Асоціація «Спільний простір» / Комітет «Рівність можливостей» реалізують синерговані проекти із медіа-моніторингу, просвіти виборців, підвищення стандартів і якості комунікації для розвитку демократії та зміцнення інформаційного суспільства в Україні за підтримки Ради Європи та Європейського Союзу, Національного фонду підтримки демократії (NED) та посольства США
Обсяги матеріалів, які підлягали моніторингу - мізерні. На телеканалах Поділля-Центр» та ТРК «Місто» в новинних програмах практично не транслювалась інформація, яка б висвітлювала питання, що моніторяться, Аналізу жодної із програм ані партій, ані кандидатів-мажоритарників не подавалося, будь-яка інформація про приїзд лідерів партій, про зустрічі кандидатів з виборцями не транслювалась. Натомість, усю політичну рекламу й інформаційні повідомлення щодо перебігу виборчих перегонів на Хмельниччині телеканали подавали у блоках після новин.
Необхідно відзначити низький відсоток інформації негативної тональності, переважно виборчий контент носить позитивне або нейтрально забарвлення.
ХОТРК «Поділля-Центр»
У програмі «Подільська панорама» на ХОТРК «Поділля-Центр» вся інформація, що потрапляла під моніторинг стосувалася висвітлення діяльності урядовців або президента. Така інформація подавалась переважно в позитивній або нейтральній тональності, включаючи пряму мову. Найбільше уваги присвятили прем’єр міністру Арсенію Яценюку та дещо менше Президенту Петру Порошенку. Сюжети про те, що Президент України Петро Порошенко підписав закони щодо боротьби з корупцією , про доручення Президента напередодні виборів розпочати опалювальний сезон.
Частенько транслювались виступи Арсенія Яценюка на засіданнях уряду, на різних зустрічах.
Спікерами були:
- Президент України,
- Прем’єр-міністр.
Сюжети про діяльність партій та кандидатів не потрапляли в інформаційні програми.
Фейкових новин, медіа-ефектів або відвертої джинси помічено не було. Частка загального виборчого контенту в загальному обсязі новин була на рівні 10%. Сюди входить загальна інформація про вибори, така як про зустріч з журналістами представника Місії міжнародних спостерігачів від Республіки Польща Пйотера Вєцека, про спостерігачів ОБСЄ, про скандали в ОВК, про зміни виборчих адрес та інше. Найбільше інформації було в нейтральній тональності, менше у позитивній і зовсім не було інформації у негативній тональності.
Можна з впевненістю стверджувати, що ХДТРК «Поділля-Центр» через інформаційну програму «Подільська панорама» не забезпечив всім гравцям виборчого поля рівний доступ до свого медіа-ресурсу. Всі події за участю партій та кандидатів мажоритарників, які відбувались у Хмельницькій області , не висвітлювались в новинах. Є інформація, що за подібні сюжети необхідно сплачувати кошти офіційно на рахунок ХОДТРК «Поділля-Центр».
ТРК «Місто»
Загалом телеканал висвітлював виборчий процес мляво.
На каналі ТРК «Місто» у програмі «Новини» будь-яка інформація, яка стосується діяльності партій або мажоритарників відсутня. Виборча тематика стосувалась лише загальних виборчих питань, таких як робота дільничних виборчих комісій, їх матеріальне забезпечення, зміни виборчих адрес, місця розташування реклами і т.п. До виборчої тематики належать і сюжети про міжнародних спостерігачів, їхні зустрічі з керівництвом міста, з міліцейським керівництвом . Інколи транслювалась інформація про міського голову, який одночасно є кандидатом самовисуванцем по округу №187 Сергія Мельника, але представлений тільки як виконавець своїх посадових обов’язків. Інформація звучала в позитивній тональності. І це дає підстави називати таку інформацію прихованою агітацією.
Зважаючи на щоденний моніторинг телеканалів Хмельниччини: ТРК «Місто» та ХОДТРК «Поділля -Центр», можна зробити висновок, що за звітній період виборці не змогли отримати достатньо інформації на жодному із каналів у інформаційних випусках новин для прийняття усвідомленого рішення за рахунок того, що практично не висвітлювалася інформація, яка б стосувалася безпосередньо суб’єктів виборчого процесу. На фоні майже повної відсутності у новинних програмах будь-якої інформації про партії та кандидатів, інформація в позитивній тональності про керівництво держави,які водночас є лідерами партій та блоків, можна розглядати як приховану агітацію.