досить багато інформації в інтернеті було про Петра Порошенка як Президента, подавался важлива для громадськості інформація про підписання тих чи інших законів, розпоряджень, призначень тощо. Крім текстової інформації розміщувалися і відео файли, фото. На відміну від ТБ та газет, інтернет активно інформував читачів про діяльність Порошенка у якості президента.

Стосовно мажоритарників, то щодня в інтернет-просторів (на сайтах, які моніторяться) виринав з коментарями мажоритарник Віктор Балога. Оскільки наближені до кандидата сайти (Мукачево.нет та Закарпаття онлайн) постійно його цитували. Саме через коментарів Балоги з’являлася інформація про діяльність «Народного фронту» чи Арсенія Яценюка у негативному, дуже рідко у нейтральному забарвленні. Про інших мажоритарників йшлося вряди годи, зокрема про Роберта Горвата чи Василя Ковача. Почастішала інформація про мажоритарників ближче до завершення виборчої кампанії, зокрема про Р.Горвата (йде від Блоку Порошенка) у контексті приїзду В.Кличка.

Найбільше друкованих знаків в Інтернет-ЗМІ Закарпаття випало Петру Порошенку  –Президенту. Щодо політсил, то найбільше друкованих знаків зафіксовано про діяльність Блоку Порошенка (дещо менше, але у значних об’ємах фігурував «Народний фронт» та «Сильна Україна»), найменше - про Радикальну партію. У позитивній тональності найчастіше писали про «Блок Петра Порошенка», найменше – про «Самопоміч». У нейтральній тональності найчастіше йшлося теж про Блок Порошенка, найменше – про Радикальну партію. У негативі інтернет-ресурси  найбільше друкованих знаків видали про «Народний фронт», найменше - про Радикальну партію.

«Батьківщина» в інтернеті була представлена утричі менше, ніж Блок Порошенка. В інтернет - ЗМІ на відміну від інших видів, подавалась також інформація про «Опозиційний блок». Маніпулятивні технології в інтернет-виданнях майже не використовувались.

В останній тиждень виборчої агітації інтернет-ресурси переважно висвітлювали інформацію про порушення штабів , подавали інформацію про приїзд представників політичних сил (Блок Порошенка-Кличко, «Самопоміч», Ляшко, який не приїхав). Традиційно розміщувалася інформація про поточну політичну ситуацію, де фігурував у контексті виконання обов’язків Президента Петро Порошенко. Писав інтернет у невеликому об’ємі про мажоритарників, але ця інформація переважно стосувалася Віктора Балоги (оскільки Мукачево.нет та Закарпаття.онлайн є наближеними до цього політика), згадувалися кількома рядками й інші мажоритарними, переважно і зведеннях від ОПОРИ.

Треба зазначити, що за ці кілька днів інформація в інтернет-виданнях, яка стосувалася політсил та виборів на 40% подавалася у негативній тональності, на 33,4% - у позитиві, і 26,6% -у нейтральній тональності.

Сайт «Мукачево.нет» переважно про політичні сили та лідерів (за виключенням Блоку Порошенка та мажоритарника Віктора Балоги) писав у негативній та нейтральних тональностях. Найбільше друкованих знаків припало на Порошенка як Президента,а  по політсилах - на Блок Порошенка. Найменше інформації подавалось про Радикальну партію. У позитиві сайт писав виключно про Блок Порошенка, Петра Порошенка та «Сильну Україну», у негативній тональності найбільше друкованих знаків припало на «Народний фронт», найменше – на  «Сильну Україну». У нейтральній тональності найчастіше фігурував Блок Порошенка та сам Порошенко як Президент.

Сайт «Заголовок» писав переважно у нейтральній чи позитивній тональності. Найбільше друкованих знаків зайняла інформація про «Блок Петра Порошенка», найменше - про «Опозиційний блок». У позитиві найчастіше писали про Блок Порошенка, найменше - про «Батьківщину». У негативній тональності найчастіше фігурували тільки Блок Порошенка та «Народний фронт» майже в однакових об’ємах. У нейтральній тональності найчастіше згадувався «Блок Петра Порошенка», найменше – «Опозиційний блок».

Сайт «Закарпаття.онлайн» найчастіше інформувало про діяльність «Блоку Петра Порошенка» та самого Порошенка як Президента. При цьому про Блок йшлося у різних тональностях майже у рівних об’ємах кожна. Найменше писали про «Опозиційний блок» (кілька рядків). Найчастіше у позитиві фігурував Блок Порошенка, найменше – «Батьківщина». Кілька політсил взагалі у позитиві не висвітлювалися, тільки у негативній та нейтральній тональностях: Радикальна партія, «Сильна Україна», «Народний фронт». А про «Свободу»  та «Громадянську позицію» писали виключно у негативі.